Negandas įveikusių ūkininkų šventės akimirkos

Negandas įveikusių ūkininkų šventės akimirkos

Konkurso nugalėtojai V. ir V. Leonauskai dalyvavo fotosesijoje su žemės ūkio viceministru V. Martusevičiumi, rajono Savivaldybės meru V. Dačkausku, Savivaldybės administracijos direktoriumi Č. Banevičiumi, pavaduotoju V. Buivydu, Ūkininkų sąjungos rajono skyriaus pirmininku A. Česnausku, ŽŪR vicepirmininku B. Markausku bei savo draugais.

 

Pabaigę didžiuosius metų darbus penktadienį rajono ūkininkai rinkosi į tradicinę vakaronę žemdirbystės širdyje – Vėžaičiuose. Patyrę nuostolių dėl neįprastų šiųmečių orų, išgyvenę šoką dėl nežmoniškai nuvertėjusio pieno, jaudinęsi dėl smukusių grūdų, mėsos supirkimo kainų bei kitokių negandų užgrūdinti žemdirbiai neprarado optimizmo ir tikėjimo ateitimi. Karštais plojimais jie sveikino konkurso „Metų ūkis 2014“ nugalėtojus Vaidutę ir Vincą Leonauskus, antrąją vietą užėmusius Almą ir Alvydą Bočkus bei trečiąją – Vilmą ir Laimontą Butkus, nominacijas pelniusius Gediminą Jasą, Daivą ir Ramūną Karbauskus, Rytį Kernagį.

Pabaigę didžiuosius metų darbus penktadienį rajono ūkininkai rinkosi į tradicinę vakaronę žemdirbystės širdyje – Vėžaičiuose. Karštais plojimais pasveikinti konkurso „Metų ūkis 2014“ nugalėtojai Vaidutė ir Vincas Leonauskai.Sulaukė padėkų

Jaukioje Vėžaičių konferencijų salėje susirinkusius, gera nuotaika trykštančius šventės dalyvius pasveikinęs Ūkininkų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas Artūras Česnauskas džiaugėsi, kad ūkininkai įveikė šiemet užgriuvusias negandas. „Nei naujo finansinio laikotarpio laukimas, nei dėl Rusijos embargo patirti nuostoliai, nei kiaulių maro pavojus, nei kitos bėdos nesugniuždė žemdirbių pasitikėjimo savo jėgomis“, – kalbėjo jis.

Šventėje dalyvavęs žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius patvirtino šiais metais žemės ūkyje buvus didelių rūpesčių. Pakylėtas šventiškos nuotaikos jis pasakojo apie savo kelionę į Rumuniją, kurioje susirinko Europos Sąjungos šalių žemės ūkio viceministrai. „Ten stalai nelūžo nuo tokių valgių, kaip šioje vakaronėje“, – svečias bandė palyginti žemdirbių situaciją svečioje šalyje.

II vietos laimėtojai A. ir A. Bočkai modernizavo pieno ūkį.Viceministras įteikė Žemės ūkio ministerijos padėkos raštus Vytautui Gliožeriui iš Kvietinių, medsėdiškiams Daivai ir Vidmantui Buivydams, daupariškiams Reginai ir Raimondui Kernagiams ir kitiems.

Rajono Savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas pasveikino ūkininkus, baigusius didįjį darbymetį ir susirinkusius į šventę. Jis akcentavo, kad rajone ūkiai stambėja, efektyvumas didėja. „Žemdirbiai įveikė krizes, embargus“, – optimistiškai kalbėjo jis.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Banevičius, apgailestavęs, jog darbas žemės ūkyje neprognozuojamas, pasidžiaugė žemdirbiais, įveikusiais negandas. A. Česnauskas patikino, kad jie dirbo „gaspadoriškai“, nors sunkiai. „Galbūt kitur lengviau būtų, bet ką darysi, kad mūsų šaknys žemėje“, – retoriškai ištarė jis.

III vietos laimėtojus V. ir L. Butkus, plėtojančius augalininkystės ūkį, pirmiausia pasveikino kaimynai ūkininkai Gelžiniai.Gera žinia

Vakaronėje dalyvavęs Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas, ūkininkų švelniai vadinamas broliu, susirinkusiesiems pranešė naujausią žinią: „Neseniai įvykusiame kooperatyvo „Pienas Lt“ valdybos posėdyje patvirtinta sutartis su pagrindiniu rangovu užsienyje, kad jis pagamins įrengimus ir sumontuos Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje statomoje pieno perdirbimo įmonėje. Šiuo metu pieno perdirbimas labai aktualus.“ Jis taip pat priminė apie ruošimąsi pasauliniam pienininkystės kongresui, kitais metais vyksiančiam Vilniuje. Jame bus aptartos pieno sektoriaus problemos.

B. Markauskas įteikė ŽŪR padėkos raštą jaunajai ūkininkei Kristinai Gedmintaitei iš Balsėnų kaimo.

Metų atradimai

A. Česnauskas akcentavo, jog renkant geriausius konkurso „Metų ūkis 2014“ ūkininkus, B. Markausko įteiktoje ŽŪR padėkoje K. Gedmintaitei rašoma: „Džiaugiamės nuoširdžiu darbu žemės ūkyje. Esate puikus pavyzdys, rodantis, jog Lietuvoje nestinga aktyvių ir darbščių jaunų žmonių.“ ieškota ne tik pažangiausiai ūkininkaujančių, bet ir šviesuolių, bendruomeniškų, rūpestingai prižiūrinčių savo namų ir gamybos pastatų aplinką bei kita. „Savanorių dalyvauti konkurse neatsirado – teko įkalbinėti“, – pastebėjo A. Česnauskas. Jis pridūrė, kad dauguma kandidatų – jauni ūkininkai: „Vyksta kartų kaita. Jaunimas kitaip mąsto, kitaip priima sprendimus.“

„Metų ūkio 2014“ konkurso nugalėtojai – V. ir V. Leonauskai iš Šilėnų, Endriejavo seniūnijos. Prieš 14 metų įkūrę pieno ūkį, pasinaudoję europine parama, kasmet šį plečia, modernizuoja. Prieš 3 metus jie buvo užėmę antrąją vietą. Dabar valdo 200 hektarų žemės, laiko 69 melžiamas karves. „Tačiau tempai ne tokie spartūs, kaip norėtųsi. Šiemet kritus pieno supirkimo kainoms, pritrūkome apyvartinių lėšų, ir darbai ėmė strigti. Nebegalėjome šį rudenį baigti veršidės, nors jos labai reikia“, – kalbėjo V. Leonauskienė.

Antrosios vietos laimėtojai šalpėniškiai A. ir A. Bočkai iš Veiviržėnų seniūnijos taip pat puoselėja pieno ūkį. Ankstesniais metais jie irgi buvo tapę šio konkurso prizininkais.

Trečiąją vietą užėmusių kvietiniškių V. ir L. Butkų ūkį A. Česnauskas pavadino metų atradimu. „Prieš 7 metus įkurtas ūkis labai perspektyvus“, – akcentavo jis. Kvietiniškis ūkininkas Vaidotas Gelžinis gyrė itin rūpestingą, kruopštų savo kolegą – vieną pavyzdingiausių ūkininkų.

Taip pat nominuoti jaunieji ūkininkai Gediminas Jasas, Daiva ir Ramūnas Karbauskai, Rytis Kernagis. Nuoširdžiais plojimais juos palaikė šventės dalyviai.

Virginija LAPIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karūnuotieji

Covid-19 nesirenka nei pagal amžių,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas