Mokymai socialiniams darbuotojams – svarbus žingsnis išvengti antrosios bangos

Karantino laikotarpiu su sunkumais susiduria ne tik gyventojai, bet ir socialiniai darbuotojai. Jie kasdien rizikuoja, stengdamiesi padėti Klaipėdos rajono žmonėms. Dėl šios priežasties Gynybos paramos fondas, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos inicijavo humanitarinės pagalbos mokymus Lietuvos savivaldybių savanoriams ir specialistams. Gegužės 27 dieną, trečiadienį, Gargždų atviras jaunimo centras ir sporto klubas „Kuršis“ tokius mokymus vedė ir Gargždų seniūnijos atstovams.

Pasiruošimas antrajai bangai

Lietuvoje daugėjant saviizoliacijoje apribotų gyventojų, dėl susirgimų mažėja medicinos personalo pajėgos, taip pat yra pensinio amžiaus ir negalią turinčių žmonių, kuriems reikalinga papildoma pagalba. Todėl iškilo būtinybė visoms institucijoms ir gyventojams užtikrinti būtinąją paramą tiems, kam jos reikia. Taip pat siekiama išvengti Italijos ir Ispanijos pavyzdžių, kur didžiausi virusų platintojai yra netinkamai pasiruošę savanoriai ir specialistai, teikiantys humanitarinę pagalbą. „Todėl GAJC ir SK „Kuršis“ tikslas yra parengti savanorius bei instruktorius antrajai koronaviruso bangai, gebančius teikti tinkamą pagalbą. Tikimės, jog tokios bangos nebus, tačiau reikia būti pasiruošusiems bet kokiai situacijai“, – teigia mokymų vadovas Aidas Kryževičius.

Kaip teigia socialinio darbo specialistė Asta Jurkuvienė, darbo etika prasidėjus karantinui išties pakito. „Karantino pradžioje gyventojams buvo sudaryta galimybė informaciją gauti kontaktuojant su specialistu pro langą, nes dalis paramos gavėjų neturi telefono aparatų ar prisijungimų prie elektroninės erdvės. Karantino metu reikėjo labiau susikoncentruoti dėl susidariusios situacijos, labiau disciplinuotis. Teko operatyviai reaguoti į pokyčius bei informuoti gyventojus apie pagalbos galimybes“, – situaciją komentuoja specialistė.

Tikslas – saugumas

6 Gargždų seniūnijos atstovai mokymuose gilino žinias, kaip saugiai pasiruošti teikti pagalbą ir gabenti paketą (maistą, medicinos ir kt. reikalingas priemones) paramos gavėjui. Pasak socialinių darbuotojų, jiems kasdien tenka susidurti su koronaviruso atvejais. Darbuotojai atsakingi už maisto gabenimą saviizoliacijoje esantiems gyventojams, patalpų sterilumo užtikrinimą. Humanitarinių mokymų metu darbuotojai teoriškai pakartojo svarbiausius žingsnius, ruošiantis teikti pagalbą: kasdieninį sveikatos būklės stebėjimą, tinkamą pasirengimą užduočiai, krovinio paėmimą, pristatymą bei užbaigimą. Akcentuojama, jog darbuotojai turėtų stengtis išvengti bet kokio kontakto su užkrėstaisiais, kad užtikrintų saugumą sau bei kitiems. Pasak socialinio darbo specialistės A. Jurkuvienės, šie mokymai būtų buvę ženkliai efektyvesni ir naudingesni pandemijos pradžioje. „Tikrai teko susidurti su iššūkiais, kaip saugiai suteikti Gargždų gyventojams humanitarinę pagalbą. Su kolege savarankiškai ieškojome reikalingos informacijos, kaip tai daryti teisingai, kad nebūtų kontakto su žmogumi, kuris yra saviizoliacijoje. Mokymų nauda tokia, kad galėjome patikrinti savo žinias ir įgavome naujų žinių bei įgūdžių, galėjome praktiškai išbandyti humanitarinės pagalbos suteikimą, laikydamiesi instrukcijos nustatyto nuoseklumo, pademonstruoti pasirengimą užduočiai, siuntos paėmimo, pristatymo ir užduoties užbaigimo veiksmų“, – teigia specialistė.

„Žmonėms stinga sąmoningumo, tad rizikuojama visų institucijose prieš koronavirusą kovojančių darbuotojų sveikata. Stenkimės būti pilietiški, atsakingai laikytis nustatytų higienos normų ir rekomendacijų. Tik išlikdami vieningi ir supratingi kartu sustabdysime koronaviruso plitimą“, – atkreipia dėmesį A. Kryževičius.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Egidijos KVEKŠAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių