Policijos veiklos rezultatai: augantys ištyrimo rodikliai

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos skaitykloje jau trečią kartą buvo pristatyta ir viešai transliuojama Klaipėdos rajono policijos komisariato veiklos ataskaita. Į gyventojų užduotus klausimus atsakinėjo (iš kairės) rajono Policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Kristina Linkienė, komisarė Rasa Stasiulaitienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonas Motuzas, rajono Policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Andrius Burba, Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Donatas Lukas, Apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika. Diskusiją vedė J. Lankučio viešosios bibliotekos Informacinio skyriaus vedėja Živilė Markutė-Armalienė.

Jau trečius metus Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai J. Lankučio bibliotekoje pristatė ir viešai transliavo veiklos ataskaitą bei atsakė į gyventojams rūpimus klausimus. Jų lavina praėjusią savaitę pasipylė it iš gausybės rago. Gyventojams ypač rūpėjo kriminogeniniai židiniai, eismo saugumas ir ne pirmus metus nesutramdomi motorolerių vairuotojai. Policija ne tik atsakė į užduotus klausimus, tačiau pasidalijo ir naujienomis bei augančia rodiklių statistika.

Iškvietimų sumažėjo 54 proc.

Atidūs rajono gyventojai domėjosi, kaip pareigūnams sekėsi identifikuoti penkis kriminogeninius židinius. Veiklos skyriaus viršininkė Kristina Linkienė informavo, kad 2 kriminogeniniai židiniai identifikuoti Gargžduose, 2 Doviluose ir 1 Sendvario seniūnijoje. Pasak pareigūnės, pavojingiausiose ir didžiausiu iškvietimų skaičiumi pasižyminčiose vietovėse dirbta pasitelkiant ne tik tradicines prevencines priemones. Buvo organizuojami ir koordinaciniai pasitarimai su seniūnijomis bei kitomis įstaigomis. Pareigūnai vyko į minėtas vietoves, kalbėjo su gyventojais, taip pat su asocia­liais asmenimis, kurie ir kelia didžiausią pavojų. „Kiekvienam židiniui pritaikytos skirtingos likvidavimo priemonės. Iškvietimų skaičius sumažintas net 54 proc.“, – rezultatus aptarė K. Linkienė. Ji pastebėjo, kad pagrindinė priežastis, lėmusi kriminogeninių židinių atsiradimą – asmenų neužimtumas, asocialus gyvenimo būdas. Veiklos skyriaus viršininkės teigimu, rajono pareigūnai 2018 metais seniūnijose atliko ne tik policijos darbą, tačiau save pozicionavo ir kaip socialinį partnerį. Asocialiems asmenims buvo siūloma įvairiapusiška pagalba, net bandoma rasti darbą.

Taip pat sėkmingai įvykdytas ir dar vienas praėjusių metų uždavinys – parengtas didžiausią rizikos laipsnį turinčių asmenų sąrašas. Jame 51 asmuo. Anot K. Linkienės, jiems taikytos apie 25 prevencinės priemonės. Tai lėmė sumažėjusį vagysčių, smurto artimoje aplinkoje, administracinių nusižengimų skaičių.

„Ištyrimo rodikliai pakilo per 10–12 proc. Įrodėme, kad galime dirbti dar sparčiau, greičiau ir rezultatyviau. Policijos darbas nėra įmanomas be savivaldos, policijos rėmėjų ir gyventojų“, – reziumavo komisarė Rasa Stasiulaitienė.

Sunerimo dėl eismo saugumo

Gyventojams rūpėjo, kaip keitėsi eismo saugumas rajone. Kaip informavo Klaipėdos apskrities komisariato Kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika, praėjusiais metais rajono keliuose žuvo 6 asmenys, o 2017 m. – 9. Įskaitinių eismo įvykių, kuomet asmenys nukentėjo ar žuvo, suskaičiuota beveik dvigubai mažiau nei praėjusiais metais – 50. Rajone buvo suorganizuoti 104 reidai.

Gyventojai išsakė pasipiktinimą dėl nesutramdomų motorolerių vairuotojų šiltuoju metų laiku. „Kretingos kelias, Klaipėdos gatvė, J. Basanavičiaus gatvė tampa autokroso trasa. Nuo 22 val. prasideda patrakėlių lenktynės. Ar žmonės turi teisę ilsėtis?

Nejaugi pareigūnai negali prasukti pro J. Janonio gatvę ir žvilgtelti, ar ten nesibūriuoja ir negeria jaunimas?“ – problemą kėlė vienas gyventojas ir pastebėjo, kad kartais pareigūnai per mažai atkreipia dėmesį į gyventojų išsakomas problemas. „Neleisime trikdyti eismo saugumo ir viešosios tvarkos motorolerių vairuotojams. Bendrausime ir bendradarbiausime su gyventojais. Vertinu ir dėkoju už išsakytą pilietišką poziciją bei atsiprašau kolegų vardu, jei pasitaikė atvejų, kuomet pareigūnai savo darbą atliko ne iki galo ir dėl to gyventojai patyrė nepatogumų“, – sakė A. Motuzas.

Taip pat diskusijos dalyviai domėjosi, ar policija užtikrina pilietiškų gyventojų, kurie fotografuoja ir filmuoja eismo taisyklių pažeidėjus, anonimiškumą. Kaip informavo M. Džermeika, anonimiškumas užtikrinamas, jei situacija nepersikelia į teisminį ginčą. Vadinasi, jei pareigūnai nubaus vairuotoją, pritaikys jam administracinę nuobaudą, tuomet pranešėjui teks dalyvauti teisminiuose procesuose ir jis bus identifikuotas. Pareigūnas priminė, kad teikiant pranešimą būtina nurodyti konkrečią pažeidimo vietą, laiką ir datą.

Atnaujintos mašinos, uniformos

Pasak rajono komisariato viršininkės R. Stasiulaitienės, 2018 metai rajono policijai buvo dosnūs permainų. Praėjusią savaitę galutinai atnaujintas automobilių parkas. Seniausias automobilis – 2012 metų. Reagavimo automobilio mėn. rida – 8000 km. Vienu iš automobilių nuo gegužės mėn. nuvažiuota daugiau nei 95 tūkst. km. Kaip pasakojo pareigūnai, naujieji „Wolkswagen Transporter“ (jų yra 5) – mobili darbo vieta. „Šios transporto priemonės leidžia dar operatyviau reaguoti į iškvietimą. Policija įvykio vietoje gali atlikti visus reikalingus veiksmus: užpildyti protokolą, naudotis duomenų baze ar atlikti kitas reikalingas procedūras. Be to, minėtoje transporto priemonėje sulaikytam asmeniui skirta vieta yra atskirta nuo pareigūnų. Viskas, kas vyksta automobilyje, filmuojama. Tai kone prilygsta komisariatui ant „ratų“, – pridūrė Reagavimo grupės viršininkas Andrius Burba.

Pareigūnai atsinaujino ne tik automobilių parką, tačiau ir uniformas. Gyventojai smalsavo apie jų privalumus ir trūkumus. Pasirodo, tai estų sukurtas modelis. Dviejų uniformų komplekto kaina – 1000 Eur. Kaip pasakojo policijos atstovai, naujosios uniformos daug praktiškesnės ir patogesnės. Nebeliko vyriškų ir moteriškų uniformų. Skiriasi tik užsegimo pusės.

Dar viena naujiena – iki vasaros pabaigos rajono komisariatas įsikurs naujose patalpose. Anot AVPK viršininko Alfonso Motuzo, ženkliai geresnėse, komfortiškesnėse, gyventojams jaukesnėse ir labiau prieinamose patalpose. „Įsikursime adresu: Klaipėdos g. 80 (buvusios „Hortivitos“ patalpos). Atėjo vienybės ir susivienijimo metas. Pagaliau visa rajono pareigūnų komanda bus vienoje patalpoje“, – džiaugėsi viršininkė R. Stasiulaitienė.

Aistė NOREIKAITĖ

Ernestos BADALOVOS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių