Palangos kurortą puoš Gargždų taurė

Nugalėtojų parade išsirikiavo gausybę raitelių. Buvo išdalinti 9 apdovanojimų komplektai. Prizinis fondas siekė 1 600 eurų.

 

Gargždų miesto gatvėmis nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto riedėjo žirgu pakinkyta karieta. Visi – ir dideli, ir maži – buvo kviečiami į Minijos slėnyje vykstantį Gargždo festivalį – žirgų jojimo konkūrus. Palankus oras sutraukė ne tik daug talentingų raitelių, bet ir gausų būrį žiūrovų. Pastarieji, įsitaisę ant šieno „kitkų“, kiekvieną raitelio šuolį palydėdavo arba aplodismentų, arba nusivylimų banga.

„Gargždų miesto taurę iškovojau pirmąjį kartą. Brolis Tadas buvo Gargždų miesto taurę laimėjęs užpernai. Dažnai tenka konkuruoti tarpusavyje dėl pagrindinių prizų. Tačiau dėl to niekada nekyla ginčų. Visada nuoširdžiai pasveikiname vienas kitą. Šįkart man pavyko per varžybas pademonstruoti tai, kas išmokta per treniruotes. Jojimas buvo tolygus ir tvarkingas“, – savo kozirius vardijo 2015 m. Gargždų miesto taurės nugalėtojas palangiškis Mantas Šeškas.Svečių liaupsės slėniui

Festivalio organizatorius, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, verslininkas Vaclovas Macijauskas sakė, jog seniai svajota ir siekta, kad renginys būtų masinis: „Tačiau ir Maskva ne per vieną dieną pastatyta. Pernai daug ko nebuvo galima padaryti dėl prasto oro. Laimei, šiemet gamta palanki.“ Slėnis buvo padalytas į tris dalis: didžioji, žinoma, atiteko raiteliams. Pastarieji gyrė Minijos slėnio gruntą kaip tinkamą jojimui. Šiais metais esą jis galbūt šiek tiek sausokas, bet to nepakeisi, kai lietaus nė lašo. Dešinė slėnio pusė buvo skirta vaikų linksmybėms – atrakcionams, pripučiamiems batutams, taip pat žaliajam kampeliui – kur įsikūrė įspūdinga triušių paroda. Beje, organizatoriai pasirūpino, kad atrakcionais galėtų pasimėgauti ir apie 40 socialiai remtinų rajono vaikų. Mat ne kiekvienas gali sau leisti 3 eurus mokėti už 10 min. pramogą pripučiamame batute. Slėnio pakraščiu buvo ištįsusi ir prekybininkų eilė. Ar pasmaguriauti norėjai, ar papuošalais pasipuošti, ar suvenyrų parsivežti – visko galėjai gauti.

Vietos politikas V. Macijauskas atvirai sako, kad šios varžybos jam teikia vidinį pasitenkinimą, įprasminą jo pomėgį žirgams. Todėl niekam jau net nebekelia nuostabos, kad pats verslininkas bėgioja po aikštę ir kilnoja kliūtis. „Man smagiausia, kad žmonėms smagu. Tačiau noriu sulaukti ir konstruktyvios kritikos renginio atžvilgiu. Tai būtų stimulas tobulėti. Ko gyventojai tikisi kitais metais?“ – klausia V. Macijauskas. Atsakymus rašykite į „Bangos“ skaitytojų puslapį.„Į šį renginį ateiname kiekvienais metais. Šiemet viskas labai gražiai sutvarkyta. Matosi, kad organizatoriai (VšĮ sporto klubas „Gargždas“ ir Valdo atrakcionai) daug darbo įdėjo“, – pagyrų negailėjo varžybas stebėję Stanislava, Kazimieras ir Adelė.

Raitelio Tado Šeško draugė Laura Zabulionytė, atvykusi iš Vilniaus, prasitarė, jog važiuodama į Gargždus nesitikėjo nieko panašaus, juk tai mažas miestas: „Tačiau buvau labai maloniai nustebinta. Tai aukšto lygio varžybos Lietuvos mastu. Puikus slėnis.“ Jos draugas neiškovojo Gargždų miesto taurės, liko ketvirtas, tačiau ir taip jaudulio pakako. „Kai jis šoka per kliūtis, labai jaudinuosi: dreba ir širdis, ir rankos. Negaliu net filmuoti“, – prisipažino Laura.

Talentingiausius raitelius sveikino: (iš kairės) Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Raimondas Simonavičius, VšĮ sporto klubo „Gargždas“ direktorė Kristina Vilimaitė, Gargždų seniūnas S. Bakšinskis, teisėja D. Leonavičiūtė, parlamentaras P. Gražulis.Kitų pergalės garsina miestą

Gargždų miesto taurė iš miesto seniūno Sauliaus Bakšinskio, daug prisidėjusio prie varžybų organizavimo, iškeliavo į T. Šeško brolio palangiškio Manto Šeško rankas.

V. Macijauskas tikino nė kiek neliūdįs, jog taurė iškeliauja į kitus miestus: „Aš džiaugiuosi, kai laimi kiti. Tai dar vienas akmuo į kaimynų daržą, juk visi mato, kad tas akmuo yra iš Gargždų. Mūsų taurė stovi Ventspilio klube, Šiaulių, Žagarės, Palangos žirgynuose. Juk ten lankosi žmonės.“

Iš viso Minijos slėnyje tądien buvo rekordinis skaičius raitelių startų – 132. Prizininkai tarpusavyje pasidalijo 1 200 eurų piniginį fondą. Buvo atvykę sportininkų net iš Latvijos.

Varžybas vedė ir joms teisėjavo charizmatiškoji Daiva Leonavičiūtė iš Marijampolės, kurios suvalkietiška tarmė užbūrė ne vieną. Teigiamai jojimo konkūrus įvertino ir juos stebėjęs Seimo narys Petras Gražulis: „Smagiausia, kad joja net dešimtmečiai vaikai ir taip puikiai geba valdyti žirgus. Juk ne kiekvienam suaugusiam tai pavyksta. Ar ne per daug žirgų konkūrų Klaipėdos rajone: jie vyksta ir Priekulėje, ir Gargžduose? Tikrai ne, jei tik yra entuziastų, organizatorių – tik pirmyn.“ P. Gražulis šventę parėmė koldūnais, kuriais buvo vaišinami šventės dalyviai, jų kliuvo ir žiūrovams. Juokauta, kad buvo

P. Gražulio žemaitiški koldūnai, mat juos virė ne kas kitas, o Žemaičių partijos nariai.

Iš Savivaldybės – 1 600 Eur

1 600 eurų – tiek lėšų Gargždo festivaliui, tikėtina, bus skirta iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto. Tarybos nariai balsuos rytoj vyksiančiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Paramos iš Savivaldybės paskutiniais metais Gargždo festivalio organizatoriai nebuvo prašę. „Visada sakiau ir sakysiu, ar skirs lėšų, ar ne, šie konkūrai bus. Organizatoriai nelauks išsižioję. Juolab, kad pavyko susirasti rimtų rėmėjų. Yra daug gerų žmonių“, – džiaugėsi V. Macijauskas.

Kad šis festivalis turi gyvuoti, įsitikinęs visas Gargždo organizacinis komitetas. Verslininkas Rimantas Lukošius pastebėjo, kad net jo mama, kuriai 88 metai, sako, jog Minijos slėniui būtina grąžinti ankstesnių Dainų švenčių dvasią. Čia turi lietis šokiai, skambėti muzika, vykti renginiai. Tad šiemet po jojimo konkūrų neatsitiktinai buvo surengtas koncertas, kuriame pasirodė dainininkė Monika Linkytė, kapela „Martvežiai“, grupės „Litroll“ ir „Tequila“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių