2020 Liepos 10
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Pajamų deklaruoti laiku neskuba

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pajamas iki liepos 1 d. privalo deklaruoti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą – pagal pažymą ar su verslo liudijimu. Klaipėdos rajone šią pareigą atlikusių yra 56 proc. Taip pat deklaruoti pernai gautas pajamas turėtų neužmiršti advokatai ir jų padėjėjai, notarai, antstoliai.

Klaipėdos apskrities ir Žemaitijos regione aktyviausiai pajamas už 2019 m. deklaruoja Pagėgių savivaldybės, Tauragės ir Telšių rajonų savivaldybių teritorijose individualią veiklą vykdę gyventojai. Pasyviausiai deklaracijas teikia smulkieji verslininkai iš Palangos, Klaipėdos bei Klaipėdos rajono ir Rietavo savivaldybių.

Klaipėdos rajone privalančių deklaruoti pajamas gyventojų, kurie vertėsi individualia veikla ar su verslo pažymėjimu, yra 5 545, deklaravusių iki ketvirtadienio – 3 103.

„Atkreipiame dėmesį, kad deklaracijas pateikti gyventojams privalu net ir tuo atveju, jeigu iš vykdomos individualios veiklos nebuvo gauta pajamų. Šiuo metu pajamas deklaravo apie 30 tūkst. pernai individualią veiklą vykdžiusių asmenų. Dar laukiame apie 40 proc. smulkiųjų verslininkų“, – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė, primindama, kad šiemet deklaruoti pajamas su vedlio pagalba nepalyginamai lengviau.

VMI pažymi, kad COVID-19 paveiktas ekonomines veiklas vykdantiems savarankiškai dirbantiems gyventojams automatiškai, be papildomo prašymo, taikomos mokestinės pagalbos priemonės – per ekstremaliąją situaciją ir 2 mėnesius po jos gyventojams nebus skaičiuojami delspinigiai ir pradedamas mokesčių išieškojimas.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook