Pulkelis paukščių – dėl grožio

Prie D. Žiobako namų Gargžduose – pulkelis ančių ir dvi Cholmogorų žąsys. Rašoma, kad tai rusų pasakų paukščiai, dydžiu ir grakštumu prilygstantys gulbėms. Žąsys būna trijų spalvų: baltos, pilkos ir keršos. Vidutinis svoris 7,5–8 kg, bet sveria ir 10–12 kg, kartais net 15 kg. Per metus padeda 20–25 kiaušinius, kurie gali sverti ir 220 g. Turi labai stiprų perėjimo instinktą. Visiškai subręsta trejų metų amžiaus.

Sodininkų bendrijose – pats žydėjimas. Tačiau akį traukia ne tik žiedais apsipylę vaismedžiai, gėlės, bet ir augintiniai. Gargžduose vienoje sodininkų bendrijoje įsikūręs Darius Žiobakas, prieš kelerius metus susidomėjęs naminiais paukščiais, prisipažino, jog ir žąsis, ir antis anksčiau augino dėl mėsos, o dabar – dėl grožio.

Pas draugus pamatęs įvairių naminių paukščių D. Žiobakas ėmė kurti savo ūkį. Nors žąsų veislių yra daug, jis pasirinko rusiškos Cholmogorų veislės, kurios laikomos žąsų karalienėmis. Vieną pirko netoli Prienų, kitą – Kretingos rajone. „Suaugusi žąsis kainuoja 100 eurų, mažesnė – perpus pigiau. Žąsinas stambesnis už žąsį. O pagal balsą nustatyti, kuris patinas, sudėtinga“, – dėstė vyriškis, lengvai atskiriantis pagal kvykimą antį nuo antino. Dabar aptvare prie D. Žiobako namo, arti Minijos, kaip šeimininkės gracingai vaikšto dvi baltos Cholmogorų žąsys, o iš paskos lyg tarnaitės kvykdamos bėginėja kelios antys. „Dar neseniai jų buvo dešimt, bet įsisuko kiaunė ir išgalabijo. Vakar papjovė muskusinę antį, liko vienas patinas. Muskusinės antys ne tik gražios, bet ir labai geros perekšlės“, – sakė D. Žiobakas, auginantis ir porelę margų kalakutų bei kelias vištas. Anksčiau paukščių laikė ir dėl mėsos, dabar jie – sodybos puošmena. Tiesa, naudos irgi yra – visų šių naminių paukščių kiaušiniai valgomi. „Nežinau, iš kur tokia nuostata, kad tinkamiausi maistui vištos kiaušiniai. Taip, ančių, žąsų kitokie, bet tikrai skanūs“, – sakė paukščių augintojas.

Paukščius Darius lesina ekologiškais grūdais, kuriuos perka iš ūkininko, duoda žolės ir leidžia pasiieškoti maisto patiems erdviame kieme. „Kad užaugintum paukštį natūraliais pašarais, reikia daug pastangų ir dėmesio“, – pripažino gargždiškis, daugiau nei žąsų, nei ančių neplanuojantis įsigyti, nebent gražuoliui muskusiniam antinui rastų porą dėl draugystės.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Autorės nuotr.


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Linčo teismai internete gali prišaukti atsakomybę
Šilutėje – interaktyvios ekskursijos
Veiviržėnuose apsigyvenę darbininkai: vieniems patinka, kitiems neįtinka
„NEO GROUP“: investicijos tęsiamos ir sumažėjus apyvartai
Atriedėję paspirtukai pelnė  gargždiškių palaiminimą
Baudė neblaivius vairuotojus ir dviratininkus
Auksoro medus ir fizika
Litvakų kultūros paveldas ir jo atspindžiai Žemaitijoje
Kretingalės muzikos festivalyje – ne tik klasika
Rajono abiturientams matematikos riešutų gliaudymas nesisekė: neišlaikiusiųjų egzamino daugiau nei šalyje
Krikščioniškos pilnatvės kupina rugpjūčio pradžia Gargžduose
Lapiškiai mėgavosi naujomis patirtimis
Patyriminėje stovykloje – išsilaisvinimas iš ribų
Jubiliejinėje regatoje –  17 kilometrų plaukimas
Gardžiuokimės su Girkalių bendruomene

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

2+2 lygu 5?

Jau rugpjūčio 22 d. Gargždų Minijos slėnyje koncertuosiantis…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook