Purpurine spalva Savivaldybė perduoda svarbią žinią

Purpurine spalva Savivaldybė perduoda svarbią žinią

Lapkričio 17-ąją, minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną 26-iuose Lietuvos miestuose bei rajonuose purpurine spalva nusidažė per 30 pastatų. Vakar vos tik sutemo purpuru nušvito ir Klaipėdos rajono savivaldybės pastatas. Akcijoje, siekiančioje atkreipti dėmesį į neišnešiotus naujagimius, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus, rajonas dalyvauja antrus metus iš eilės.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, neišnešiotų naujagimių pasaulyje kasmet gimsta vis daugiau – apie 15 mln. Lietuvoje kiekvienais metais gimsta apie 1 500 ankstukų.

„Kai pernai lapkritį pirmą kartą nušvietėme Savivaldybės pastatą, o nuotrauka pasidalijome ir socialiniame tinkle „Facebook“, sulaukėme daug komentarų su klausimais, kas vyksta, kodėl pastatas apšviestas šia spalva? Žmonės netingėjo ieškoti atsakymų, vadinasi, sužinojo ir apie pačią problemą, su kuria susiduria ankstukų susilaukusios šeimos, ir pasidomėjo galimybėmis padėti“, – sako mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Pasak vicemerės, labai svarbu palaikyti visas socialiai jautrias iniciatyvas, ypatingai susijusias su vaikais, nes niekada negalime žinoti ir būti tikri, kad panašios bėdos neaplenks mūsų pačių. Būtina skleisti žinią visuomenei – galinčiai suprasti ir padėti. Labai svarbi ne tik pati problema, bet ir požiūris į ją.

Šį penktadienį startuoja pirmoji šalyje vieninga nuotolinė edukacinė platforma „Auginu Lietuvą“ (www.auginulietuva.lt). Lietuvoje jau kelis mėnesius visą parą veikia paramos ir pagalbos linija šeimoms, susilaukusioms neišnešioto naujagimio. Į Ankstukų liniją skambinti galima telefonu +370 612 03 800. Prie kiekvieno skambučio bei suteikto atsakymo gali prisidėti bet kuris iš mūsų – palaikykite ankstukus kovoje už gyvybę, aukodami internetu www.ankstukai.lt/aukoti.


Taip pat skaitykite:

UAB „Mida LT“ bendrovės gimtadienio proga pasirūpino buvusių darbuotojų sveikata
Tiesioginė Gargždų žaliaskarės įžiebimo transliacija – užkarda būriavimuisi
Koronavirusas talžo karantino skydą
Jaunimo parke – 20 medžių su skaitmenine informacija
Gaisras „Minijos“ soduose pamokė tvarkos
Gribžinių bendruomenei rūpi eismo saugumas
Apsispręskime: savo imunitetą kurti ar naikinti?
Galimos permainos Gargždų centre verslininkus sulaiko nuo investicijų pastatų remontui
Vija – gargždiškių šeimos puošmena
Bendrovė „Mida LT“ dovanoja poilsio akimirkas neįgaliųjų mamoms

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Tik eglių žibėjimas

Miestuose statomų kalėdinių eglių tema…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook