Piliakalnis atsivėrė gargždiškiams ir pasauliui

Tikiuosi, nebūsiu apmėtytas akmenimis už savo „fariziejiškas“ mintis. Kaip malonu dabar žvelgti į atsivėrusį Kalniškės piliakalnį. Anksčiau žmonės tik girdėjo apie jį, bet nematė šios istoriją žyminčios vietos.

Prisipažįstu, kad daug metų gyvendamas Gargžduose, nežinojau, kur šis, anksčiau vadintas Gargždų, piliakalnis yra. Vaikai, grįžę iš mokyklos, intriguodavo pasakodami, jog keliavę į piliakalnį. Prieš kelerius metus ir aš išsiruošiau jį apžiūrėti – domino vieta, kuri senovėje kraštiečiams padėjo gintis nuo kryžiuočių, kur turėjo stovėti pilis, kur vyko gyvenimas. Taigi nutariau žengti Gargždų krašto praeities pėdomis.

Atvažiavęs automobilį pasistačiau šalia kelio, netoli Gargždų miestą žyminčio akmens. Ir pasileidau pirmyn pro medžiais apžėlusį lauką, norėdamas pajusti tą istorinę dvasią. Bet klaidžiojant didėjo nusivylimas: kurgi tas piliakalnis? Kodėl jo negaliu surasti?

Ir tik dabar žvelgdamas į atsivėrusį Kalniškės piliakalnį supratau, kodėl neradau ir toli nuklydau: jį slėpė krūmokšniai, šabakštynai, beverčiai medžiai. Nežinodamas negalėjai pagalvoti, kad už jų – istorinė vietovė, senovės kraštiečių gyvenimo ženklai.

Dabar negaliu atsidžiaugti matydamas šį piliakalnį. Mano galva, užtenka čia tų medžių. Gaila tik, kad išklampotas Minijos slėnis, bet gal sutvarkys, išlygins vėžes, ir vėl bus gražu. Juk svarbiausia, kad visu grožiu atsivėrė piliakalnis. Ne tik gargždiškiams – ir svečiams, prašalaičiams. Tegul visi mato, kad turime kuo didžiuotis, ką parodyti. Žinoma, reikės visą laiką rūpintis jo aplinka.

Lankiausi prie Vorutos piliakalnio, šalia Anykščių, – irgi nėra šabakštynų nė beverčių medžių. Gražu pažiūrėti į tą „nuogą“ piliakalnį.

Kiekvieną kartą važiuodamas prošal gėriuosi savo „išlaisvintu“ piliakalniu, ir apgailestauju, kad jo negalėjome matyti anksčiau. Keiksnojame sovietmečio ideologiją, reliktus, bet vis dar norime kaip anksčiau slėpti savo piliakalnį. O gal ši naujovė, kaip ir kiek­viena, erzina, kol bus priprasta? Sakoma, kad žiūri kaip ožys į naujus vartus...

Tauras ŠIMKUS


Taip pat skaitykite:

Taryba nuotoliu įveikė 40 klausimų darbotvarkę
Investicijos atsipirko gerais rezultatais
Mokymai socialiniams darbuotojams – svarbus žingsnis išvengti antrosios bangos
Išsėtinė sklerozė – klastinga, bet kontoliuojama
Sodininkų bendrijų problemos neužgožia noro jose kurtis
Padėka išsiliejo dainomis nuo „Bastilijos“ stogo
Lapiškiai atkurs pavogtą skulptūrėlę
Tilvikiškių pasididžiavimas – Beržų slėnis
Šypsenų dėžutėse – Rotary klubo dovanos vaikams
„Jaunimo linijos“ savanoriai:  „Pokalbiai apie sunkumus gali gydyti“
„Kiekviena proga groti yra proga mokytis“, – įsitikinęs jaunasis muzikas
Krištolinio balso savininkas iš Gargždų – televizijos projekto superfinale

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Skaudu, bet reikalinga

Hitleris vienas nieko nepadarė,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook