Plikiškiams svarbu, kad gražėtų miestelis

Plikių miestelį žymintis akcentas atgijo vasaros pradžioje.

Plikių trauka stiprėja – kuriasi naujakuriai, puoselėja savo aplinką ir siekia, kad visur būtų gražiau, patogiau. Gyventojai seniai skundžiasi, jog miestelyje palei pagrindinę gatvę nėra pėsčiųjų tako, bet į jų skundus nereaguojama. Bendruomenės aktyvistai susirūpinę, kaip Plikių centre išsaugoti nykstantį buvusios mokyklos pastatą, jau vadinamą vaiduokliu.

Plikių miestelio geografinė padėtis viliojanti – netoli uostamiestis, patogus susisiekimas. Keliose pramonės įmonėse sukurta nemažai darbo vietų, čia pat dirba medikai, veikia mokykla ir ikimokyklinio ugdymo įstaiga, ir yra netgi dvi bažnyčios, kada nors duris atvers rekonstruoti kultūros namai. Plikiškiai turi kuo didžiuotis, bet netrūksta ir problemų.

„Daugelį metų prašome Automobilių kelių direkciją, kad prie pagrindinės gatvės įrengtų pėsčiųjų taką, bet mūsų niekas negirdi. O juk kasdien gyventojai eina į parduotuves, prieš Vėlines intensyviai lanko kapus, – kalbėjo Plikių bendruomenės pirmininkas Jonas Jackus. – Plikių miestelyje buvusi mokykla, vietinės reikšmės kultūros paveldo objektas, tapo vaiduokliu.O kaip atrodo autobusų stotelės? Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos – gal įrengs pastoginę.“

Plikiškiai nelinksmai žvelgia į nykstantį vietinės reikšmės kultūros paveldo objektą – buvusį mokyklos pastatą. Joje kadaise mokėsi šviesaus atminimo menininkė Ieva Labutytė.

Plikių bendruomenė šį pastatą išsinuomojo pagal panaudos sutartį. „Stengsimės jį gaivinti – šiuo metu vyksta projektavimo darbai, tačiau viskas juda labai lėtai. Stabdo pertekliniai reikalavimai“, – teigė J. Jackus.

Miestelyje į akis krinta ir apžėlę privatūs sklypai. Pasak bendruomenės pirmininko, ne su visais jų šeimininkais pavyksta susitarti, kad tvarkytųsi. „Tačiau vieno sklypo savininkas ketina savo žemėje įrengti kažką gražaus, monumentalaus“, – sakė J. Jackus.

Bendruomenės aktyvistė Rita Paročkienė kalbėjo, jog karantino metu plikiškiai tvarkė viešąsias erdves. Vasarą buvo atgaivintas miestelį žymintis ženklas – lauko riedulys, prie jo gražiai tvarkoma aplinka.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra
Kviečiame originaliai puošti lauko erdves: šventinę nuotaiką galime kurti ir patys
Virtualus eglės įžiebimas
Kalėdos pro kultūros langus
Žydų indėlį miestui primins kino teatro siena
Daugiabučių dezinfekcija –  pagal poreikį
Prie garažų – ir statybos, ir gėlės
Kretingalės darželis skęsta – sprendimas jau yra?
Bėrė ir Meškis patraukia miestiečių dėmesį
Tinklinio daigus Gargžduose laisto „Amber-Arlanga“
Patarimai, kaip valdyti savo finansus pandemijos ir karantino metu
Perku automobilį: apie ką reikia pagalvoti?
Kai nejauti simptomų, tačiau sergi liga, galinčia sukelti vėžį

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Akivaizdu

Laimėti varžybas – viena, o pasidalinti…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook