Projektai

Rekonstruotame Priekulės socialinių paslaugų centre – patogumai lankytojams


Priekulę papuošė dar vienas restauruotas, miesto istoriją menantis pastatas. Antrą šimtmetį stūksančiame pastate dabar įsikūręs Socialinių paslaugų centras. Neseniai čia vykusios konferencijos „Infrastruktūros pritaikymas socialinių paslaugų tinklo plėtojimui Klaipėdos rajone“ dalyviai iš Klaipėdos apskrities savivaldybių susidomėję apžiūrėjo pagal europietiškus standartus įrengtas patalpas neįgaliesiems, senyviems žmonėms bei vaikams. Rekonstrukcijos darbai kainavo 2 mln. 394 tūkst. litų. Pinigai skirti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir rajono Savivaldybės biudžeto. Praėjusį savaitgalį čia buvo švenčiamos įkurtuvės, kuriose svečiams iš Savivaldybės, Priekulės bei kitų seniūnijų koncertą surengė centro lankytojai.


Atjaunėjusiame pastate – praeities dvelksmas


Viešoji įstaiga Priekulės socialinių paslaugų centras pradėjo veikti beveik prieš 4 metus. Pradėjus pastato rekonstrukciją, teko laikinai glaustis kitur. Pernai gruodžio pabaigoje persikelta į atnaujintas, neįgaliesiems, senyviems žmonėms ir vaikams pritaikytas patalpas.


Pasak šio centro direktorės Vilijos Lingienės, rekonstrukcijos darbai kainavę 2 mln. 394 tūkst. litų. Lėšos skirtos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Savivaldybės biudžeto. Bendras rekonstruotas plotas – 680 kvadratinių metrų. Dabar kai kurios patalpos tapo erdvesnės. V. Lingienė apgailestavo, jog neseniai piktadariai apgadino pastato fasadą ir padarė 8 300 litų žalos.


Po rekonstrukcijos pastatas, kuriame praėjusio šimtmečio pradžioje veikė kalėjimas, vėliau įrengta ligoninė, o dabar plėtojamos socialinės paslaugos, neatpažįstamai pasikeitė. Naujas stogas, apšiltintos sienos, pakeisti santechnikos įrengimai, elektros instaliacija, grindys, durys ir kt.


Mansardiniame aukšte įrengus naujas patalpas, padidėjo bendras plotas. Čia įsikūrė administracija, kompiuterių klasė. Rekonstruojant išsaugotos vidinės stogo sijos iš tvirto medžio, raudonų plytų kaminas. Senos detalės paįvairina šiuolaikišką interjerą, mena istorinę praeitį.


Naujovė – laikina nakvynė


Dabar centre yra jauki rankdarbių patalpa senyviems žmonėms, taip pat siuvykla, dailės terapijos bei vytelių pynimo patalpos. Vaikų dienos centre yra dvi patalpos – ruošti pamokoms ir daryti rankdarbiams. Keramikos patalpoje stovi žiedimo staklės, keramikos krosnis, sporto salėje gausu įvairių įrengimų. Poilsio kambaryje galima pažiūrėti televizorių, pagulėti. Pasak V. Lingienės, didžioji baldų ir įrengimų dalis įsigyta už Europos Sąjungos lėšas. Ji akcentavo, kad dabar pastate įrengtas keltuvas neįgaliesiems. Tualetai, dušai pritaikyti negalios varginamiems žmonėms, be to, yra skalbyklėlė. Pageidaujantys nusimaudyti lankytojai gali ir savo drabužius išsiskalbti. Tai pagerino dienos centro klientų gyvenimo kokybę.


Dar viena svarbi naujovė – laikino apnakvindinimo patalpa krizių ištiktiems žmonėms. Nelaimės, smurto prieš vaikus ir moteris atvejais čia galima praleisti 3 paras. Jaukiame kambarėlyje – minkštieji baldai, yra virtuvėlė, tualetas, dušas. Į šias patalpas įrengtas atskiras įėjimas.


Po įkurtuvių – daugiau paslaugų


„Mūsų centras aptarnauja Priekulės, Agluonėnų, Judrėnų ir Veiviržėnų seniūnijas, – pasakojo direktorė V. Lingienė. – Dauguma lankytojų – iš Priekulės seniūnijos, bet yra ir iš atokesnių: antai atvyksta 3 judrėniškiai. Tiesa, mes patys juos atsivežame.“


Vaikų dienos centre teikiamos socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos, taip pat dienos socialinės globos paslaugos senyviems ir neįgaliems žmonėms. Tačiau po rekonstrukcijos socialinių paslaugų padaugėjo. Nuo balandžio mėnesio teikiamos socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos žmonėms su negalia, transporto paslauga senyviems, turintiems judėjimo negalią ir su bet kokia negalia žmonėms.


Socialinių paslaugų centre kasdien vidutiniškai apsilanko 20 vaikų ir 29 neįgalieji bei senyvi žmonės. Jie džiaugėsi pagražėjusiomis patalpomis ir nuotaikingai koncertavo į įkurtuves susirinkusiems svečiams iš rajono Savivaldybės, Priekulės seniūnijos ir kitur.


Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių