Nuomojamame sklype – kalnai naudotų padangų

Vasario 9 d., gavus pranešimą apie Klaipėdos rajone iš krovininės mašinos į gamtinę aplinką pilamas atliekas, budintys aplinkos apsaugos pareigūnai reagavo nedelsiant.

Atvykus į pranešime nurodytą vietą, pastebėti asmenys, į aplinką verčiantys didelį kiekį naudotų padangų. Kaip paaiškėjo, vienas iš atliekomis siekusių atsikratyti asmenų, yra žemės sklypo, kuriame buvo rastos išmestos padangos, nuomininkas. Pirminiais duomenimis, sklype šiuo metu laikoma apie 79 kub. m naudotų padangų.

Už aplinkos teršimą atliekomis atsakingam asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Už tokį pažeidimą jam gresia bauda nuo 2 300 iki 2 900 eurų. Taip pat asmeniui įteiktas privalomasis nurodymas sutvarkyti atliekas ir perduoti jas atliekų tvarkytojams. Visa apie pažeidimą surinkta medžiaga perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams.

Savo ruožtu Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcija pradėjo tyrimą, per kurį bus siekiama nustatyti, iš kur buvo vežamos atliekos.

AAD ragina naudotis numatytais atliekų sutvarkymo būdais, o pastebėjus aplinką teršiančius asmenis nedelsiant informuoti pareigūnus.

VšĮ „Gargždų švara“ direktoriaus pavaduotojas Raimundas Daubaris primena, kad šiuo metu Klaipėdos rajono gyventojai naudotas padangas gali priduoti dviejose Klaipėdos regiono atliekų surinkimo centro (KRATC) aikštelėse: viena veikia Vėžaičiuose (Ąžuolo g.  54), kita Gargžduose (Geležinkelio pylimo g. 6). Nuo balandžio 1 d. ketinama atidaryti dvi naujas VšĮ „Gargždų švara“ stambiųjų atliekų surinkimo aikšteles: Gargžduose (Statybininkų g. 9) ir Glaudėnų k. (Šalteikių g. 20).

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Balnionienė akcentavo, kad panaudotų padangų problema išties tebėra aktuali. Nepaisant to, kad šių atliekų priėmimas rajone yra užtikrintas, vis dar pasitaiko gamtos teršimo atvejų: išmetamų padangų randama ir pamiškėse, ir prie vandens telkinių. „Pavasarį prasidės automobilių padangų keitimo vajus – privalome būti sąmoningi, jei norime gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje“, – pabrėžė vicemerė.


Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Nei panešti, nei pavežti
Brangiuose laukuose pernykštės kanapės įžiebė pasipiktinimą
Lietuvos čempionate – gargždiškės triumfas
Sulčių spaudėjai dar neįsibėgėjo

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grybai vertesni nei rinkimai?

Grybautojų tema rugsėjo dienomis akivaizdžiai…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook