Nusikaltimai

Vagių taikinys – nesaugomi statybos objektai


Pastaraisiais metais priemiesčio seniūnijose atsiradus gyvenamųjų namų statybos bumui, vagystės iš šių objektų tapo vagių pragyvenimo šaltiniu. Šiemet rajono Policijos komisariate užregistruotos 35 statybinių medžiagų, įrankių vagystės iš jų. Kriminalinės policijos tyrėjai nustatė tris vagių grupes, apvogusias po kelis objektus. Ištirtos bylos bus perduotos teismui.


Vagišiai persiorientavo


Rajono Policijos komisariato l. e. viršininko pavaduotojo pareigas Raimondo Vaitkevičiaus teigimu, pastaruoju metu rajone sumažėjo vagysčių iš butų. Būdavo apvagiama ne tik nesant namuose, bet ir naktį, gyventojams miegant. Dabar vagišiai persiorientavo: kodėl rizikuoti braunantis į butą, jeigu gali automobiliu atvažiuoti į nesaugomą statomą objektą, susidėti lauke paliktas statybines medžiagas, įrankius ir be baimės išsivežti. Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Raimondas Vaitkevičius patikino, jog čia vagims labai patogu: statybvietėje sargo nėra, kaimynai negyvena, taigi rizikos beveik nėra. Daugiausia vagysčių iš statomų gyvenamųjų namų – Sendvario, Kretingalės ir Dovilų seniūnijose, nors pasitaiko ir Dauparų-Kvietinių bei kitose. Mat čia gyvenamųjų namų kvartalai ar pavieniai namai dygsta kaip grybai po lietaus.


Šiemet policijoje užregistruotos 35 vagystės iš statybviečių priemiestyje.


Rajono Policijos komisariato kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjas Dainius Rudys pasakojo, kad jo ir kolegų Gražvydo Grišanovo bei Edgaro Paleckio pagrindinis darbas – tirti šiuos nusikaltimus.


Vagiamos ne tik statybinės medžiagos – plytos, blokeliai, cementas, įrankiai, bet ir santechnikos įrengimai. Pareigūnai pasakojo, jog neretai pasitaiko, kad gyvenamajame name įstatomi langai, durys, bet atvykęs savininkas neberanda jų, kaip ir brangios dušo kabinos, vonios, židinio kapsulės ir kt. Ne vienas būsimas naujakurys, sumontavęs prabangius vartus, jų neberado.


Vežėsi vogtus blokelius


Kriminalistai pasakojo, kad prieš mėnesį Klemiškės kaime, Sendvario seniūnijoje, naktį budėję viešosios policijos pareigūnai pastebėjo važiuojantį įtartiną autobusiuką. Sustabdę pamatė, kad jis pilnas statybinių blokelių. Buvo įtarta, kad šie pavogti iš šioje seniūnijoje statomo objekto. Mašinoje važiavo du vyriškiai, bet vienas iš jų paspruko. Policijos pareigūnai sulaikė Klaipėdos gyventoją.


Tačiau iki šiol kriminalistams nepavyko nustatyti, kam priklauso šios statybinės medžiagos – niekas nesikreipė dėl dingusių dviejų padėklų su blokeliais. „Bangoje“ paskelbus apie šią vagystę, nukentėjusiojo neatsirado“, – kalbėjo R. Vaitkevičius. Taigi šios statybinės medžiagos sandėliuojamos Policijos komisariate.


Brangiausias vagių grobis – per 100 tūkstančių litų kainuojanti betono maišyklė su siurbliu, kuri šiemet buvo pavogta Gargžduose statomame daugiaaukščių gyvenamųjų namų kvartale. Beje, šis objektas buvo saugomas. Kriminalistai surado tris įtariamuosius, uostamiesčio gyventojus. Maišyklė grąžinta įmonei. Policija, ištyrusi šį nusikaltimą, bylą perduos teismui.


Nesirūpina savo turtu


R. Vaitkevičius kalbėjo, kad policija sustiprino budėjimą seniūnijose, kuriose daugiausia vagysčių iš statomų objektų. „Kriminalistai daug ir sunkiai dirba, kad nustatytų vagis. Šiemet pavyko išaiškinti tris vagių grupes, apvogusias po kelis objektus“, – teigė pareigūnas.


Jis akcentavo, jog būsimieji naujakuriai turėtų patys saugoti savo turtą – nepalikti statybvietėje įrankių ir pan. Įdėję namo langus ir duris, iš karto turėtų įrengti apsaugos sistemą ir pasamdyti saugos tarnybos darbuotojus. „Tai, žinoma, kainuoja, bet dėl vagysčių patirta žala gali būti didesnė, nei apsaugai išleista pinigų“, – kalbėjo R. Vaitkevičius.


Statybinės medžiagos vagiamos, nes yra norinčiųjų jų įsigyti pigiau. „Betgi išsiaiškinus nusikaltimą rasti vogti daiktai paimami, ir tas, kuris juos nusipirko, lieka be jų ir be pinigų, nors buvo sumokėjęs. Antai Klaipėdoje prieš mėnesį iš lombardo buvo paimti vogti įrankiai, – pasakojo pareigūnas. – Be to, pirkėjui, žinojusiam, kad pirko vogtus daiktus, gresia baudžiamoji atsakomybė.“ Taigi jis patarė nesusigundyti pigiai siūlomomis statybinėmis medžiagomis, bet apie siūlančiuosius pranešti policijai. „Niekas nėra garantuotas, kad netaps vagių auka“, – sakė R. Vaitkevičius.


Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių