Poilsio erdvės atsiradimu Kalotėje patenkinti ne visi

Poilsio erdvės atsiradimu Kalotėje patenkinti ne visi

Senojoje Kalotėje palei geležinkelį pradėjus tvarkyti bendruomenės poreikiams skirtą erdvę netoliese gyvenantys žmonės ėmė piktintis. Jie skundėsi „Bangos“ redakcijai, kad šiame sklype iškirtus medžius nebėra ramybės dėl pralekiančių traukinių dundesio, neliko apsaugos nuo dulkių. Tačiau sporto aikštelės įrengimas šioje vietoje buvo aptartas ir suderintas su kaimo gyventojais. Vietoj šabakštynų, piktžolynų čia bus jauki erdvė, o šalia gyvenantiesiems teks prisijungti prie naujų nuotekų įrenginių ir nebeteršti jos.

„Kalotės ateitis“ prezidentas V. Gendvilas ir valdybos narė N. Gendvilienė atskleidė, kaip bus sutvarkyta viešoji erdvė.Supykdė bendruomenės sprendimas

Į „Bangos“ redakciją paskambinęs skaitytojas (pavardė ir vardas žinomi) piktinosi, jog senojoje Kalotėje palei geležinkelį kertamas miškelis, kurį prieš kelis dešimt­mečius pasodino čia apsigyvenę žmonės. „Žalioji juosta saugojo nuo triukšmo, dulkių, o dabar sumanė čia įrengti sporto aikštelę. Tai daroma su niekuo nesitarus, vienpusiškai“, – teigė vyriškis, nurodęs kitus besipiktinančius gyventojus.

Kalotės gyventojas Gintaras sakė neseniai čia įsikūręs, todėl medžių nesodinęs. Tačiau ir jis nepritarė, jog prie geležinkelio rengiama sporto aikštelė. „Kodėl šioje valstybinėje žemėje? Kodėl reikėjo iškirsti medžius ir, man atrodo, kad daugiau nei buvo numatyta. Dabar nuolatinis triukšmas, bildesys – argi tai tinkama vieta aikštelei? Juk galėjo būti natūrali žalioji juosta – reikėjo tik piktžoles nupjauti. O poilsio aikštelę galėjo įrengti prie Kalotės ežero“, – dėstė vyriškis. Jam apmaudu, kad tvarkoma ši vieta, bet nesirūpinama kaimo infrastruktūra – nesutvarkyti keliai ir panašiai.

Pasiteiravus Kretingalės seniūnijos seniūno Žiginto Narmonto, jis atrodė nustebęs. „O kas čia blogo? Juk toje vietoje, kur buvo šabakštynas, krūmynai, piktžolynai, skirtas sklypas visuomenės poreikiams pasikeis iš esmės. Į šią poilsio zoną atves išasfaltuotas kelias. Darbai vyksta pagal projektą, kuriam pritarė bendruomenė, seniūnaičiai“, – dėstė seniūnas.

Nebegalės teršti aplinkos

Šią savaitę apsilankę senojoje Kalotėje, Adomo Brako gatvėje, palei geležinkelio pylimą išvydome tuščią išlygintą sklypą. Kalotės bendruomenės „Kalotės ateitis“ prezidentas Vytautas Gendvilas parodė dokumentus, patvirtinančius, jog užpernai Klaipėdos rajono savivaldybė visuomenės poreikiams skyrė šį 0,24 ha sklypą. Šiemet iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse Kalotės bendruomenei skirta 2 520 eurų. Bendruomenės lėšomis parengtas projektas ir pradėti darbai.

Pasak pašnekovo, kadaise čia gyventojai augino daržus, pasodino sodą. Bet vėliau kaimyniniuose namuose žmonės įsirengė patogumus ir nuotekas ėmė leisti į šį sklypą. Atsirado kanalizacijos šulinių, buvo iškasti grioviai fekalijoms nutekėti. „Daržovių augintojų nebeliko – dirvoje suvešėjo menkaverčiai krūmokšniai, dilgėlės žėlė iki barzdos. Iš čia sklido baisi smarvė“, – kalbėjo V. Gendvilas. Jis parodė kelis kanalizacijos šulinius, kuriuos čia savavališkai įsirengė gyventojai ir teršia aplinką iki šiol. „Sutvarkius aikštelę jų nebeliks – teks jungtis prie šį pavasarį paklotų vandentiekio ir nuotekų tinklų. Štai kodėl jie nepatenkinti, jog čia rengiama poilsio zona – ir toliau nori leisti srutas į šią žemę. Šie gyventojai nedalyvavo bendruomenės susirinkime, kuriame buvo pritarta šiam projektui“, – atskleidė V. Gendvilas. Jis tvirtino, kad šiame sklype neiškirstas nė vienas vertingas medis, tik menkaverčiai krūmokšniai, sunaikintos piktžolės. „Antai palei geležinkelį žaliuoja beržai ir kiti medžiai“, – rodė bendruomenės valdybos narė Nina Gendvilienė.

Teks prisidėti patiems

Kalbantis prie būsimos poilsio erd­vės ne kartą apkurtino pro šalį dundėję traukiniai – prekiniai ir keleiviniai. „Kai įrengsime aikštelę, reikalausime, kad geležinkelininkai pastatytų apsauginę sienelę nuo triukšmo“, – tikino N. Gendvilienė.

Ji rodė, kad suprojektuota krepšinio aikštelė, kuri bus įrengta kitais metais, taip pat bus pastatytas lauko treniruoklis. „Šiemet sutvarkysime dalį aikštelės – renginių vietą. Čia bus pakyla, stovės suolai, sūpynės, pasodinsime eglę, žiemos švenčių simbolį, – dėstė N. Gendvilienė. – Ateityje įrengsime ir vaikų žaidimų aikštelę.“

Daug ką teks daryti savo jėgomis ir lėšomis, nes pinigų nėra daug. Antai suolų gamybai labai menka suma skirta, todėl pirks lentas ir meistraus patys.

Ji džiaugėsi, kad pirmą kartą per pastaruosius 30 metų kaimas sulaukė naujo asfalto – išasfaltuota dalis A. Brako gatvės, vedančios į būsimą poilsio zoną. „Tai tik malonus sutapimas“, – šyptelėjo N. Gendvilienė.


KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Polekauskienė:

    – Kalotės bendruomenės projektui „Senosios Kalotės viešųjų erdvių sutvarkymas ir įrengimas, pritaikymas gyventojų reikmėms“ įgyvendinti skirtas finansavimas – 3 520 eurų. Tai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priemonė remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse. Šiame kaime viešųjų erdvių nebuvo. Jai įrengti buvo skirtas 0,24 ha sklypas. Bendruomenės paraiškoje matyti, jog Kalotės kaimo visuotinio gyventojų susirinkimo, vykusio šių metų vasario 23 d., sprendimu bendruomenės „Kalotės ateitis“ prezidentas ir valdyba įpareigoti šią teritoriją sutvarkyti – pritaikyti susibūrimams, sveikatinimui, jaunimo užimtumui, sportui pasitelkiant savanorius. Projekte rašoma, jog pirmiausia iškirs menkaverčius krūmus ir medžius. Būsimos sporto aikštelės vietą išlygins, formuos veją ir kita. Įrengiant aikštelę, reikės daug savanoriško darbo.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas. Svarbu didinti gyventojų pasitikėjimą ir gerinti paslaugų teikimą
Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook