Perku automobilį: apie ką reikia pagalvoti?

Perku automobilį: apie ką reikia pagalvoti?

Naudoto automobilio, o ne visiškai naujo iš oficialių atstovų salonų įsigijimas turi daug privalumų. Tačiau svarbu nepamiršti svarbių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis automobilį, kuris jau turėjo savininką. Neskubėkite pirkti pirmo pasitaikiusio automobilio vien dėl to, kad pasiūlymas jums pasirodė patrauklus.

Ieškodami naudotų transporto priemonių įsitikinkite, kad pardavėjams užduodate teisingus klausimus ir atsargiai vertinkite pasiūlymus, kurie skamba per gerai, kad būtų tiesa. Neretai tai gali būti apgaulingi skelbimai, kuriais siekiama pasipelnyti iš mažiau išmanančių žmonių.

Prieš perkant naudotą automobilį svarbu atidžiai išnagrinėti skelbimus ir juos kritiškai įvertinti, kad ne tik nusipirktumėte sau tinkamiausią automobilį už geriausią kainą, bet ir apsisaugoti, kad nenusipirktumėte transporto priemonės, kuri dėl paslėptų trūkumų gali tapti didžiuliu galvos skausmu.

Ką svarbu įvertinti?

1. Naudotas ar naujas?

Pirkdami naudotą automobilį galite sutaupyti daug pinigų. Norėdami įsigyti naują automobilį turite įvertinti savo biudžetą – ar galite sau leisti pirkti iškart, ar sudaryti lizingo sutartį. Pastaruoju atveju įvertinkite, kokią sumą automobiliui galėsite skirti kas mėnesį. Specialistai rekomenduoja, kad ši suma neviršytų 15 procentų mėnesio pajamų.

Taip pat reikia įvertinti, kad naujas automobilis gana greitai nuvertėja. Ko gero, daugeliui girdėta frazė, kad vos naujas automobilis išrieda į gatvę, jis jau praranda vertę. Ir tai yra tiesa – skaičiuojama, kad po 3 metų naudojimo naujas automobilis tevertas vos 50 procentų pradinės vertės.

Tačiau nauji automobiliai turi savų privalumų. Pirmiausia, jie yra nauji – tai reiškia, kad niekas dar nėra nusidėvėję, taip pat automobiliui suteikiamas garantinis laikotarpis, per kurį nereikės išleisti daugybės pinigų potencialiems mechaniniams gedimams, kurių gali atsirasti.

Kai kuriais atvejais garantija suteikiama ir naudotiems automobiliams, tačiau dažniausiai tokiais atvejais prireikia papildomai mokėti, įtraukiamos trečiosios šalys. Tai – tema, kurią reikėtų aptarti atskirai ir išsamiau.

Dar vienas dalykas, apie kurį verta pagalvoti, – kiek laiko norėsite vairuoti nusipirktą automobilį. Naudotą automobilį, jei prie jo neįprasite, jis jums atsibos ar tiesiog norėsite atsinaujinti, galėsite nesunkiai parduoti. Pirkdami naują automobilį, jei nemokate visos sumos iš karto, įsipareigojimą turėsite keletui ar keliolikai metų.

2. Patikrinkite automobilio istoriją

Platformos, suteikiančios galimybę patikrinti automobilio istoriją, yra naudotų mašinų pirkėjų draugai. Pavyzdžiui, carVertical siūlo patogiai ir greitai patikrinti automobilio istoriją ir išvengti brangiai kainuojančių problemų. Tereikia įrašyti dominančio automobilio VIN numerį, ir ataskaitą gausite iškart. Tokios platformos yra reikšmingi pagalbininkai išsiaiškinant, ar jūsų rastas itin patrauklus pasiūlymas išties toks ir yra.

Patikrinę automobilio istoriją jausitės ramiau žinodami, kokių problemų jis turėjo praeityje, pavyzdžiui, ar buvo patekęs į avariją, ar nebuvo apsemtas per potvynį, ir panašiai. Taip pat žinosite, kokia yra tikra rida, kokiose šalyse automobilis anksčiau buvo registruotas, ar jis nėra ieškomas ir kitus niuansus.

3. Pigus ar geras?

Teks pasirinkti vieną. Dažniausiai sunkiai tikėtina, kad pavyks nusipirkti automobilį, kuris būtų ir pigus, ir geras. Vis dėlto jei atliekate savo „namų darbus“, susirenkate kuo daugiau informacijos apie pirkinį ir esate geras derybininkas, galite tikėtis tikrai gero sandorio.

Tačiau pigus automobilis tikrai ne visada yra geras, o geri automobiliai retai būna pigūs. Šiuo atveju praverstų skirti laiko specializuotiems automobilių entuziastams skirtiems forumams, kuriuose analizuojamos automobilių kainos. Tada galėsite įvertinti, ar jūsų nusižiūrėta transporto priemonė kainuoja adekvačią sumą, o galbūt verta gerokai pasiderėti.

Jei patys nesijaučiate gerai išmanantys automobilius, jų trūkumus ir kainas, paprašykite daugiau patirties turinčių žmonių pagalbos.

Žinoma, yra atvejų, kai gerą automobilį galima rasti už puikią ir nedidelę kainą, tačiau tokie brangakmeniai naudotų automobilių skelbimų portaluose ilgai neužsibūna ir būna nuperkami itin greitai.

Itin svarbu, kaip jau minėta anksčiau, įsivertinti savo biudžetą. Jei šiuo metu galite sau leisti tik pačius pigiausius automobilius, galbūt verta šiek tiek pataupyti ir pirkti šiek tiek brangesnę transporto priemonę, jei jos techniniai duomenys jus domina labiau.

Bet kuriuo atveju – svarbiausia apsispręsti, kokio automobilio ieškote, neviršyti savo finansinių galimybių ir atsakingai įvertinti skelbimus bei patikrinti dominančio automobilio informaciją.


Taip pat skaitykite:

Tūba pasitarnavo mokyklos iškabai
Už karantino taisyklių pažeidimus slegiančios baudos, bet susilaikyti sunku
Speigas aušino pandemiją, tačiau be aukų neapsiėjo
Brožių bendruomenę išgarsino socialinis verslas
Improvizacija – „Močiutės košė“

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grokime atsakingai

Dėl pasitraukusių dviejų ministrų Italijos Vyriausybė krizėje; po…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook