Orios senatvės galimybė „Senjorų dvare“ Vėžaičiuose

Neįprastas susibūrimas praėjusį penktadienį šurmuliavo Vėžaičiuose: atnaujintame, viename gražiausių miestelio pastatų, iškilmingai atidaryti šiuolaikiški modernūs globos namai „Senjorų dvaras“. Nuostabiame Skinijos slėnyje, netoli Kultūros centro, praeitimi dvelkiančiame pastate galės senatvės dienas leisti senjorai ar savimi negalintys pasirūpinti neįgalieji. Rajono vadovai dėkojo už privačią socialinę iniciatyvą, nes senėjant visuomenei šių paslaugų poreikis auga.

Kilni socialinė iniciatyva

VšĮ „Senjorų dvaras“ atidarymo laukta žiemą, bet dėl karantino iškilmės įvyko birželio pabaigoje. Saulėtą vasaros penktadienį Skinijos slėnyje atgijusiu buvusio Vėžaičių dvaro ansamblio pastatu grožėjosi į įkurtuves atvykę rajono vadovai, globos namų šeimininko Antano Kontauto artimieji, draugai, bičiuliai ir kiti svečiai. Jau šią savaitę jaukia namų aplinka, įspūdingu, ramybe alsuojančiu gamtos prieglobsčiu galės gėrėtis pirmieji gyventojai.

„Man iš džiaugsmo plyšta širdis“, – prisipažino šios idėjos autorius verslininkas A. Kontautas. Oficialus jo vardas – Antons, bet paprastai visi vadina Antanu. Gargždų dekanato dekanas kanauninkas Jonas Paulauskas pridūręs, jog šventas Antanas – vargšų globėjas, juokavo, kad būsiąs pirmas eilėje čia apsigyventi.

A. Kontautas prasitarė, jog prieš kelerius metus pamačius šį apleistą seną pastatą Aukščiausiasis atsiuntęs žinutę čia įkurti globos namus, kad ramioje aplinkoje senatvėje žmonės džiaugtųsi gyvenimu. Prikelti šį pastatą verslininkui kainavo apie milijoną eurų. Jis patikino, kad ne pinigai svarbiausia: „Noriu palikti Lietuvai kruopelytę istorijos“.

Sieks tapti geriausia

Atidarymo iškilmėje dalyvavęs Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas kalbėjo apie įkurtus šiuolaikiškus modernius socialinės globos namus, kad tokio lygio socialinis objektas čia pirmasis, ir galbūt galės jį parodyti rajone apsilankantiems svečiams. Jo teigimu, Savivaldybės tikslas – pirkti viešąsias paslaugas iš verslo, viešųjų įstaigų, kuo daugiau jų perduoti nevyriausybiniam sektoriui. „Socialinei politikai mes skiriame nemažai lėšų, – kalbėjo meras. – Šis gražus pavyzdys užkrečiantis – tikiu, kad rajone bus daugiau socialiai atsakingų privačių iniciatyvų, verslų, teikiančių viešąsias paslaugas“.

Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas pastebėjo, jog senstant visuomenei, auga šių paslaugų poreikis ir klientų nepritrūks: eilėje apsigyventi socialinės globos namuose laukia 30 žmonių. Be to, instituciniuose Viliaus Gaigalaičio globos namuose, kur gyvena daugiau nei 200 gyventojų, pagal naujus reikalavimus reikia mažinti vietų skaičių.

„Senjorų dvarą“ pašventinęs Vėžaičių ir Slengių parapijų klebonas Viktoras Daujotis patikino, jog vėžaitiškiai tik čia norėtų leisti senatvės dienas. „Senjorų dvaro“ direktorė Kristina Zakarienė prisipažino, kad šios pareigos jai – iššūkis. „Stengsiuosi, kad mūsų viešoji įstaiga būtų viena iš geriausių, teikiančių socialinės globos paslaugas“, – patikino ji.

Ramybę saugos angelai

1200 kv. m trijų aukštų pastatas pritaikytas senyviems, neįgaliems gyventojams: antrame aukšte įsikurs pajėgūs vaikščioti, o trečiame – gulintys. Daugiausia dviviečių kambarių, bet yra vienviečių bei triviečių. Visi jaukiai sutvarkyti: gražūs, patogūs baldai, visuose kambariuose – televizorius, bevielis internetas, sienas puošia nuotraukos, ramybę saugos keraminiai angelai. Jauki virtuvėlė, poilsio kambarys, procedūrinis, medicininių apžiūrų kabinetas, yra mini baseinas, burbulinė vonia, veikia liftas. „Žmonės gyvens kaip rojuje, – palygino B. Markauskas. – Galbūt apsigyvens tokių, kurie panašių sąlygų savo gyvenime neturėjo“.

Čia galima įsikurti kelioms dienoms, savaitėms ar mėnesiams arba ilgam. Vienu metu gali gyventi 45 žmonės. Gyvenimas „Senjorų dvare“ gyventojui kainuos nuo 1200 eurų per mėnesį. Norintys apsigyventi, bet neturintys pakankamai lėšų, gali kreiptis į rajono Savivaldybę. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba spręs, ar skirti jų kompensacijai už globą šiuose namuose.

Pasak K. Zakarienės, daug kas domisi „Senjorų dvaru“, bet kas apsigyvens – kol kas neaišku. „Jau suformuota mini darbuotojų komanda, kuri didės priklausomai nuo gyventojų skaičiaus, – dėstė direktorė. – Dirbs slaugytojos, jų padėjėjai, socialiniai darbuotojai ir padėjėjai, pagalbiniai darbininkai. Šiuo metu ieškome slaugytojų padėjėjų. Norinčiųjų yra, bet reikia baigti kursus“. Darbą čia renkasi klaipėdiškiai, kaip antai slaugytojo padėjėja Judita Zaleckienė iš Slaugos ligoninės perėjo į „Senjorų dvarą“, direktorė – gargždiškė, o buhalterė Vaida Šidlauskienė – vėžaitiškė.

Globos namų šeimininkui A. Kontautui Seimo nario Valentino Bukausko sveikinimą atvežė jo padėjėja Aušra Lukošiūtė. Išklausęs visus linkėjimus ir padėkas jis prisipažino, kad tai verčia kauptis kitiems projektams.

Karštą vasaros dieną atidarymo iškilmės dalyviai Skinijos slėnyje, medžių paunksmėje vaišinosi ir mėgavosi styginių kvarteto iš sostinės muzika.

Virginija LAPIENĖ


Taip pat skaitykite:

2021-ųjų biudžetas. Koks jis ir kaip bus panaudoti pinigai?
Informacija dėl kelių priežiūros seniūnijose žiemos metu
Dar nepateikei pasiūlymo?  Nelauk, juk tikrai turi nerealią idėją!
Nedarbo lygis yra  rekordiškai išaugęs
Politikas nepripažįsta pažeidęs karantiną: esą tai persekiojimas
Kaimo bendruomenės: karantine ilgimasi gyvo bendravimo
Tarpininkai tarp praeities, dabarties ir ateities
Tautodailininko Užgavėnių personažų kaukės
Kretingališkės papuošalai – stilingoms moterims
Ievos Simonaitytės muziejus laukia rožių sodinimo šventės
„Galėčiau klonuotis į tris, ir visi trys turėtų ką veikti“, –
Žiedinės ekonomikos kryptis kilstels rinkliavos kartelę
su kelionių vadove Monika Vasyliene
Pakavimo juostos – jų tipai ir kaip jas naudoti

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kai galai nesurišti

Žiemos šaltis surakina ir vėl…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook