2020 Gegužės 29
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Pliuškenimasis baseine: vieniems – realybė, kitiems – siekiamybė

Pliuškenimasis baseine: vieniems – realybė, kitiems – siekiamybė

„Mokėti plaukti turėtų kiekvienas šalies pradinukas“, – įsitikinusi Lietuvos auksine žuvele tituluojama pasaulio ir Europos rekordininkė, olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. Klaipėdos rajono savivaldybėje apie baseino poreikį kalbama dešimtmečiais, tačiau kol kas jo statybos skęsta politinių rietenų bangose. Laimei, rajono gyventojai plaukimo įgūdžius gali tobulinti Klaipėdos ar Palangos baseinuose. Duris lankytojams atvers ir Kretingos rajono savivaldybės Sporto ir sveikatingumo centras.

Sumažino apetitą

Klaipėdos rajono savivaldybėje dar visai neseniai ketinta statyti didžiulį daugiafunkcį sporto centrą už kone 30 mln. Eur, kuriame būtų tiek baseinas, tiek universali sporto salė, tiek ledo arena. Tačiau įvertinus realias finansines galimybes, šiuo metu Gargžduose nuspręsta statyti mažesnį objektą, kurio preliminari vertė – apie 10 mln. Eur. Pusę sumos ketinama gauti iš Valstybės investicijų programos. Kompleksas turėtų būti iki 4 300 kv. m užstatomo ploto. Universalios sporto salės dalis – ne daugiau kaip 2 000 kv. m, ji bus įrengta pagal NKL lygio varžyboms keliamus reikalavimus. Joje bus rengiamos ne tik krepšinio, bet ir rankinio, salės futbolo, kitų sporto šakų varžybos, vyks komandų treniruotės. Planuojama įrengti ne mažiau nei 800 mobilių sėdimų vietų žiūrovams.

Baseino su SPA dalis – ne daugiau kaip 1 300 kv. m. Baseinas – 4 takelių, 25 m ilgio. Taip pat mažesnis baseinas vaikams, vyresniems nei 7 metų, bei gultų zona. Tame pačiame korpuse bus įkurta ir sveikatinimo erdvė. Joje numatytas sveikatingumo baseinas suaugusiesiems su hidromasažo ir kitais vandens pramogų elementais, nedidelis baseinas kūdikiams, sūkurinė vonia. Toje pačioje zonoje įsikurtų ir pirtys. Jos būtų trijų tipų – sauna, sauna su garu ir garinė pirtis. Planuojama, kad jose galėtų tilpti po 10 žmonių vienu metu.

Taip pat vestibiulis – ne didesnis kaip 2 000 kvadratinių metrų per 2 aukštus. Jame įskurtų kasos, apsaugos postas, atskira erdvė fitneso salei.

Klaipėdos baseinas – vienas iš moderniausių Baltijos šalyse – buvo pastatytas dar 2018 m. birželį. Jo statybos truko 18 mėn. Bendra projekto vertė – per 17 mln. Eur. Iš jų 11 mln. Eur – ES lėšos, per 4 mln. Eur – Savivaldybės biudžeto.Ieškomas rangovas

Klaipėdos rajono savivaldybė jau paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir sporto erdvę Gargždų mieste. „Tarptautinis konkursas skelbiamas, nes norima sulaukti kuo daugiau pasiūlymų bei užtikrinti didesnę konkurenciją“, – akcentavo Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko patarėjas komunikacijai Jevgenijus Bardauskas.

Tačiau didžiausios aistros Klaipėdos rajone šiuo metu verda dėl šio daugiafunkcio sporto centro vietos. Ankstesnės kadencijos valdantieji buvo numatę laisvą plotą miesto prieigose prie didžiųjų prekybos centrų, naujai statomų daugiabučių. Tačiau dabartinė valdžia ir rajono vyr. architektas Gytis Kasperavičius įsitikinę, kad kompleksui labiau tiktų stadiono teritorija šalia parko. Opozicija reikalauja skelbti gyventojų apklausą, o valdantieji kotrargumentuoja, jog tai politikavimas, pagrįstas noru sužlugdyti objekto statybas.

Kol politikai ginčijasi, Klaipėdos rajono pradinukai – 403 mokiniai – per kūno kultūros pamokas yra vežami mokytis plaukti į Klaipėdos baseiną. Transporto išlaidos kompensuojamos mokyklų arba Klaipėdos rajono savivaldybės.

Kviečia Palanga ir Klaipėda

Klaipėdos baseinas – vienas iš moderniausių Baltijos šalyse – buvo pastatytas dar 2018 m. birželį. Jo statybos truko 18 mėn. Bendra projekto vertė – per 17 mln. Eur. Iš jų 11 mln. Eur – ES lėšos, per 4 mln. Eur – Savivaldybės biudžeto. Klaipėdos baseinas yra 10-ies 50 m takelių su kilnojamu dugnu (1/4 baseino) ir nardymo šachta bei SPA centru. Baseiną administruoja UAB „Klaipėdos baseinas“. Statinio bendras plotas – per 7 400 kv. m.

Plaukti kviečia ir 2019 m. kovą duris pravėręs Palangos baseinas (pastato bendras plotas sudaro 3 530 kv. m), kurį administruoja viešoji įmonė „Palangos investicijų valdymas“. Svarbiausias Palangos miesto baseino tikslas – sudaryti sąlygas Palangos miesto mokiniams mokytis plaukti, tad čia vyksta nemokamos kūno kultūros pamokos Palangos miesto mokyklų mokiniams. Jų apsilankymų skaičius jau pasiekė beveik 8 tūkstančius ir nuolat auga. Baseine taip pat vyksta Palangos sporto centro auklėtinių nemokamos plaukimo treniruotės. Kitu metu (kai nevyksta kūno kultūros pamokos), Palangos miesto baseinas yra aktyviai lankomas įvairaus amžiaus lankytojų. Palangos baseino pastato ir inžinerinių komunikacijų statybos kaina su visa papildomai įrengta susisiekimo infrastruktūra yra 6,2 mln. Eur. Daugiau nei pusę projekto įgyvendinimo sumos finansuota valstybės biudžeto lėšomis.

Kretingoje atidarys po metų

Kretingoje sporto ir sveikatingumo centras pradėtas statyti dar 2015 m. Šiuo metu atlikta darbų daugiau nei už 4,5 mln. Eur. Dabar pastate atliekami vidaus patalpų apdailos darbai: montuojamos lubos, klijuojamos plytelės baseino patalpoje bei atliekami baigiamieji vidaus elektros ir vėdinimo sistemos įrengimo darbai.

„Statybų vertė – per 6,2 mln. Eur. Iš šios sumos valstybės investicijos – per 2,6 mln. Eur, kitos lėšos – Savivaldybės biudžeto“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus patarėjas Albertas Barauskas.

Sporto ir sveikatingumo centro pastato bendras plotas – 4 734,15 kv. m. Universalios sporto salės bendras plotas – 1 469,47 kv. m. Maksimalus žiūrovų skaičius – 822. Baseino patalpa su 4 takelių plaukimo baseinu ir baseinu vaikams užims 658,28 kv. m (plotas be persirengimo patalpų ir dviejų pirčių bei kitų pagalbinių patalpų).

Kretingos sporto ir sveikatingumo centras duris lankytojams turėtų praverti jau kitų metų rudenį.


VIENKARTINIŲ APSILANKYMŲ KAINOS

  • Klaipėdos baseine: 3 val. apsilankymas baseine, sporto klube darbo dienomis iki 17 val. kainuoja 7 Eur, o po 17 val. ir savaitgaliais – 10 Eur. Apsilankymas baseine, sporto klube ir pirčių zonoje darbo dienomis iki 17 val. kainuoja 9 Eur, o po 17 val. – 14 Eur, savaitgaliais – 12 Eur.
  • Palangoje apsilankymas baseine su sveikatingumo paslaugomis kainuoja: darbo dienomis 2 val. 10 Eur, savaitgaliais 2 val. – 13 Eur. Jei laikas neribojamas, darbo dienomis – 13 Eur, savaitgaliais – 16 Eur.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Etnografinio stiliaus sodyba – dalelė Lapių kaimo istorijos
Švarindami daugiabučio laiptines, iššvarino ir sąskaitą
Garbioji gargždiškė amžiams grįžo į tėviškę
Ūkininkas iš Vainotiškės: gyvename vilkų irštvoje
„Magy žaislai“ Gargžduose: kokybė nenuvils, kaina pradžiugins
Ekonominio sunkmečio užkratui – tvirtas ES atsakas

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Žydėjimo terapija

Gal ateityje tapsime kitokie, kitaip…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook