Palapinės renginiams ir šventėms: kaip išsirinkti tinkamiausią nuomai?

Ieškant įdomių sprendimų ar vietų šventėms, vis dažniau pasirenkamos įvairios gamtos erdvės ar nuosavas kiemas. Norint mėgautis ne tik gamta, grynu oru, bet ir prabanga bei patogumu, išeitimi tampa palapinės renginiams. Tiesa, tam, kad šventė pavyktų puikiai, renkantis palapinę svarbu nepasimesti tarp skirtingų siūlomų rūšių ir žinoti keletą taisyklių.

Nuotraukos šaltinis: pexels.com

Į ką atkreipti dėmesį renkantis palapinę nuomai?

Nors palapinės renginiams – vienas svarbiausių atributų, pradėjus planuoti šventę, pirmiausia skubėti šios užsisakyti nevertėtų. Norint priimti tinkamiausią sprendimą ir išsirinkti pačią geriausią, iš pradžių vertėtų išsiaiškinti visas įmanomas detales apie renginio vietą, svečių skaičių ir planuojamas renginio veiklas.

Šventės pobūdis

Egzistuoja ne viena palapinių renginiams rūšis, todėl svarbiausia kuo anksčiau išsiaiškinti, kokio tipo šventę organizuosite. Jei tai – spalvingas vakarėlis, naudingos bus vienokios palapinės savybės, jei sporto varžybos – visiškai kitokios. Nuo to priklauso ne tik statinio forma, bet ir dizainas ar dekoravimas.

Vieta

Renginio dieną norint išvengti nemalonumų, iš anksto reikėtų numatyti tikslią vietą, kur bus statoma palapinė. Atsižvelgiant į tai, ar ją statyti planuojama ant žolės, asfalto, smėlio, plytelių ar kitos dangos, priklausys ir tvirtinimo mechanizmas. Kai kurie paviljonai gali būti tvirtinami tik, pavyzdžiui, ant žolės, todėl svarbu iš anksto numatyti, ant kokios žemės dangos jie stovės, kadangi nuo to priklauso ir rūšių pasirinkimas.

Nuotraukos šaltinis: pexels.com

Svečių skaičius

Švenčių metu niekas nemėgsta grūstis ir stumdytis tarpusavyje. Kad to būtų galima išvengti, reikia numatyti optimalų palapinės renginiui plotą. Tiesa, norint išsirinkti tinkamai, neužteks suskaičiuoti, kiek svečių planuojate kviesti. Į šį klausimą reikėtų pažiūrėti kur kas plačiau – pasvarstykite, kiek ir kokių stalų naudosite, kaip juos dėliosite, kiek vietos norėsite palikti praėjimui, numatykite ir vietas dekoracijoms, papuošimams – jos taip pat užima nemažą dalį vietos. Beje, vertėtų iš karto žinoti, ar svečiams bus sukurtas ir švediško tipo stalas, atskiras užkandžių kampelis ir pan. Tik turėdami šią informaciją, bandykite rinktis tokią palapinę, į kurią tilptų visi šie norai.

Oras

Oro sąlygos dažnai riboja veiklas lauke. Tačiau palapinės renginiams gali padėti išvengti nenumatytų oro išdaigų. Vis dėlto tai taip pat reikėtų bent jau preliminariai suplanuoti – orų prognozės gali padėti išsiaiškinti, ar šventės dieną numatomas lietus, o galbūt atvirkščiai – kaitri saulė ir daug šilumos. Nuo to taip pat priklauso nuomojamos palapinės medžiaga ir įrengimas – ar ji turėtų būti neperšlampama, o galbūt su įrengtu kondicionieriumi arba šildytuvu viduje, ar reikalingos jūsų palapinei sienos.

Biudžetas

Planuodami šventės biudžetą, pagalvokite ir apie tai, kiek šventės biudžeto galėsite skirti palapinės nuomai. Svarbu nepamiršti, kad ji turi ne tik estetiškai atrodyti, bet ir būti saugi svečiams. Tiesa, persistengti taip pat nevertėtų. Turint numatytą sumą, bus paprasčiau išsirinkti iš skirtingų palapinių rūšių.

Palapinės renginiams – kokie pagrindiniai tipai?

Išsiaiškinus visas būsimos šventės detales, galima pereiti prie palapinės paieškos. Nors galima rasti daugybę jų rūšių, vertėtų gerai pasverti kiekvienos jų pliusus ir minusus.

Nuotraukos šaltinis: pexels.com

Modulinės palapinės

Tai – tradicinė ir bene labiausiai paplitusi forma. Jos konstrukciją sudaro jungiami stulpai, todėl nesudėtinga rasti reikiamo dydžio variantą. Priklausomai nuo poreikių, galima rasti nuo pačių mažiausių, iki itin didelių. Dėl universalumo tokios pastogės naudojamos pačiuose įvairiausiuose renginiuose, o būtent modulinių palapinių nuoma sąlyginai nėra brangi. Tiesa, modulinės palapinės dažniausiai tiks šventėms, planuojamoms ant žolės – dėl specialaus tvirtinimo mechanizmo kartais jų neįmanoma pritvirtinti ant kieto paviršiaus, tokio kaip asfaltas ar trinkelės.

Norint dar geresnės patirties, galima rinktis ir įrėmintą palapinę – uždaros sienos gali sukurti daugiau komforto ir universalumo, o nenumatytos oro sąlygos nesukels papildomų nesklandumų.

Palapinė „žvaigždė“

„Žvaigždė“ – kompaktiškas ir patogus palapinių renginiams tipas. Šios palapinės konstrukcija sudaryta iš įtempto audinio, kurio viršų remia per vidurį iškeltas stulpas. Šis palapinės tipas ypač vertinamas dėl patogumo – transportuoti tokią pastogę nesudėtinga, o ją surinkti dviem žmonėms trunka iki  30-ies minučių.

Paprastai „žvaigždes“ galima rinktis iš keleto dydžių ir skirtingų spalvų. Tai gali būti ne tik praktiškas stogas virš galvos, bet ir šventės ar renginio dekoro elementas, išsiskiriantis savitu dizainu.

Pagoda palapinės

Šios palapinės išvaizda ganėtinai panaši į modulines, tačiau dėl išskirtinės konstrukcijos yra dar universalesnė. Pagoda palapinės gali būti naudojamos ir kaip stogas virš galvos pardavėjams šventėse, muzikantams, vestuvių ceremonijoms, parodoms, įmonių pristatymams, o pasirinkus didesnį dydį – ir įvairioms šventėms.

Pagoda tipo palapinės pasižymi tvirtumu ir stabilumu – jos bus atsparios tiek didesniam vėjui, tiek lietui, todėl tai – tinkamas pasirinkimas ne tik vasaros metu. Jas naudoti galima tiek pavasarį, tiek rudenį.

Prekybinės palapinės

Tai – vienos paprasčiausių palapinių rūšių. Dažniausiai jos renginių metu naudojamos prekeivių. Dėl nesudėtingo surinkimo ir patogios transportacijos jas galima vadinti itin patogiomis. Dažniausiai nedidelių matmenų palapinės skirtos sutalpinti reikalingą įrangą bei keletą žmonių. Tiesa, nors šio tipo palapinių dizainas nėra išskirtinis ar ypatingai gražus, jų universalumas ir sąlyginai nedidelė kaina dažnai laimi.

Ko gali prireikti palapinėje?

Išsirinkus tinkamą palapinę nuomai, vertėtų pamąstyti, ko prireiks šios viduje. Dažnai kartu su palapine galima išsinuomoti ir reikalingų priedų, kurie šventę padarytų patogesnę.

Stalai ir kėdės

Pasvarstykite, kiek ir kokių stalų bei kėdžių, priklausomai nuo renginio pobūdžio, gali reikėti. Žinoma, jei jų reikia nedaug, galite naudoti turimus, tačiau svarbu nepamiršti, kad bendra renginio atmosfera ir vizualinis grožis taip pat priklauso ir nuo tokių smulkmenų kaip vienodi, prie palapinės pritaikyti stalai ar kėdės.

Apšvietimas

Ne paslaptis, kad įvairios lemputės ir papuošimai į kiekvieną šventę įneša jaukumo ir jautrumo. Todėl palapinės renginiams, skoningai papuoštos dekoratyvinėmis lemputėmis gali tapti puikiu akcentu.

Šildytuvai

Tai – itin svarbi detalė, prisidedanti prie šventės sėkmės. Organizuojant renginį lauke, vėsesniais vasaros vakarais arba kitu, šaltesniu metų sezonu kilnojami dujiniai šildytuvai gali padėti „apsiginti“ nuo nepageidaujamo šalčio.

Grindų danga

Siekiant stilingesnio vaizdo palapinėje arba tiesiog norint patogesnės šokių aikštelės, svarbu pagalvoti ir apie grindų dangą. Paprastai ją galima išsinuomoti kartu su palapine.

Scena

Planuojant didesnį renginį, muzikantams ar pranešėjams dažnai prireikia atskiros erdvės. Greta palapinės jiems galima įrengti ir atskirą išnuomotą sceną ar specialią pakylą.


Taip pat skaitykite:

Naujoji  valdančioji dauguma keis ir vadovybę.
7 – Jaunimo erdvė – iššūkis išjungti socialinius tinklus
Privalomas augintinių ženklinimas – gyvūnų saugumui ir žmonių atsakomybei
Visą savaitgalį – galimybė pasiskiepyti prioritetinėms grupėms
Buvę gyvenviečių paštai – rajono reikmėms
Tradicinių amatų puoselėtojams – parama
Gyvojoje skiepijimosi eilėje Gargžduose –  ir apsisprendę, ir abejojantys
Turgaus prekiautojus slegia nežinomybė dėl ateities
Gargždiškė iš Švedijos atidarė natūralių produktų parduotuvę
Klaipėdietės verslininkės: dėvėta mada – ne gėda
Vėtyto ir mėtyto Kantvainų vėjo malūno istorija
Gargždų krašto muziejus įvardija karantino praradimus
Jaunieji gribžiniškiai kelyje bus saugesni
Laukia ypatingi metai Gargždų atvirame jaunimo centre
Klaipėdos rajonas tampa unikalios idėjos dalimi
Skelbiamas konkursas Gargždų autobusų stoties statyboms
UAB „Mida LT“ – nominacijos „Wonder of 2020“ nugalėtoja
Priklausomybė nuo azartinių lošimų atėmė viską: atsitokėjo tik praradęs laisvę
Masažas – procedūra, turinti daugiau naudos nei dažnas pagalvoja

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vieniems – vienaip, kitiems – kitaip

Ketvirtadienį gargždiškis, dirbantis Klaipėdoje, iš…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook