2019 Rugpjūčio 25
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Priekulėje kais puodus šiupiniui

Priekulės kultūros centras ir seniūnija prieš Užgavėnes organizuoja tradicinę Šiupinio šventę. Pagal lietuvininkų tradiciją prieš gavėnią reikia sočiai prisikirsti ne blynų, o šio valgio. Šiupinį virs keliolika seniūnijos bendruomenių, įstaigų komandų. Gardžiausią išrinks patys valgytojai.

Priekulės kultūros centro darbuotojai turi patirties organizuoti Šiupinio šventę, kuri čia vyks trečią kartą. Anksčiau rengėjų lūkesčiai išsipildė su kaupu, tai yra pritrūko šiupinio. Šiemet jį virti jau užsiregistravo 10 Priekulės seniūnijos bendruomenių, įstaigų ir organizacijų komandų.

Pasak Kultūros centro direktorės Alantos Zapalskienės, pagal lietuvininkų tradiciją prieš gavėnią reikia sočiai prisivalgyti šiupinio. „Mažosios Lietuvos kaimuose buvo verdamas skirtingas šiupinys. Antai Drevernoje – su stintomis, Priekulėje – su kiaulės knysle, – dėstė ji. – Mes komandoms leidžiame virti pagal savo receptą, svarbu, kad tik būtų gardu.“ Beje, valgytojai vaišinsis už simbolinę kainą ir patys išrinks gardžiausią.

Taigi kovo 2 d., šeštadienį, 11.30 val. Priekulėje nuo parduotuvės „Oma“ įspūdinga persirengėlių eisena patrauks Turgaus aikštės link. O 12 val. šiupinio virėjai išgirs komandą: „Kaičiam puodus“. Šventinę nuotaiką kurs kapelijos iš Žemaitijos.

Turgaus aikštėje veiks pirtelė, mėgėjai galės pasikaitinti kubile – bus priminta lietuvininkų tradicija prieš Užgavėnes nuplauti vargus ir nesėkmes.

Ir suaugusiesiems, ir vaikams netrūks smagių atrakcijų.

Veiks tautodailininkų mugė. Prekybininkai ir tautodailininkai kviečiami registruotis telefonu

(8 46) 454262.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pasirinkimai

Šiandien „Bangoje“ pasakojame istoriją apie priekuliškio žandaro Emilio Josuttis šeimos likimą. Po daugiau nei septyniasdešimties metų savo buvusių namų Priekulėje…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar Rugsėjo 1- oji Jums yra naujos išlaidos?