Pavasaris: kaip pagyvinti minimalistinį miegamojo interjerą

Pavasaris: kaip pagyvinti minimalistinį miegamojo interjerą

Bundant pavasariui, natūralu – norisi aplink matyti daugiau energijos, gyvybės. Net didžiausi minimalizmo šalininkai ima svarstyti, kaip į namus įnešti šiek tiek daugiau gaivumo, primenančio netrukus žaliuosiančias, kupinas margų žiedų pievas. Susiduriama su įdomiu reiškiniu, jog minimalistinį interjerą mes, it vadovaudamiesi kokia nerašyta taisykle, įsivaizduojame neutralų, švelnų. Tačiau ar tikrai nusižengsime stiliaus principams, „nuspalvindami”, pavyzdžiui, savo pabodusį miegamąjį sodresnėmis, ryškesnėmis spalvomis?

Minimalizmo esmė

Išties, juk minimalizmas yra filosofija, kuri interjere pasireiškia per mažesnį daiktų ir baldų skaičių, o tiksliau – čia rasime tik tiek, kiek reikia. Patalpos pasižymi švariomis linijomis, neretai ir natūraliu, organišku dizainu. O spalvos? Taip jau nutiko, kad dažnai minimalistinį stilių renkasi natūralizmu persmelkto interjero mėgėjai. O juk per daug ryškių spalvų šios stilistikos paletė neturi, tad pamažu neutralūs pavyzdžiai ėmė dominuoti interneto platybėse. Visgi tiems, kuriems tapo per „ramu” – paieškojus, yra pakankamai unikalių, spalvų žaismu pagyvintų kūrinių. Kiek daug suteikia vos kelios ryškesnės spalvos, įvedamas raštas ir įdomesnės tekstūros!

Spalvos – akcento paieškos

Taigi, kai jau išsiaiškinome, kad minimalizmas gali būti „spalvotas”, kaip pasirinkti ir įvesti atspalvius į jau esamą neutralią, pavyzdžiui, miegamojo kambario paletę? Tai, žinoma, priklauso ir nuo to, ar siekiate atnaujinti tam tikrus baldus, ar norite tik pagyvinti namus keliomis detalėmis bei kitais originaliais sprendimais. Patarimas – sudarykite savo jau naudojamų tonų paletę ir tuomet ieškokite tokių, kurie gali šią papildyti, paryškinti, galbūt net sukurti unikalų kontrastą ar pakeisti.

Jei norite atnaujinti baldus, pagalvokite, kas jūsų minimalistiniame interjere galėtų tapti akcentu? Galbūt nuspręsite ieškoti išskirtinės, sodrios, natūralaus medžio ar net kelių spalvų komodos internetu, o gal akcentu taps išskirtinis lovos užklotas, kontrastingos užuolaidos, žurnalų stovas? Jei nenorite investuoti daug ir ieškote smulkmenų, pasižvalgykite į ryškias pagalvėles, neonines vazas, kelias ryškiaspalvių viršelių knygas. Tai nebūtinai turi būti ryškūs, gali būti tiesiog keliskart sodresni atspalviai, suteikiantys daugiau „svorio”.

Minėtasis originalus sprendimas gali būti išskirtinių dažų pasirinkimas ir baldo, detalės ar net sienų, nišų nudažymas. Vieną miegamojo sieną ar nišas galite nudažyti kontrastuojančia ar keliais tonais nuo buvusios besiskiriančia spalva. Gyvybės, naudodami paprasčiausius kokybiškus dažus, taip pat galite suteikti moliniams vazonams, paveikslų rėmams, lentynoms.

Raštai ir tekstūros?

Nors minimalistiniame interjere daug raštų nesutiksite, tačiau tikrai galima eksperimentuoti, nesukuriant triukšmo ir nepaleidžiant minimalistinės dizaino linijos. Kaip? Pavyzdžiui, miegamojo ramybei charakterio ir energijos suteiks ryškesnis rankų darbo kilimas, puoštas netikėtumo jausmą sužadinančiais raštais. Ramių spalvų fone nuostabiai atrodys ir įdomiomis linijomis, abstrakčiomis formomis, geometrinėmis figūromis puoštas pledas.

Tekstūros yra nuostabus būdas atsinaujinti, jei vis dėlto norite išlaikyti natūralizmu alsuojantį stilių. Pavyzdžiui, laminuotos plokštės komodą galite pakeisti nauja – medžio masyvo, sodrios spalvos ar išraižyta ornamentais. Vieną iš sienų galite dengti ar pabodusias spintos duris keisti į natūraliai margintą riešutmedžio, beržo, tuopų, daugiasluoksnio medžio faneros plokštę. Beje, iš šių gaminamos ir įspūdingos interjero detalės, baldai.

Augalų galia

Jei kambaryje norisi labai minimalaus gaivališko prisilietimo, apsidairykite, galbūt miegamajame neturite augalo? Keli plačialapiai, pasodinti į išskirtinius vazonus iškart įneš gaivos. Dar geriau, jei pavyks įsigyti iškart kiek didesnį, jau paaugusį lapuotį. Tiesa, nebūtinai šį, tiks ir ryškiaspalviai žiedai grakščių formų vazoje.

Jaučiate, jog namuose ar kažkuriame iš kambarių minimalistinei stilistikai būdingos „ramybės” kiek per daug? Ryškesnės spalvos, meniški raštai ir turtingos, išskirtinės tekstūros tikrai nepakeis jūsų pamilto minimalizmo braižo ir filosofijos. Galbūt šis pavasaris atneš įkvėpimo – atsinaujinti ir eksperimentuoti drąsiau?


Taip pat skaitykite:

Naujoji  valdančioji dauguma keis ir vadovybę.
7 – Jaunimo erdvė – iššūkis išjungti socialinius tinklus
Privalomas augintinių ženklinimas – gyvūnų saugumui ir žmonių atsakomybei
Visą savaitgalį – galimybė pasiskiepyti prioritetinėms grupėms
Buvę gyvenviečių paštai – rajono reikmėms
Tradicinių amatų puoselėtojams – parama
Gyvojoje skiepijimosi eilėje Gargžduose –  ir apsisprendę, ir abejojantys
Turgaus prekiautojus slegia nežinomybė dėl ateities
Gargždiškė iš Švedijos atidarė natūralių produktų parduotuvę
Klaipėdietės verslininkės: dėvėta mada – ne gėda
Vėtyto ir mėtyto Kantvainų vėjo malūno istorija
Gargždų krašto muziejus įvardija karantino praradimus
Jaunieji gribžiniškiai kelyje bus saugesni
Laukia ypatingi metai Gargždų atvirame jaunimo centre
Klaipėdos rajonas tampa unikalios idėjos dalimi
Skelbiamas konkursas Gargždų autobusų stoties statyboms
UAB „Mida LT“ – nominacijos „Wonder of 2020“ nugalėtoja
Priklausomybė nuo azartinių lošimų atėmė viską: atsitokėjo tik praradęs laisvę
Masažas – procedūra, turinti daugiau naudos nei dažnas pagalvoja

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vieniems – vienaip, kitiems – kitaip

Ketvirtadienį gargždiškis, dirbantis Klaipėdoje, iš…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook