Pasaulėžiūra – ne politika...

Daugelis Lietuvos piliečių nesitikėjo, kad po trisdešimties nepriklausomybės metų krikščionių bendruomenės žodis bus slopinamas, niekinamas ir varžomas, nors Konstitucija garantuoja tikėjimo ir pažiūrų laisvę. Tai darantys yra toleruojami ir valdžios institucijų, nors viešai kalbame apie toleranciją, pakantumą, patyčių atsikratymą, lygias teises!

Tildomi ne tik pasauliečiai, kurie išdrįsta ginti prigimtines žmogaus, šeimos teises, bet ir dvasininkai, kurių tiesioginė pareiga kalbėti ir aiškinti apie moralinį blogį, perspėti savo ganomuosius vengti nuodėmės...

Sovietmečiu bolševikiniai marksistai visomis brutaliausiomis priemonėmis kovojo prieš bažnyčios skleidžiamas moralės idėjas. Kunigai buvo apšaukiami tamsybininkais, juodaskverniais. Buvo niekinami ir persekiojami. Tapo tarsi raupsuotaisiais. Bet tik ne tikintiesiems!

Kunigai, susibūrę į Tikinčiųjų teisėms ginti komitetą, nebijojo ir drąsiai skelbė Dievo žodį, rodė į neteisybes, išlaikė tvirtumą ir savo idealų neišsižadėjo! Didele dalimi jų, o ne dabartinių „ekspertų“ dėka Lietuva tapo laisva.

Lietuvos bažnyčia sunkiausiais momentais Lietuvai buvo veiklos priešakyje: Vasario 16-ąją, pasirašant Nepriklausomybės Aktą, Sausio 12-ąją prie Seimo, televizijos bokšto... Ji visada išsakydavo tiesą bei rūpestį ateitimi.

Istorija kartojasi? Jeigu tai tęsis, galima bus konstatuoti, kad gyvename keistoje, iškreiptoje demokratijoje, kuri virsta selektyvia demokratija, t. y. primetant dabartinės mažumos ideologines nuostatas daugumai!

Šiandien intelektu nepasižyminčios butaforinės garsenybės nutolo nuo savo tiesioginių funkcijų ir ėmėsi keistokos veiklos – nurodinėti, kaip turi gyvuoti Bažnyčia, ką turi veikti kunigai.

Kaltinimas, kad neva kunigai ir vyskupai peržengia ribas, ateina iš interesų grupių, kurios ir siekia kontroliuoti viešąją erdvę bei monopolizuoti „teisingas“ pažiūras.

Popiežius Pranciškus Lietuvos jaunimui patarė atsiminti savo tautos šaknis! Juk tomis patikrintomis vertybėmis mes remiamės jau šimtmečius!

Pasaulėžiūra – ne politika ir Šventasis Raštas juk ne paprasčiausia pamaldi lektūra, o daugeliui mūsų žmonių – Gyvenimo kodeksas! Ir šiuo Kodeksu vadovaudamiesi Lietuvos vyskupai ir kunigai turi visišką teisę kalbėti apie kelią į Amžinybę, įspėti dėl paklydimų ir sudrausminti nuodėmes darančius.

Valdžios institucijų pareiga – rodyti pavyzdį ir neleisti sugriauti demokratijos pagrindų. Krikščionių sąjunga palaiko ir remia atskirų Lietuvos kunigų išsakytą poziciją. Visomis išgalėmis jų siekius remsime!

Rimantas Jonas DAGYS

Krikščionių sąjungos pirmininkas


Taip pat skaitykite:

Naujoji  valdančioji dauguma keis ir vadovybę.
7 – Jaunimo erdvė – iššūkis išjungti socialinius tinklus
Privalomas augintinių ženklinimas – gyvūnų saugumui ir žmonių atsakomybei
Visą savaitgalį – galimybė pasiskiepyti prioritetinėms grupėms
Buvę gyvenviečių paštai – rajono reikmėms
Tradicinių amatų puoselėtojams – parama
Gyvojoje skiepijimosi eilėje Gargžduose –  ir apsisprendę, ir abejojantys
Turgaus prekiautojus slegia nežinomybė dėl ateities
Gargždiškė iš Švedijos atidarė natūralių produktų parduotuvę
Klaipėdietės verslininkės: dėvėta mada – ne gėda
Vėtyto ir mėtyto Kantvainų vėjo malūno istorija
Gargždų krašto muziejus įvardija karantino praradimus
Jaunieji gribžiniškiai kelyje bus saugesni
Laukia ypatingi metai Gargždų atvirame jaunimo centre
Klaipėdos rajonas tampa unikalios idėjos dalimi
Skelbiamas konkursas Gargždų autobusų stoties statyboms
UAB „Mida LT“ – nominacijos „Wonder of 2020“ nugalėtoja
Priklausomybė nuo azartinių lošimų atėmė viską: atsitokėjo tik praradęs laisvę
Masažas – procedūra, turinti daugiau naudos nei dažnas pagalvoja

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vieniems – vienaip, kitiems – kitaip

Ketvirtadienį gargždiškis, dirbantis Klaipėdoje, iš…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook