Pomėgis

Rūpintis triušiais įdomiau nei žiūrėti televizorių


Šniaukštuose įsikūrusi klaipėdiškė Renata Budrevičiūtė prieš metus susidomėjo triušininkyste ir pradėjo auginti šiuos švelniakailius, anaiptol ne švelnaus būdo gyvūnėlius. Jos pasididžiavimas – retos japonų veislės triušiai, taip pat Vokietijos dėmėtieji milžinai. Rūpintis gyvūnais Renatai įdomiau nei žiūrėti televizorių.


Dovanų gavusi du mišrūnus triušius, Klaipėdoje vadybininke dirbanti R. Budrevičiūtė pradėjo kolekcionuoti veislinius. Dabar draugo sumeistruotuose patobulintuose narvuose gyvena 66 triušiai ir triušiukai, grynaveisliai ir mišrūnai. Daugiausia – japonų veislės. Į akis krinta pastarųjų neįprasta kailio spalva, ypač rusvos dėmės. Pasak Renatos, jie užauga iki puspenkto kilogramo. Moteris pastebėjusi, kad „japoniukai“ agresyvesni nei kitų veislių triušiai.


Ji parodė prieš kelias dienas atsivestą „japonės“ vadą. „Buvo 12 triušiukų, tačiau išgyveno 9. O juk paprastai atsiveda šešis“, – stebėjosi Renata.


Naujagimiai primena aklus kačiukus. Moteris prisipažino, kad jai labiausiai patinka ūgtelėję, maždaug dviejų mėnesių triušiukai – gražūs, ramūs. Beje, pardavinėja sulaukusius mėnesio. Kaina priklauso ir nuo veislės, ir nuo amžiaus: nuo 20 iki 70 Lt. „Aš už „japoniuką“ mokėjau 140 Lt“, – prisiminė Renata.


Triušius pardavinėja Gargždų, Rietavo, Kretingos turguose. Žmonės juos perka veislei ir mėsai auginti. Pasak jos, paklausa skirtinga. „Gargžduose pirkėjai domisi ir perka „japoniukus“ – jiems reikia naujų veislių. O Rietave kaimo gyventojai nori įsigyti mėsai auginti – kad būtų vislesni, pigesni ir kuo mažiau problemų dėl jų auginimo kiltų“, – kalbėjo triušių augintoja iš Šniaukštų.


Renatos teigimu, Klaipėdos rajone, kaip ir šalyje, populiariausi Kalifornijos veislės triušiai – vislūs, greitai užaugantys, galintys gyventi ant tinklo. Japonų veislės triušiai retai auginami. Kalifornijos veislės patelė puikuojasi ir šiame ūkelyje.


Beje, du gražuoliai Renatos užauginti Vokietijos dėmėtieji milžinai pavasarį buvo laikinai apgyvendinti klaipėdiškio fotografo namuose – dalyvavo velykinėje fotosesijoje.


Apie pelną iš triušininkystės Renata nekalba: pelningas ūkis gali būti turint ne mažiau kaip 100 patelių. Ateityje gal ir pavyks tiek užsiveisti. Dabar tai tik pomėgis – pardavusi triušių, ji perka savo augintiniams pašaro. Beje, renkasi importinius kombinuotuosius – Kretingoje pagamintus palygino su žvirgždu.


Renata pasiguodė ir dėl kitų problemų, kaip sunku rasti veterinarijos gydytoją, išmanantį triušių ligas.


Ateityje ji planuoja papildyti savo ūkelį belgų veislės triušiais. Tačiau tai sudėtinga, nes dažniausiai mišrūnus siūlo kaip veislinius. Renata prisipažino apsirikusi pirkdama Vienos mėlynosios veislės triušį. Iš pradžių gyvūnas turėjo šiai veislei būdingus požymius, tačiau augant pranyko – pasikeitė kailio spalva ir paaiškėjo, jog tai mišrūnas. Taigi pradedantiesiems auginti triušius ji patarė pasidomėti triušininkyste, ypač veislėmis. Pasak Renatos, populiaru pardavinėti mišrūnus, sukūrus veislės pavadinimą. „Dažniausiai – Vakarų valstybės pavadinimas ir žodis „milžinas“. Taigi reikia išsiaiškinti, ar iš tiesų yra tokia veislė“, – šypsojosi moteris.


R. Budrevičiūtė kalbėjo, jog rūpintis triušiais, stebėti, kaip jie auga, – malonus užsiėmimas. Žinoma, reikia mylėti gyvūnus. Šie pažįsta savo šeimininkę, yra jaukūs.


Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių