Projektai

„Saulutėje“ lankosi pedagogai iš šešių Europos valstybių


Šią savaitę Gargždų mokykloje-darželyje „Saulutė“ lankosi grupė pedagogų iš Bulgarijos, Ispanijos, Italijos, Graikijos, Turkijos bei Lenkijos. Čia vyksta tarptautinio projekto „Kultūrinė Europos mozaika: praeitis, dabartis ir ateitis“ pirmasis partnerių susitikimas.


Sutikti Savivaldybėje


Tokie susitikimai vėliau numatomi ir kitų partnerių iš užsienio valstybių mokyklose. Susitikimų metu mokykla šeimininkė pristatys savo mokyklą, pasakos apie savo šalies regiono švietimo sistemą, organizuos pažintines ekskursijas, sieks supažindinti su savo šalies kultūra. Tokie pagrindiniai akcentai vyravo ir priimant svečius Gargžduose.


Pirmadienio ryte projekto dalyviai buvo sutikti Klaipėdos rajono savivaldybėje. Juos pasitiko Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Gargždų turizmo ir informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė. N. Gotlibienė svečiams išsamiai papasakojo apie Lietuvos švietimo sistemą, supažindino su švietimo įstaigomis Klaipėdos rajone, aptarė pagrindines švietimo problemas. Svečiams buvo įteikti mūsų rajono Savivaldybę reprezentuojantys leidiniai. Simbolinių dovanų nuo kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies atstovų sulaukė ir mero pavaduotoja.


Po susitikimo rajono Savivaldybėje užsienio šalių pedagogams buvo surengta trumpa ekskursija po Gargždus, aprodyta mokykla-darželis „Saulutė“, jos auklėtiniai svečiams surengė šiltą pasveikinimo koncertą, vėliau partneriai aptarė projekte numatytus darbus. Svečiai iš užsienio Lietuvoje viešės iki penktadienio. Iki to laiko jiems planuojama surengti keletą ekskursijų, kurios padės geriau pažinti mūsų šalį ir jos kultūrą.


Įgyvendins daug užduočių


Gargždų mokyklos-darželio „Saulutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Petrauskienė sakė, kad pagrindinis šio projekto tikslas yra patyrinėti kiekvienos šalies partnerės praeitį, dabartį ir ateitį. „Domėsimės kiekvienos šalies kultūroje, moksle, tradicinėse vertybėse pasiekta pažanga. Kartu su moksleiviais stengsimės lyginti ir analizuoti, kaip pasikeitė įvairių Europos šalių gyventojų gyvenimas“, – pasakojo ji. Pašnekovė įsitikinusi, kad dalyvavimas projekte sudarys sąlygas partneriams geriau pažinti vieniems kitus, daugiau sužinoti apie gyvenimo stiliaus, kultūros, istorijos vystymosi skirtumus, ieškoti bendrų tikslų, vertybių europiniame kontekste. Tikimasi, kad projektas padės visiems tapti tolerantiškesniems ir atsakingesniems.


Projekto metu numatyta įgyvendinti daug užduočių: sukurti internetinį puslapį, pristatyti projekte dalyvaujančių mokyklų mokinių piešinių parodą „Gyvenimas mano šalyje: praeitis, dabartis ir ateitis“, pastatyti keletą mokinių spektaklių, sukurti trumpus vaizdo klipus „Pramogos seniau, dabar ir ateity“, organizuoti rašinių konkursą, parengti trumpus reportažus apie atvirų durų dienas mokyklose, išleisti albumą apie žymiausius nacionalinius mokslininkus, išradėjus ir rašytojus, jų indėlį į šalies ir Europos vystymąsi. Pats svarbiausias projekto tikslas – sukurti jungtinę miniatiūrą-filmą „Kultūrinė Europos mozaika: praeitis, dabartis ir ateitis“.


Nauja patirtis naudinga


Pirmajame projekto partnerių susitikime mokykloje-darželyje „Saulutė“ dalyvaujantys užsienio valstybių atstovai džiaugėsi projekto nauda. „Šis projektas išties labai naudingas. Dalyvaudami jame įgyjame patirties, keičiamės idėjomis su savo kolegomis iš kitų šalių, susipažįstame su kitų šalių tradicijomis. Grįžę turėsime apie ką papasakoti savo moksleiviams“, – sakė anglų kalbos mokytojai iš Turkijos Utku Olmez ir Seyfettin Ozkan. Bulgarė Tsvetelina Kilitanova džiaugėsi, kad šis projektas – tai puiki galimybė tiek pedagogams, tiek vaikams gauti naujos informacijos apie kitas valstybes: „Man labai įdomu palyginti skirtingų šalių švietimo sistemas, pamatyti jų privalumus ir trūkumus, pasisemti idėjų, ką būtų galima pakeisti pas mus.“ Viešnią iš Bulgarijos maloniai nustebino kai kurie mūsų šalies švietimo sistemos aspektai. „Nustebau sužinojusi, kad dauguma knygų moksleiviams jūsų šalyje yra nemokamos, pirkti tenka tik dalį jų. Mūsų moksleiviai patys perka visas reikalingas knygas. Taip pat maloniai nustebau sužinojusi, kad jūsų mokiniai kaip antrąją užsienio kalbą vis dar renkasi rusų. Pas mus tokių beveik nėra, visi mokosi tik anglų arba vokiečių. Apskritai, nors ir reformuota, jūsų švietimo sistema išlaikė daug gerų dalykų iš praeities, kurie Bulgarijoje, deja, buvo panaikinti“, – sakė ji.


Dauguma susitikime dalyvavusių užsienio valstybių atstovų sakė, jog mūsų šalyje lankosi pirmą kartą bei tikino, jog Lietuva jiems labai patiko. „Lietuvoje lankausi pirmą kartą, bet jau susižavėjau jūsų šalimi. Pakerėjo nuostabi gamta ir labai nuoširdūs, draugiški žmonės“, – kalbėjo Vasilis Manassakis iš Graikijos.


Milda JUDELYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių