Nepabrango, tik pirkėjų mažiau

Nepabrango, tik pirkėjų mažiau

Šį pavasarį neįprastai ankstyvi karščiai išginė stropiuosius daržininkus mėgėjus į daržus, šiltnamius sėti, sodinti savo daržovių daigus. Ir staiga užklupo šalnos. Atvėsus orams Gargždų turguje apmirė pomidorų, paprikų ir kitų šalčiams neatsparių daržovių daigų prekyba. Visgi ūpo užsiauginti savo daržovių gyventojai nepraradę.

Norintieji kuo anksčiau nešildomuose šiltnamiuose užsiauginti pomidorų, agurkų nuo šalnų juos apsaugoti stengėsi degindami žvakes, augalus dangstydami agroplėvele. Skaitytojai pasakojo, jog kai kur vis tiek juos apkandžiojo šaltukas. Betgi apšalę daigai sunkiau atsigauna. Nežinia, ar dėl to, ar dėl kitų priežasčių praėjusį šeštadienį Gargždų turguje prekyba daržovių daigais vyko vangiai. Juos užauginę daržininkai mėgėjai apmaudžiai žvelgė į abejingai praslenkančius žmones. Gali būti, kad mažas pajamas gaunantys gyventojai patys stengiasi ant palangių jų užsiauginti, o kas lieka, dar į turgų atneša. Tačiau dažnai nežino, ką parduoda... Daržovių daigus siūlė ir tuo besiverčiantys daržininkai. Taigi pomidorų daigų pasirinkimas – didelis. Ir vidutinė kaina – tik 50–60 centų už daigą. Palyginus su praėjusiais metais jie nepabrango.

Kalbinti pirkėjai dairėsi ir ieškojo patikimų pardavėjų, iš kurių jau buvo pirkę ankstesniais metais ir gavę neblogą derlių. Žmonių netrūko prie pėžaitiškių daigų augintojų, kasmet į Gargždų turgų atvežančių pomidorų, paprikų ir kitų daržovių daigų, taip pat gargždiškių.

Pirkėjai ir pardavėjai dalijosi savo patirtimi. Antai viena daržininkė mėgėja patarė sodinti kelių veislių pomidorus, kad būtų vaisių įvairovė ir nebūtų... nusivylimo. Gargždiškė pomidorų kolekcininkė Liudmila augina šimto veislių pomidorus – po vieną daigelį išmėgina ir atsirenka labiausiai patikusius. Beje, aukšto derliaus ji nesiekia – augina savo reikmėms. Poreikis savo darže, šiltnamyje užsiauginti daržovių tebėra gajus – žmonės nori valgyti sveikas, be chemikalų. Ir nesvarbu, kad tai kainuoja brangiau nei nusipirkti prekybos centre.

Praėjusį šeštadienį kai kurie įsidrąsino pirkti ir agurkų daigus, kurie kainavo nuo 60 iki 80 centų. Bet vėlgi negali pirkti iš bet ko: viena skaitytoja pasakojo, kaip pernai apsiriko nusipirkusi iš pažįstamo daržininko daigus: visi agurkai buvo kartumėliai, nors šiltnamį laistė gausiai.

Galėjai nusipirkti ir baklažanų daigų – 60 centų už vieną prašė, tiek pat kainavo ir paprikų daigas. Moliūgų, cukinijų – po 50 centų. Už eurą galėjai nusipirkti 10 ankstyvųjų, žiedinių ar kitokių kopūstų daigų, ir net nusiderėti pigiau. Už dešimtį porų, salierų daigelių reikėjo mokėti eurą.

Jeigu kas nespėjo nusipirkti svogūnų sodinukų, turėjo plačiai atverti piniginę: už kilogramą prašė 13 eurų. Tiesa, viena pardavėja didesnius raudonus svogūnėlius siūlė už 8 eurus.

Gargždų turguje buvo gausu ankstyvųjų šiltnamiuose užaugintų daržovių. Antai ką tik išrautų ridikėlių ryšelis kainavo 50 centų, tiek pat prašė už salotų, krapų, špinatų pluoštelius. Kainos – kaip ir pernai.

Virginija LAPIENĖ


Taip pat skaitykite:

Rajonas mokslo metus baigs nuotoliniu būdu
Pasiekti medikus per pandemiją – misija (ne)įmanoma?
Ožkas auginti ryžtasi mėgėjai
Virusas pristabdytas, tačiau budrumas dar reikalingas
Gargžduose gatvių tvarkybos  darbai tęsis
Piliakalniams planuojamos ir specialistų komisijos įžvalgos
„Vaivorykštėje“ – pirmasis virtualus paskutinis skambutis. Karantinas neįveikė dvyliktokų nuotaikingo pasivažinėjimo automobiliais po miestą
Mokytojos ir poetės Elenos Skaudvilaitės 85-osioms gimimo metinėms paminėti
Psichologė ragina nepasiduoti negatyvioms mintims
Vėžaičiuose susidūrė trys automobiliai
Gargždiškis studentas po praktikos NASA: galimybė atrodė neįtikėtina

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Žydėjimo terapija

Gal ateityje tapsime kitokie, kitaip…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook