Panašus pavadinimas sukiršino taksistus

„Žmogus pats renkasi, su kuo važiuoti. Kliento už ausies neįtempsi į mašiną. Dabar visi džiaugiasi, kad atsirado nauja įstaiga su švariomis mašinomis, jaunais ir kompetentingais darbuotojais“, – teigė Ligita ir Darius Mickoniai.Gargždiškis Kostas Vaitkus taksi versle sukasi jau seniai, nuo 2012 metų balandžio jis yra įmonių asociacijos „Gargždų individualūs taksi“ vadovas. Viskas klojosi kuo puikiausiai, kol vandens nesudrumstė atsiradusi VšĮ panašiu pavadinimu ir užsiimanti taip pat keleivių vežimu. „Mes nebijome konkurencijos, tačiau kam reikia pasirinkti beveik tokį pat pavadinimą?“ – stebisi K. Vaitkus.

Įžvelgia nesąžiningą konkurenciją

Nauja VšĮ „Alio! Gargždų taksi“ yra užregistruota šių metų liepos 1 d. Asociacijos „Gargždų individualūs taksi“ telefono numeris 47 22 22, o „Alio! Gargždų taksi“ – 47 33 33. „Dispečeriai klientams gali atsiliepti ir vienodai: „Gargždų taksi klauso“. Tai kelia sumaištį. Sąmoningai bandoma klaidinti klientus. TaiAsociacijos „Gargždų individualūs taksi“ vadovas teigia norįs susitarti geranoriškai. „Alio! Gargždų taksi“ tiesiog turėtų pasikeisti pavadinimą. Kitu atveju kreipsimės į teismą. Tikėtina, kad laimėsime ir tada jiems tektų kompensuoti ir moralinę žalą, kurią patyrė mūsų 15 vairuotojų“, – sakė K. Vaitkus.p vykdoma nesąžininga konkurencija“, – įsitikinęs K. Vaitkus.

Asociacijos „Gargždų individualūs taksi“ vadovas cituoja Konkurencijos įstatymą, kuriame aiškiai parašyta, kad draudžiamas savavališkas naudojimas žymens, kuris yra tapatus ar panašus į kito ūkio subjekto pavadinimą, jeigu tai sukelia ar tikėtina, kad gali sukelti painiavą. K. Vaitkus kelis kartus akcentavo, kad niekas konkurencijos šiuo atveju nebijo, norima tik tiek, kad visi vadovautųsi sąžiningumu.

„Nuo 1998 m. iki 2012 m. buvome UAB „Gargždų taksi“. 2012 m. taksi vairuotojai perėjo į individualią taksi veiklą, susibūrėme į asociaciją ir pasivadinome „Gargždų individualūs taksi“. Kitąmet bus 18 metų, kai sukamės šiame versle. Turime nuolatinius klientus ir nenorime, kad per šį pavadinimų dubliavimąsi jie patirtų nepatogumų“, – kalbėjo K. Vaitkus.

Jaučiasi apipilti purvu

Gargždiškis jau kreipėsi ir į VĮ Registrų centrą su prašymu paaiškinti, kaip galėjo būti užregistruotas toks panašus pavadinimas. Juridinių asmenų registro skyriaus vedėja Audronė Budrienė jam raštu atsakė, jog negali tenkinti prašymo ateityje neregistruoti taksi firmų, kurių pavadinime būtų žodis „Gargždai“. Juridinių asmenų registro tvarkytojas gali atsisakyti įregistruoti Registrui pateiktus duomenis tik esant LR Civilinio kodekso 2.68 straipsnio 1 dalyje nurodytiems pagrindams. Pavyzdžiui, pateikti duomenys ir dokumentai neatitinka vieni kitų, yra neaiškūs arba klaidinantys.

Vos tik veiklą pradėjusios VšĮ „Alio! Gargždų taksi“ vadovę Ligitą Mickonienę nemaloniai stebina kaltinimai nesąžininga konkurencija. Jos nuomone, jei Registrų centras įregistravo tokį pavadinimą, vadinasi, jokių pažeidimų nėra.

„Tiesiog pilamas purvas. Pavadinimą sugalvojome, atsižvelgdami į tai, kokioje teritorijoje teiksime paslaugas ir kaip pas mus atsiliepiama“, – teigė ji. Jos vyras Darius, dirbantis vairuotoju, tikino į klientų skambučius visada atsiliepiąs: „Laba diena, taksi.“ O telefono numerį sakė nusipirkę iš auksinio „Teo Lt“ fondo. Pastarasis kainavo 116 Eur. „Gargžduose veikiančios „Bangos“ taksi telefono numeris baigiasi vienetais, „Gargždų individualių taksi“ – dvejetais, tad mums liko trejetai. Juolab kad esame treti, teikiantys taksi keleivių vežimo paslaugas“, – pasirinkimo motyvus atskleidė Darius. Jis prisipažino anksčiau dirbęs ir IĮ „Bangos taksi“ taksi, ir „Gargždų taksi“, tačiau netenkino ten sudarytos sąlygos, tad nusprendė negadinti nervų ir pradėti savarankišką veiklą.

 


KOMENTARAI

  • Teisininkė Andžela ŠAKINIENĖ: „Abiejuose pavadinimuose yra du vienodi žodžiai „Gargždų“ ir „taksi“. Abu juridiniai asmenys vykdo tą pačią veiklą ir toje pačioje teritorijoje – Klaipėdos rajone. Pavadinimas yra panašus, tad galima įžvelgti nesąžiningos konkurencijos elementų. Taip pat yra klaidinami ir paslaugos vartotojai – visuomenė, ką draudžia Civilinio kodekso normos (2.39 str. 3 d.).Juridinio asmens steigėjai turi ginti, saugoti pavadinimo reputaciją, nes juridinio asmens pavadinimas yra intelektinė nuosavybė.Registrų centras nežiūri, ar panašūs pavadinimai, ar tapatūs, tai turi daryti patys juridinių asmenų steigėjai, tai jų atsakomybė. Registrų centras yra tik suteikęs nemokamą prieigą pasitikrinti, kokie juridiniai pavadinimai jau yra, kad nebūtų pažeidžiamos kitų asmenų teisės.Šiuo atveju ginčas turėtų būti sprendžiamas taikiai, prašoma pakeisti pavadinimą į kitą. Priešingu atveju juridinio asmens atstovai gali kreiptis į teismą ir reikalauti, kad teismas įpareigotų pakeisti pavadinimą ir atlyginti patirtą turtinę ir neturtinę žalą.“
  • LR Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Dovilė SANDARAITĖ:„Konkurencijos taryba tiria nesąžiningos konkurencijos veiksmus tik tais atvejais, jeigu šie veiksmai pažeidžia daugelio ūkio subjektų ar vartotojų interesus. Konkurencijos tarybos, kaip institucijos, vykdančios Konkurencijos įstatymo priežiūrą, tikslas yra apsaugoti viešąjį interesą (sąžiningą konkurencijos laisvę), o ne ginti ir atkurti dėl nesąžiningos konkurencijos pažeistas pavienių ūkio subjektų ar vartotojų teises.Kai galimai pažeidžiami tik p. Kosto Vaitkaus įmonių asociacijos interesai, pareiškėjas turėtų kreiptis į teismą su ieškiniu dėl neteisėtų veiksmų nutraukimo taikydamas Konkurencijos įstatymo 16 str. 1 d. 1 p.Juridinio asmens pavadinimo apsaugą taip pat reglamentuoja Civilinio kodekso 2.39 str. 3 d.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių