„Priekulės ainiai“ grąžins skolą miestui

„Priekulės ainių“ steigėjos (iš kairės) – G. Mizgerienė, D. Kačinskienė ir J. Benediktavičienė.

 

Simboliška, kad šiemet rugsėjo 1-ąją įregistruota bendruomenė „Priekulės ainiai“. Juk iniciatorės – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos pedagogės Gitana Mizgerienė, Daiva Kačinskienė ir Jūratė Benediktavičienė. Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse surengusios vakaronę priekuliškiams senjorams, buvusiems pedagogams, prisistatė visuomenei.

Atsižvelgs į poreikius

Viename kolektyve dirbančios priekuliškės G. Mizgerienė, D. Kačinskienė ir J. Benediktavičienė prisipažino, jog senokai sklandžiusi mintis burtis į bendruomenę ir kažką gražaus nuveikti savo miestui. „O tam reikalingas statusas – siūlytis nesinori. Be to, bendruomenėje jautiesi tvirčiau, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė G. Mizgerienė. – Jaučiame skolą: Priekulėje gražu, daug istorinių, kultūrinių objektų, kuriuos reikia prikelti.“

Pasak pašnekovių, nemažai aktyvių priekuliškių, kuriuos reikia išjudinti, įtraukti į veiklą.

Jos džiaugėsi, kad bendruomenėje „Priekulės ainiai“ – 8 oficialūs nariai, o palaikančių, pritariančių – daugiau. Ir ne tik gimnazijos pedagogai. Steigėjos patikino, kad seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė palaikė naujos bendruomenės kūrimąsi. Priekulės kultūros centras taip pat pritarė. Nauja bendruomenė kol kas jame ir glaudžiasi.

Įsteigus „Priekulės ainius“ įvyko 2 susirinkimai, į kuriuos pakvietė Priekulės seniūnijos žmones. „Mes turime savo požiūrį, bet stengiamės išklausyti kitų nuomonę, išgirsti jų poreikius“, – sakė viena iš steigėjų D. Kačinskienė.

„Gatvėje sutikę žmonės teiraujasi apie mūsų veiklą, siūlosi dalyvauti. Manome, kad viskas klostysis sėkmingai“, – kalbėjo J. Benediktavičienė.

Konkuruoti neketina

Bendruomenės steigėjos sakė turinčios daug idėjų: ne tik darbas su jaunimu rūpi, bet ir paveldas, kultūriniai, istoriniai objektai, prie kurių išsaugojimo ketina prisidėti.

„Nenorime dubliuoti veiklos ar konkuruoti su seniūnijoje veikiančiomis įstaigomis, organizacijomis, o tik sujungti visus, kad padarytume kažką gražaus vardan vietos, kurioje gyvename. Nenorime intrigų, neigiamų emocijų. Mūsų moto – kad žmonėms, kurie renkasi į mūsų bendruomenę, būtų gera, jie būtų vienijami pozityvių nuostatų, nusiteikimo nuveikti naudingų darbų, – kalbėjo G. Mizgerienė. – Labai svarbu idėjų generavimas.“

Pašnekovės pasakojo, jog pirmasis įsijungimas į Priekulės seniūnijos gyvenimą – „Obuolių fiesta“ Gargžduose: „Priekulės kultūros centro, seniūnijos darbuotojams ruošiant skulptūrą, prisidėjome ir mes, „Priekulės ainiai“, – ir idėjomis, ir medžiaga.“ Bendruomenės steigėjoms džiugu, kad teatralizuotas pasirodymas šventėje patraukė dėmesį savo giliamintiškumu: buvo pristatytas istorinis Mažosios Lietuvos regionas. „Nuoširdžiai dirbome visą savaitę“, – prisiminė Gitana.

Prisistatė gražiu renginiu

Penktadienį Priekulės kultūros centre surengtas teatralizuotas muzikinis vakaras su retro dainomis, prisiminimais – „Priekulės ainių“ prisistatymas visuomenei. „Tarptautinės mokytojų dienos proga subūrėme buvusius kolegas į šventę, kai kurie buvę mūsų mokytojai“, – kalbėjo Daiva.

Renginio iniciatorės išdalijo 32 kvietimus buvusiems pedagogams: darželio, gimnazijos, buvusios specialiosios mokyklos. „Senjorai susigraudino. Kažkam prasiveržė: kelerius metus nebedirba, bet tik dabar prisiminė… Supratom, kad renginys reikalingas. Norime, kad jis taptų tradicinis, – kalbėjo D. Kačinskienė. – Paprašėme mokinių parašyti prisiminimus apie savo buvusius mokytojus. Sulaukėme gražių, šiltų pasakojimų.“

„Šis renginys buvo tiems, kurie negali ateiti į susirinkimus“, – sakė G. Mizgerienė.

Į bendruomenės inicijuotą renginį įsijungė ir Priekulės kultūros centras, ir seniūnija.

D. Kačinskienė socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė puslapį „Priekulės ainiai“. Jame galima rasti visą informaciją apie bendruomenę. „Ateityje planuojame kurti tinklalapį, kuriame atsispindėtų Priekulės gyvenimo įvykiai“, – pasakojo ji.

Taigi Priekulėje veiklą pradėjo dar viena bendruomenė. „Per prievartą nenorime kviesti žmonių – laukiame visų, susidomėjusių, norinčių įsijungti į mūsų veiklą. Tik bendrai galime kažką nuveikti“, – įsitikinusi G. Mizgerienė.


KOMENTARAS

  • Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė:

    – Gerai, kad didelėje mūsų seniūnijoje įsikūrė dar viena bendruomenė „Priekulės ainiai“. Prieš tai steigėjos tarėsi su seniūnija. Patariau įtraukti ir kitų profesijų atstovus, kad veikla būtų įvairesnė. Ji gražiai prisistatė savo renginiu senjorams mokytojams.

    Prieš keliolika metų Priekulėje susibūrusi pirmoji bendruomenė įgyvendino projektą – renovavo panauda paskirtą pastatą, kuriame vyks kultūrinė socialinė veikla. Vėliau gimė amatų gildija „Krikragaa“, vienijanti jaunus menininkus. Jie realizuoja save ir padeda miestui – didelis indėlis kultūroje. Visos bendruomenės palaiko ryšius su seniūnija – joms perduodame žmonių poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių