Politikoje nėra sausros

Klimato kaitos padariniai akivaizdūs mūsų kasdienybėje. Ne pirmus metus Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo skelbti ekstremalią padėtį šalies mastu dėl užsitęsusios sausros. Tačiau sausra negresia politiniame gyvenime. Tuoj bus užkurtas pakartotinių rinkimų į Seimo nario vietą Klaipėdos rajone katilas. Gargždų apygardos rinkimų komisija šiais metais dirba neatsikvėpdama: savivaldos, prezidento, Europos Parlamento rinkimai, referendumai. Tiek mūsų pilietiškumą skatinančių įvykių nebuvo užderėję nė vienais metais.

Liepa ir rugpjūtis pretendentams, ketinantiems kandidatuoti į Seimą, bus įtemptas. Klaipėdos rajone rinkėjų malonės būti išrinktam rugsėjo 8 d. tikisi net 10. Tarp jų – ne tik vietos politikai, visuomenės veikėjai, bet ir keletas vilniečių. Jųjų motyvas kandidatuoti būtent Gargždų apygardoje labai paprastas: esą Seimo narys tarnauja ne tik rajonui, bet dirba visos Lietuvos labui. Be to, juk sakoma, kad savoj padangėj pranašu nebūsi – tad rajono rinkėjams gali būti patrauklus ne vietinių, o žinomų žmonių įvaizdis. Žmonėms iš sostinės ypač įkvepiantis esąs Petro Gražulio pavyzdys – kelias kadencijas jis buvo renkamas Klaipėdos rajone, nors ir nebuvo vietinis. Visgi pretendentai ieško ir sąsajų su šiuo kraštu: kažkuris čia gimęs, kitas kaimyniniame rajone vasaras leidęs. Tad supraskite: Žemaitija – labai artima ir jųjų širdyje užimanti deramą vietą, o tuo pačiu ir jūs, vietiniai rinkėjai, esate labai artimi. Ne vietiniai pretendentai, siekdami Seimo nario mandato, traukia dar vieną lemtingą kozirį: jie niekaip nesusiję su vietine valdžia, neturėjo joje ir neturi jokio posto. Tad esą nėra niekam nieko įsipareigoję ar kažką žadėję ir nuvylę rinkėjus. Tad būtent šia korta žada kirsti savo konkurentus, manančius, kad būtent tai, jog jie yra vietiniai, ir yra jų pranašumas laimint Seimo nario mandatą.

Pasikartokime, kas gi siekia tapti tautos išrinktuoju? Į Seimo nario mandatą pretenduoti ketina buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės meras, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas Vaclovas Dačkauskas. Valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaus Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Raimundas Daubaris. Dėl parlamentaro kėdės rungsis ir Lietuvos prezidento rinkimuose dalyvavęs Kazimieras Juraitis. Kitas save išsikėlęs pretendentas – agronomas, teisininkas, politinis bei visuomenės veikėjas Gintautas Kniukšta. Ne pirmą kartą laimę Seimo rinkimuose bandys žurnalistas, prodiuseris, televizijos laidų vedėjas Kristupas Augustas Krivickas. Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narės Ligitos Liutikienės kandidatūrą iškėlė Lietuvos social­demokratų partija. Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams rinkimuose atstovaus partijos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė. Dar vienas save išsikėlęs pretendentas į kandidatus – Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, verslininkas Martynas Pocius. Darbo partijos iškeltas kandidatas Valdas Rimkus prisistato esąs žmogaus teisių gynėjas. LR liberalų sąjūdžio Klaipėdos rajono skyrius patvirtino Administracijos direktoriaus pavaduotojo Justo Ruškio kandidatūrą. Šis norinčiųjų kandidatuoti į Seimą sąrašas nėra baigtinis. Dar iki liepos 5 d. Vyriausiajai rinkimų komisijai gali apsireikšti ir nauji pretendentai. Bet taip pat iš šio sąrašo kai kas gali ir iškristi, jei nesurinks reikiamų 1000 Klaipėdos rajono gyventojų parašų, patvirtinančių, kad pritaria pretendento ketinimui kandidatuoti.

Dažnai žmonės sako, kad nepažįstantys siekiančiųjų valdžios. Betgi ir neįmanoma su visais susipažinti taip, kaip su kaimynais, giminaičiais prie bendro baliaus stalo. Visuomenės veikėjus, politikus pažįstame iš jų darbų... arba tik iš jų pagaląstų liežuvių. Pažįstame pasitelkę informacijos priemones, galime pažinti jiems užduodami tiesioginius klausimus, sutikę juos šventėse ar gatvėse. Yra ir labai paprastas būdas: viliojančiam rinkiminiais pažadais žmogui kartais užtenka tik į akis pažiūrėti.

Vilija BUTKUVIENĖ

Taip pat skaitykite:

Tūba pasitarnavo mokyklos iškabai
Už karantino taisyklių pažeidimus slegiančios baudos, bet susilaikyti sunku
Speigas aušino pandemiją, tačiau be aukų neapsiėjo
Brožių bendruomenę išgarsino socialinis verslas
Improvizacija – „Močiutės košė“

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grokime atsakingai

Dėl pasitraukusių dviejų ministrų Italijos Vyriausybė krizėje; po…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook