Policijos veikla: daugiau ištirtų įvykių

Į gyventojų klausimus atsakė rajono Policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė K. Linkienė, komisarė R. Stasiulaitienė, viršininko pavaduotojas R. Vaitkevičius (iš kairės) ir grupių vyresnieji. „2017-ieji – sunkūs metai dėl policijos reformos. Pristatyti veiklą – maloni pareiga. Diskusijos forma leidžia pasidalinti ne tik džiaugsmais, bet ir atskleidžia gyventojams rūpimus klausimus. Dėkojame rajono Savivaldybei už bendradarbiavimą ir bendrystę. Džiaugiamės, kad Savivaldybė komisariatui nuomoja naują, šiuolaikišką automobilį, diegia naujas skaitmenines kameras, remia kitus projektus“, – veiklos ataskaitoje kalbėjo komisariato viršininkė R. Stasiulaitienė. Pareigūnus sveikino rajono vicemerė Violeta Riaukienė.

 

Pirmuosius reformos metus sėkmingai vertina pareigūnai, bet ne gyventojai

Gargžduose J. Lankučio viešojoje bibliotekoje praėjusią savaitę tradiciškai vyko kasmetinis Klaipėdos rajono policijos komisariato veiklos rezultatų aptarimas. Antrus metus susitikime gyventojai buvo kviečiami aktyviai įsitraukti į diskusiją, o renginys buvo transliuojamas tiesiogiai internetu. Internautai policijai pažėrė laviną klausimų. Labiausiai žmonės pasigedo seniūnijose dirbančių apylinkės inspektorių.

Reaguoja greičiau

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Klaipėdos AVPK) viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius įsitikinęs, kad reformos sėkmę atspindi 2017 metų veik­los rezultatai: daugiau ištirtų įvykių, išaiškintų sunkių bylų. Ištyrimas rekordiškai aukštas – siekė 57,4 proc. Pernai pavyko net 4 dienomis sutrumpinti pareiškimų nagrinėjimo laiką – jis nuo 12 dienų sutrumpėjo iki 8. R. Vaitkevičius pabrėžė, kad reorganizavus policijos veiklą reaguojančių pareigūnų skaičius išaugo net 31 proc., o reaguojančių ekipažų skaičius – 20 proc. (nuo 1510 iki 2204 pareigūnų rajone). Taip pat 11 proc. sutrumpėjo ir reagavimo į pranešimus laikas. Dabar į A lygio iškvietimus atvykstama per vidutiniškai 6,37 min.

Klaipėdos AVPK viršininko pavaduotojas R. Vaitkevičius ir rajono komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė pripažino, kad 2017-ieji metai policijai buvo sudėtingi ir sunkūs, kupini daug nerimo, lūkesčių dėl užsibrėžtų tikslų. Tačiau pareigūnai policijos reformą vertina teigiamai, o metinės veiklos rezultatai – net geresni nei tikėjosi. R. Vaitkevičius pabrėžė, kad sėkmingus metus liudija ir visuomenės nuomonės tyrimo duomenys – pasitikėjimo rodik­lis Klaipėdos apskrities policija išaugo ir siekia net 79 proc. (šalyje – 71 proc.). „Jei norime turėti motyvuotą pareigūną, teikiantį profesionalią pagalbą, reforma buvo būtina. Tik tuomet policijos atstovams galima pasiūlyti ir tinkamas priemones, ir orų atlyginimą“, – akcentavo Klaipėdos AVPK viršininko pavaduotojas ir aiškino, kad ir toliau bus tęsiama atlyginimų kėlimo pareigūnams programa. Tikimasi, kad jau šiemet vidurinės grandies pareigūnai gaus

1 000 eurų „į rankas“ atlygį.

Domino įvykiai Doviluose

„Galbūt kažkam patiko, kai seniūnijose kabinete sėdėdavo apylinkės inspektorius. Tačiau tuomet pareiškimus ateidavo parašyti vos keli gyventojai. O kai reikėdavo reaguoti į pranešimą, nebūdavo kam. Užtikrinu, kad pareigūnas atlieka tą pačią funkciją kaip ir anksčiau“, – kalbėjo R. Vaitkevičius. Tačiau internautų policijai užduoti klausimai parodė, kad jie prie įvykusios reformos dar nepriprato ir pasigenda ryšio su policija. Žmonės teiravosi, ar paskutiniai įvykiai, kai Doviluose buvo suspardytas vyriškis, įsilaužta į parduotuvę, nusiaubtas ir apvogtas vaikų lopšelis-darželis, neįrodo, kad apylinkių inspektoriai vis dėlto yra reikalingi. Tačiau su šiuo pasisakymu pareigūnai nesutiko. Rajono komisariato viršininkė R. Stasiulaitienė užtikrino, kad Dovilų įvykiai tiriami ir miestelis akylai stebimas pareigūnų. „Pareigūnams Doviluose nurodžiau vietas, kurias reikia būtinai patikrinti. Ir ne tik pro jas pravažiuoti, tačiau išlipus apeiti pėsčiomis. Į miestelį pajėgos ypač orientuotos tamsiu paros metu“, – kalbėjo viršininkė. Veik­los skyriaus viršininkė Kristina Linkienė pridūrė, kad nusikalstamas veikas numatyti sunku, dažnai jos priklauso ir nuo asmenų, grįžusių iš įkalinimo įstaigų. „Neoficialių inspektorių Dovilai turi daugiau nei anksčiau“, – pastebėjo pareigūnė.

Žmonės taip pat teiravosi, kokias permainas lėmė reforma. R. Stasiulaitienė pasakojo, kad rajonas yra padalintas į 4 veiklos grupes, kuriose dirba po 6–9 pareigūnus. Pasak pareigūnės, šie pokyčiai leido sureguliuoti skirtingus darbo krūvius.

Rajono keliuose – 9 žuvusieji

Pareigūnai kalbėjo, kad vienas iš didžiausių sopulių rajone – eismo saugumas. Mat per 2017-uosius metus eismo įvykiuose žuvo net 9 asmenys. R. Stasiulaitienė atkreipė dėmesį, kad nors nuo praėjusių metų tiems, kurie alkotesterin pūsteli daugiau nei 1,5 promilės, taikoma ne administracinė, o baudžiamoji atsakomybė, šios permainos pažeidėjų nebaugina. Rajono policija per 2017 metus suskaičiavo 100 ikiteisminių tyrimų dėl neblaivių vairuotojų. „Sausį ir vasarį buvo ganėtinai ramu. Tačiau pikas prasidėjo atšilus orams. Gegužę sučiupome 16, liepą – 18, rugpjūtį – 11 neblaivių vairuotojų. Paūmėjimą pastebime savaitgaliais, ypač sekmadienį. Štai vieną gegužės savaitgalį nuo penktadienio iki pirmadienio sulaikyti net 6 daugiau nei 1,5 promilės į alkotesterį įpūtę vairuotojai. Rekordas – 3,79 promilės“, – apžvelgė rajono komisariato viršininkė ir akcentavo, kad ir toliau keliuose bus organizuojamos prevencinės priemonės (šiuo metu apskrityje rajonas pagal vykdomų reidų skaičių nusileidžia tik Klaipėdos miestui).

Aistė NOREIKAITĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių