Nuomos rebusas rajone: pigumas nedomina?

Kurdami verslą žmonės dažnai ieškosi vietos, kurią galėtų išsinuomoti ir įsikurti. Nors kainos yra įvairios, tačiau stengiamasi rasti optimaliausią variantą kainos ir kokybės atžvilgiu. Tačiau kartais specifinei verslo nišai net ir pigumas nėra prioritetas.

Kainos įvairios

Nusprendžiau pasidomėti, kokios kainos vyrauja rajone nuomojant patalpas. Daugiausia pasiūlymų teikė Gargžduose įsikūrę verslininkai. Kainos gana skirtingos – centre norint išsinuomoti 26 kvadratinių metrų patalpas tektų sumokėti apie 8 eurus už kvadratą antrajame pastato aukšte, o pirmajame – apie 10. Miesto pakraščio link radau dar vieną skelbimą, kurio kaina identiška – už kvadratinį metrą prašoma dešimties eurų.

Kitoje vietoje komercinei veiklai skirtos kambarys yra kiek pigesnis – už kvadratą tektų sumokėti 6 eurus, todėl iš viso patalpos nuoma kainuotų beveik 200 eurų. Administracinei veiklai skirtos patalpos užmiestyje kaina šiek tiek mažesnė lyginant su centrine miesto dalimi.

Visose vietose suteikiamos reikiamos paslaugos: įvestas vandentiekis, tiekiama elektra, šildymas, kai kuriose kaip didesnis patogumas yra įvardijamas internetas.

Patikrinau ir kitokių patalpų – tvartų, fermų – nuomos skelbimus. Deja, Klaipėdos rajone tokių skelbimų neradau, ko gero, nėra arba pasiūlos, arba paklausos. Keli skelbimai siūlė tik pardavimą.

Kartais konkursas neįvyksta

Pastebėjau, jog Klaipėdos rajono savivaldybės tinklalapyje yra skelbimas, kuriuo ieškoma žmonių, norinčių išsinuomoti jai priklausantį turtą. Pasiūla nedidelė – galima sudaryti sutartį dėl užkandžių aparato pastatymo Gargžduose bei ūkinės paskirties pastato Veiviržėnuose.

Mane sudomino dabartinė situacija dėl paskelbto pakartotinio konkurso patalpoms. Kaip „Bangai“ kalbėjo Turto valdymo skyriaus vedėjas Audrius Kampas, siūloma prekė yra pigi, tačiau turbūt neužtenka viešinimo. „Bloga reklama, matyt, mažai kas skaito Savivaldybės tinklalapį arba skaito ne tie, kuriems reikia išsinuomoti tvartą Veiviržėnuose ar 2–4 kv. m kavos ar užkandžių aparatui pastatyti“, – kalbėjo vedėjas.

A. Kampas pastebėjo, jog galbūt yra nepakankamai tinkama vieta: „Gali būti kalta vietovė. Galbūt kas nors norėtų pastatyti kavos aparatą Veiviržėnuose, o tvartą – Gargžduose. Tačiau nuomojam tik tai, ką turim.“

Vedėjas atkreipė dėmesį, kad iš dalies konkursas įvyko. „Veiviržėnuose pirmame konkurse išsinuomojo 1 tvarto patalpas, tikriausiai tiko kaina, nes konkurse aukštai jos nekėlė. Gargžduose ilgokai buvome sudarę sutartį dėl kavos aparato, bet vėliau nutraukė sutartį“, – teigė A. Kampas ir atkreipė dėmesį, jog pirkėjai sako, kad dažnai kaina yra per didelė, nors patys konkurse ją pakelia beveik 8 kartus.

Turto valdymo skyriaus vedėjas sakė, jog antrą kartą skelbiamas pakartotinis konkursas nėra naujiena: „Įvairiai būna. Esame skelbę iki 10 kartų ir išnuomojome, esame taip ir neradę.“

Pastebėjau, jog laikotarpis sutartyje yra gana nemažas – 5 metai. A. Kampas pasakojo, jog tai neįbaugina gyventojų. „Taryba pritarė leisti išnuomoti iki 5 metų, vadinasi, įsipareigojimas neišgąsdino. Bet kada gali pasiūlyti nutraukti sutartį tarpusavio susitarimu ar pagal Civilinį kodeksą, įspėjęs prieš sutartą terminą. Manau, kad nuomininko tai irgi neturėtų bauginti, nes lengviau planuoti investicijas ilgesniam laikui“, – akcentavo vedėjas.

Robertas MACIUS


Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas. Svarbu didinti gyventojų pasitikėjimą ir gerinti paslaugų teikimą
Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook