Pasiekimai

Ledo skulptūrų festivalyje – triumfas


Paukščių taku kūdikis – moters ir vyro amžinos meilės vaisius – ateina į pasaulį. Vėliau jis pakartoja savo tėvų gyvenimo ratą. Paukščių taku vieni ateina, kiti išeina – tokia mūsų rajone gyvenančio garsaus skulptoriaus Algirdo Boso ir skulptoriaus Kęstučio Musteikio iš Vilniaus ledo skulptūros „Along Millky way“ („Paukščių taku“) idėja, kuri buvo įgyvendinta Latvijoje, Jelgavoje, neseniai vykusiame 11-ajame tarptautiniame ledo skulptūrų festivalyje. Lietuvių idėjai abejingų neliko, jie užėmė pirmąją vietą.


Varžėsi 30 dalyvių


Tarptautiniame ledo festivalyje varžėsi 30 dalyvių iš 3 kontinentų. „Buvo atvežta 40 tonų kokybiško skaidraus ledo iš Laplandijos“, – „Bangai“ pasakojo A. Bosas. Jis sakė, kad Latvijoje vykstantis festivalis kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Anot jo, tai labai aukšto lygio renginys, puikiai organizuotas. Skulptūros buvo statomos kultūros ir poilsio parko teritorijoje. Kiekvienas ledo kūrinys buvo atitinkamai apšviestas, tam pasitelktos įvairios kompiuterinės technologijos. Visos ledo skulptūros buvo pristatytos per iškilmingą renginį, kuriame neapsieita be lazerių ir ugnies šou. Žmonėms eilėje prie bilietų teko laukti net valandą. Oro sąlygos buvo pakankamai geros. „Pernai, pavyzdžiui, pradėjo lyti. Komisija vos spėjo apžiūrėti visų darbus. Visi sugriuvo, sutirpo“, – kalbėjo skulptorius.


„Galaktikos meilės“ tema


A. Bosas tarptautiniame ledo skulptūrų festivalyje dalyvavo jau šeštąjį kartą. „Dirbome pustrečios dienos. Per tą laiką kūrėme ir komandinius, ir individualius darbus. Šįkart pasirinkta „Galaktikos meilės“ tema. Buvo labai įdomu pamatyti, kaip kas interpretuoja meilę“, – pasakojo skulptorius, kuriam puikiai pavyko atskleisti minėtą temą.


A. Boso ir K. Musteikio skulptūra „Paukščių taku“ buvo 3 metrų aukščio, 1 metro pločio. Ji sužavėjo tiek komisijos narius, tiek žiūrovus. Antrąją vietą komandinėje įskaitoje užėmė olandai, trečiąją – rusai. Skulptorius A. Bosas teigė, kad užimta pirmoji vieta tarsi paliudija, kad idėja yra gera ir ją galima įgyvendinti pasitelkus ir kitas medžiagas, pavyzdžiui, bronzą.


Nugalėtoju tarptautiniame ledo skulptūrų festivalyje A. Bosas tapo ne pirmąjį kartą. Ankstesniais metais jis taip pat yra iškovojęs daug prizinių vietų.


Nuotr. iš asmeninio archyvo: A. Boso ir K. Musteikio ledo skulptūra „Paukščių taku“.


Ledo viešbutis


Švedų sugalvotas ir užpatentuotas Ledo viešbutis jau kelioliktą žiemą iškyla Jukkasjarvio kaimelyje, esančiame 200 km už poliarinio rato. Žiemą Kirunos oro uoste kasdien nusileidžia penki dideli oro laineriai, į Ledo viešbutį atskraidinantys keliautojų iš viso pasaulio.Temperatūra ledo viešbutyje, kai lauke svilina keliasdešimties laipsnių šaltis, yra 4-5 laipsnius žemiau nulio, nesušalti ledo lovose turistams padeda speciali apranga ir elnių kailio patalai.


Klientams sugalvota papildomų paslaugų bei pramogų, pavyzdžiui, ledo masažas ar pasivažinėjimas šunų kinkiniais. Susirengusieji į ant ledo pastatytą sauną gali ne tik atsigaivinti eketėje, bet ir lauke stebėti Šiaurės pašvaistę įsilipę į karšto vandens kubilą. Veikia ir „Absolut“ baras, kuriame degtinę galima užsikąsti ledo stikliukais.


Pritraukti turistus į Jukkasjarvi padeda ir ledo bažnyčia, kurioje vietinis šventikas atlieka visas atitinkamas apeigas: tuokia, krikštija.


 „Ledinis barokas“


Vasario 21 – 28 dienomis sostinės Rotušės aikštėje vyko renginys „Ledinis barokas“. Lankytojai turėjo galimybę vienoje vietoje išvysti 7 iškiliausius barokinius Vilniaus pastatus bei atrasti autentiškus analogus miesto gatvėse. Pagrindine kūrinių materija neatsitiktinai pasirinktas ledas, kurio išskirtinė savybė sklaidyti į jį nukreiptą šviesą padės patraukliai perteikti bei išryškinti barokinės architektūros puošnumą.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių