Policija perspėja – į duris beldžiasi apsimetėliai

Trečiadienį ryte Klaipėdos rajono policijos komisariatas sulaukė pilietiškos Gargždų miesto gyventojos skambučio. Moteris pasakojo, kad vakare į mamos namus pasibeldė jaunuolis, prisistatęs AB „Klaipėdos vanduo“ darbininku. Esą norėjo patikrinti vandens kokybę. Vandentiekininkai teigia darbininkų šiuo metu nesiuntinėjantys.

Nuleido vandens ir išėjo

Policijos pareigūnams gargždiškė paaiškino, kad antradienį apie 18 val. į vieną iš Klaipėdos g. daugiabučių atėjo maždaug 23–24 m. jaunuolis. Jis prisistatė dirbantis AB „Klaipėdos vanduo“ ir norintis patikrinti iš čiaupo bėgančio vandens kokybę. Vyras nedėvėjo specialios aprangos su bendrovės logotipais, neparodė ir darbo pažymėjimo. Pensinio amžiaus šeimininkė svečią įsileido, šis virtuvėje ėmė leisti vandenį ir neva jį tikrinti specialiu prietaisu. „Tikrintojas“, anot skambinusiosios, duomenis neva užsirašinėjo ant paprasto balto popieriaus lapo. Galiausiai iš buto jis išėjo nieko neprašęs ir nesiūlęs. Manoma, kad asmuo savo ketinimų neatskleidė pamatęs, kad senyvo amžiaus moteris namie ne viena.

Lietuvoje nuolat pasitaiko atvejų, kai į namus ateina ar telefonu paskambina asmenys, prisistatantys policijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ar kitais pareigūnais ir siekia išvilioti pinigus. Policija perspėja, kad euro įvedimo pradžioje sukčiai dar labiau suaktyvėjo. Komunalines paslaugas teikiantys specialistai – vandentiekininkai, dujininkai, šilumininkai ir kt. – po privačius namus ar butus vaikšto tik dėvėdami firminiais logotipais pažymėtą aprangą, prisistatydami pateikia darbo pažymėjimą. Darbininkai juolab nerenka mokesčių, neskiria baudų.

Tikrinkite tikrintojus

AB „Klaipėdos vanduo“ Vandens departamento direktorius Aidas Birgėla „Bangą“ patikino, kad šiuo metu Gargžduose vandens kokybės tikrintojų įmonė po butus nesiuntinėja. „Mūsų patirtis rodo, kad po namus dažniau vaikšto vandens filtrus siūlantys pardavėjai. Jie neleistinai prisistato AB „Klaipėdos vanduo“ darbuotojais. Tada gyventojams siūloma įsigyti vandenį valančius įrenginius“, – prielaidą turi A. Birgėla. Tačiau, policijos duomenimis, pas gargždiškę atėjęs asmuo nieko pirkti nesiūlė. „Mūsų darbuotojai dėvi specialią aprangą, atvyksta įmonės automobiliais, turi darbo pažymėjimus. Visgi noriu perspėti, kad šiemet didelei daliai vartotojų baigsis metrologinis vandens skaitiklių galiojimo laikas, taigi po butus tikrai važinės mūsų darbininkai. Apie jų vizitus kiekvienas savininkas bus informuotas skelbimu laiptinėje arba asmeniniu laišku“, – perspėjo jis.

Aukso gysla – renovacija

Dar vienas pavojaus signalas siunčiamas renovuojamų namų šeimininkams. UAB „Gargždų būstas“ sulaukė kelių klientų nusiskundimų – į juos neva kreipėsi banko atstovai ir pranešė, kad laikas pradėti mokėti paskolą. „Tai nėra tiesa. Renovuojamų daugiabučių savininkai paskolas mokėti pradės tik tada, kai name bus atlikti statybos darbai. Tada bus paskirstyta tiksli butams tenkanti paskolos suma, su bankų atstovais mokėjimus derins UAB „Gargždų būstas“. Pinigus pervesti reikės į specialią iš anksto nurodytą sąskaitą. Dabar paskolos mokėti nereikia“, – perspėjo įmonės direktorius Rimvydas Rameika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių