Prekystalius nuklojo baravykai

A. VALAIČIO nuotr.: Magdutė iš Rudgalvių džiaugėsi grybų derliumi.

Šią savaitę Gargždų turguje prekystaliai lūžo nuo baravykų. Pernai mažai kam jų paragauti teko, o šis ruduo ypač dosnus – iš miško baravykus tempia krepšiais, skaičiuoja šimtais. Tačiau reikia žinoti grybų vietas, kad namo negrįžtum dykas. Grybautojai jų neatskleidžia.

Nuo pat savaitės pradžios prekystaliai Gargždų turguje nukloti baravykais: jaunučiais, neseniai išdygusiais, ūgtelėjusiais ir savo dydžiu stebinančiais, taigi, senstelėjusiais. Peraugusius pardavinėjo vienetais: pensininkas rodė už eurą nupirktą baravyką.

Vienur kitur puikavosi raudonikiai. Vaizdelis iliustravo posakį: pasipylė kaip grybai po lietaus. O kritulių mūsų krašte – laiku ir pakankamai.

Dėl didelės grybų pasiūlos keitėsi kainos: per savaitę – sumažėjo nuo 8 eurų iki 4–5. Prekiautojai baravykų nesvėrė – buvo sudėlioję į dėžutes, kuriose apie 800 gramų grybų. Pirmadienį už vieną prašė 8 eurų, o antradienį tiek pat siūlė už 4–5 eurus apgailestaudami, kad nėra pirkėjų, nes rugsėjo pradžioje šie buvo išsileidę pinigus.

Per savaitę kainos svyravo: vieną dieną dėžutę baravykėlių galėjai nusipirkti tik už tris eurus. Tačiau žinovai patarė būti apdairiems: grybai surinkti iš vakaro, todėl būtina parduoti kitą dieną. O jeigu nepasisekė, gali vėl siūlyti pirkėjams...

Prekiautojai tikino, jog baravykai beveik nesukirmiję, vienas tai patvirtino supjaustęs dėžutę grybų. Grybautojai neatskleidė grybingų vietų, bet pasakojo, jog rudeniniai baravykai dygsta pulkais: vieną aptikęs, aplinkui atrasi daugybę. Tačiau nežinodamas, kur dygsta, namo sugrįši dykas.

Vieną dieną turguje prekiautoja siūlė penkis kibirėlius lepšių – už vieną prašė trijų eurų. Bet žmonės žvilgčiojo į juos ir tik iš smalsumo pasiteiraudavo kainos. Grybų rinkoje tarp baravykų gausos lepšiai neatlaikė konkurencijos. Niekada jie neturėjo gero vardo – ne koks jų įvaizdis. Juk sumenkinant žmogų sakoma: kaip lepšis.

Turguje taip pat siūlė voveraičių: už nedidelę dėžutę prašė 3–4 eurų. Patyrusi grybautoja pastebėjo, kad šių derlius baigiasi. O baravykams dygti palankus oras – lyja ir šilta.

Beje, turguje spanguolių ar bruknių litras kainuoja 4 eurus.

Virginija LAPIENĖ


Taip pat skaitykite:

Drevernoje ir Svencelėje nuo potvynių saugos nauji pylimai
J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Mokyti(s) su parama lengviau
Kitą rudenį Klaipėdos rajone duris turėtų atverti nauja mokykla
Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų
Tarybos nariams  S. Karbauskui ir  V. Kurai – grėsmė netekti mandato
Apie prieštvaninius milžinus
Tautinių bendrijų išskirtinumas atsiskleidė Veiviržėnuose
Klaipėdiečiui fotomenininkui atminti – parodos ir albumas
Savo kančią įprasmina padėdama sergantiems vaikams
O ką jūs, jaunuoliai, mainais į mažulę?
Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes
Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse
Ir dekoratyvios, ir maistingos
Gardžiuokimės su su gargždiške moksleive Toma
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį
L. Linkevičius su Prancūzijos kolega aptarė svarbiausius regiono klausimus

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Neminėkite vien bloguoju

Ramybė gamtoje vis labiau įsiviešpatauja,…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook