Pomėgis

Tėčio ir dukters talentas vilioja užsukti į virtuvę


Klausantis, kokiais kulinariniais šedevrais namiškius lepina gargždiškiai tėtis Giedrius Papievis su dukra Giedre Norvile, skrandis nejučiomis ima groti maršą. Nuo mažens įpratę, jog virtuvės šefas namie – tėtis, vaikai nuo šio rūpesčio mamą atleido, tačiau patys prie puodų sukasi it vijurkai. Talentą ruošti maistą tėtis ir dukra išbandė ir televizijos projekto „Susitikime virtuvėje“ atrankoje. Ir nors kol kas nežino, ar bus pakviesti filmuotis antrame žaidimo etape, gargždiškiai pirmąjį tikslą pasiekė – jų patiekalus gyrė profesionalūs virėjai Linas Samėnas ir Robertas Ščesnavičius.


Demonstravo restorano lygį


Populiarus televizijos projektas „Susitikime virtuvėje“, kuriame maisto gamybos gudrybes demonstruoja šeimos narių poros, sugundė ir gargždiškius. Kol kas tėtis Giedrius bei dukra Giedrė nežino, ar jiems nusišypsojo laimė įtikti projekto rengėjams. Jiedu džiaugiasi, kad atrankoje komisijos nariai, virėjų autoritetais laikomi L. Samėnas ir R. Ščesnavičius neslėpdami mėgavosi gargždiškių patiekalais. Pripažinkite, jų nuvežti gaminiai skamba lyg iš restorano valgiaraščio – traški vištiena su kokosu ir riešutiniu padažu, topinambų štrudelis ir raudonas aksominis tortas su pomidorų sultimis. Tad nenuostabu, jog net komisija nesugebėjo atspėti, kokie ingredientai slepiasi šiuose kulinariniuose šedevruose.


G. Norvilė patikino, jog profesionalų pagalbos ruošiant patiekalus tikrai nereikėjo. Štrudelį ir vištieną paruošti ji išmoko neseniai dalyvaudama virėjų kursuose. Į pagalbą Papieviai pasitelkė ir neseniai įsigytą receptų knygą. Jos, beje, knygynuose nerasite, tačiau šeima neskubėjo išduoti ir pavadinimo. Mat būtent ši knyga taptų koziriu, jei viltys patekti į televizijos projektą pasiteisintų.


Liepdavo atsipjauti sūrio


Papieviai nesiginčija, kad maisto gamyba yra talentas. Tad gal todėl tėtis namuose niekada nesispyriodavo pastatytas prie viryklės. Priešingai – jo patiekalams niekas nuo pat pradžių negalėdavo prilygti. Tad ir mama Jolanta draugėms neretai sukelia pavydą pasakodama, kad namuose maistu visus lepina vyras. Giedrė juokavo, jog vaikų – jos bei šešiolikmečio brolio – paveldėtam talentui atsiskleisti teko savaime. „Pamenu, grįždavau iš mokyklos ir paklausus, ko yra valgyti, mama specialiai pasiūlydavo atsipjauti sūrio. Ką gi, tekdavo pačiai suktis iš situacijos“, – prisiminė G. Norvilė. Paklausta, ar brolis taip pat jau įvaldė maisto ruošos meną, Giedrė patikino – šešiolikmetis pats pasiruošia mėsą, žuvį, kepa kepsnius. Ir apskritai esą kas čia sudėtingo vaikinui išsikepti kepsnį?


Vyrą gundo lietuviškais patiekalais


Nei tėtis, nei dukra nėra diplomuoti kulinarai. Tik Giedrė keletą kartų dalyvavo šios srities kursuose ir yra dirbusi su tuo susijusį darbą. Šiuo metu su vyru Zigmu pusantrų metukų sūnų Deividą auginanti moteris teigė, jog rimtai gaminti išmoko tik ištekėjusi. Ir nė kiek nesikremta, kad sutuoktinis prie puodų yra retas svečias. „Pamenu, kaip vyrui viriau pirmąją sriubą – gavosi troškinys… Zigmas labiausiai mėgsta lietuvišką virtuvę – bulves, mėsą ir panašiai, o gaminant tokius patiekalus nėra ką sugadinti. Tačiau jo skrandžio nesugundyčiau, pavyzdžiui, žuvimi su vaisiais, – pasakojo G. Norvilė. – Pas mus įprasta, kad maisto gamyba yra moteriškas darbas. Aš pati tikrais virėjais vadinu tik vyrus ir rinkčiausi tą barą, kuriame maistą ruošia vyras. Moterys mažiau linkusios eksperimentuoti, taupo produktus“, – įsitikinusi ji.


Giedrė įsitikino – tam, kad atskleistum kulinarinius gebėjimus, reikia neribotų finansinių galimybių. Įvairūs ingredientai, tokie kaip kokosų pienas, riešutiniai ar meksikietiški padažai ir panašūs produktai brangiai kainuoja. Tad kartais peržvelgus receptą praeina noras jį ruošti. Itin įmantrius receptus ji saugo svarbioms progoms.


Desertai nustelbia parduotuvinius


Nors Papieviams virtuvė niekada neasocijavosi su rutina, vis dėlto tokio jausmo prislėgtiems šeimininkams jie patarė kelias išeitis. Pirmoji – įsigyti gerą receptų knygą. Antra, nuėjus į maisto prekių parduotuvę imti po vieną prekę iš kiekvienos lentynos. Vėliau viską sudėjus ant stalo pasukti galvą, ką iš to galima paruošti. Giedrė tikino ir pati šia praktika dažnai pasinaudojanti. Kita vertus, moteris teigė beveik niekada negalvojanti, ką ruoš pietums ar vakarienei – šaldytuve visada galima rasti ką nors tinkamo.


Giedrė atskleidė, jog tėtis turbūt labiausiai vertina kinų virtuvę. Ji pati – itališką, tad pasilepina makaronais, tradiciniu italų desertu tiramisu. Paprašyta įvardyti mėgstamiausią patiekalą, ji nesvarstė – tai desertai. „Dalyvaudama kursuose įsitikinau, kad parduotuvėse perkami tortai, pyragai bei sausainiai pagaminti iš beveik nevalgomų pusgaminių. Biskvitai kepami iš miltelių, kremai – iš grietinėlės su įvairiais koncentratais, kurie galioja gal kokį dešimtmetį. „Atšoko“ fantazija pirkti saldumynus parduotuvėje. Tačiau pačios gaminamai konditerijai pinigų negailiu“, – patikino Giedrė. Savo firminiu skanumynu ji įvardijo neseniai pavykusį eksperimentą, kai norėdama iškepti paprastą jogurtinį tortą, išgavo ledų skonį.


Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių