Minimas pirmasis Savivaldybių įstatymo šimtmetis

Pasveikinti į renginį atvykę tris ir daugiau kadencijų rajono žmonėms dirbę Tarybos nariai.

Spalio 10-ąją pirmasis Savivaldybių šimtmetis paminėtas ir Gargžduose. Čia surengtas iškilmingas Vietos savivaldos dienos minėjimas, kurio metu pagerbti visi nuo pat 1990-ųjų metų savivaldą rajone kūrę Tarybos nariai.

Į susirinkusius svečius sveikinimo žodžiais kreipėsi Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, LR Seimo narė Rasa Petrauskienė ir rajono meras Bronius Markauskas.

„Šiandien norėčiau padėkoti „mažajai“ savivaldai – kaimo bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms. Ačiū tiems žmonėms, kurie dirba be atlygio, aukoja asmeninį, šeimos laiką, kartais net finansinius resursus darbui savivaldoje. Tai, ką Lietuva šiandien yra pasiekusi, daug kas priklauso nuo šių žmonių pastangų. Nepraraskime entuziazmo, tiek, kiek turėsime ugnelės, meilės, kiek sieksime susikalbėti, nuo to ir priklausys rezultatas. Ieškokime ne skirtumų, o vienybės“, – teigė B. Markauskas.

Šventės dalyviams pristatytas neseniai kurtas trumpametražis filmas, kuriame gausu svarbių vietos savivaldos raidos faktų ir buvusių bei dabartinio rajono mero įžvalgų apie rajono ateitį.

Vietos savivaldos raidos esminius žingsnius dar išsamiau pristatė Gargždų karšto muziejaus istorikas Marius Mockus, o Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė pasakojo apie seniūnijų vaidmenį ir veiklos raidos tendencijas įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Už ilgametį darbą Savivaldybės taryboje ir svarų indėlį į vietos savivaldos kūrimą padėkos raštai įteikti net 25-iems esamiems ir buvusiems Tarybos nariams, kurie rajono žmonėms atstovavo tris ir daugiau kadencijų.

Už atsakingą ilgametį darbą Savivaldybės administracijoje padėkota ir buvusiems darbuotojams: Bendrojo skyriaus vedėjai Teresei Mikašauskienei, Veiviržėnų seniūnijos seniūnei Jadvygai Radžienei, Agluonėnų seniūnijos sekretorei Jadvygai Mačiulienei, kurią agluonėniškiai gražiai vadina „vaikščiojančia enciklopedija“.

Muzikinius kūrinius renginio metu dovanojo Gargždų muzikos mokyklos auklėtiniai, o šventę vainikavo Misterijų teatro šokių spektaklis „Meilė“.

Taip pat visą savaitę Savivaldybėje lankėsi ir mokiniai. Jie susipažino su Tarybos ir Administracijos funkcijomis, veikla, vykdomais ir planuojamais projektais, išgirdo atsakymus į rūpimus klausimus bei pabendravo su mero pavaduotojomis Audrone Balnioniene ir Violeta Riaukiene.

Gintarė PLUNGIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus specialistė


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Linčo teismai internete gali prišaukti atsakomybę
Šilutėje – interaktyvios ekskursijos
Veiviržėnuose apsigyvenę darbininkai: vieniems patinka, kitiems neįtinka
„NEO GROUP“: investicijos tęsiamos ir sumažėjus apyvartai
Atriedėję paspirtukai pelnė  gargždiškių palaiminimą
Baudė neblaivius vairuotojus ir dviratininkus
Auksoro medus ir fizika
Litvakų kultūros paveldas ir jo atspindžiai Žemaitijoje
Kretingalės muzikos festivalyje – ne tik klasika
Rajono abiturientams matematikos riešutų gliaudymas nesisekė: neišlaikiusiųjų egzamino daugiau nei šalyje
Krikščioniškos pilnatvės kupina rugpjūčio pradžia Gargžduose
Lapiškiai mėgavosi naujomis patirtimis
Patyriminėje stovykloje – išsilaisvinimas iš ribų
Jubiliejinėje regatoje –  17 kilometrų plaukimas
Gardžiuokimės su Girkalių bendruomene

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

2+2 lygu 5?

Jau rugpjūčio 22 d. Gargždų Minijos slėnyje koncertuosiantis…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook