„Minijos“ šeštokų pyragai – Paramos šeimai centro lankytojams

Šeštokų auklėtojos vaikų pagamintus ir gardžiai kvepiančius bei originaliai, estetiškai supakuotus pyragus pristatė Klaipėdos rajono paramos šeimai centrui.

Gargždų „Minijos“ progimnazija puoselėja gražias miesto bendruomenės, mokyklos ir mokinių tėvų bendradarbiavimo tradicijas. Šį lapkritį šeštokų tėvai kartu su savo vaikais, aktyviai talkinant klasių auklėtojoms Neringai Žemgulienei, Aušrai Jančauskienei, Birutei Špučytei, Rasai Lygutaitei ir Stefanijai Piaulokienei, susivienijo bendrai veiklai – Pyragų dienai, o iškeptais gardumynais pasidalijo su Klaipėdos rajono paramos šeimai centro lankytojais.

Mokosi dalintis ir padėti

Pedagogė S. Piaulokienė pasakojo, kad šįkart dėl siaučiančios pandemijos reikėjo pakoreguoti akcijos įgyvendinimą, nebuvo bendro visų susibūrimo Pyragų dienai, tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Ugdytiniai kepė pyragus, sausainius, keksiukus namuose ir vėliau juos pristatė į gimnaziją, o pedagogės visus gardėsius nuvežė į Klaipėdos rajono paramos šeimai centrą.

„Visada malonu, kai gali su kitais pasidalinti. Tuo labiau, kad Klaipėdos rajono paramos šeimai centro direktorė Jurinda Jasevičienė informavo, jog centro priežiūroje yra beveik du šimtai šeimų. Centras turi licenciją teikti socialinę globą namuose vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ar senyvo amžiaus asmenims“, – sakė S. Piaulokienė.

Anot jos, ugdyti supratimą, atjautą kitam yra svarbi mokyklinės socialinio emocinio ugdymo programos dalis. Per socialinio emocinio ugdymo valandėles vaikai susiformuoja nuostatas, gebėjimus ir įgūdžius pažinti ir valdyti savo emocijas, empatiją, mokosi kurti ir palaikyti pozityvius santykius, priimti atsakingus sprendimus. „Pagalba kitam, dalijimasis su kitu, nors ir pyrago gabalėliu, yra pirmieji šeštokų savarankiški žingsniai atsakingų sprendimų priėmimų link“, – įsitikinusios auklėtojos, kurios savo ugdytiniams linki sėkmės ir dėkoja ugdytinų tėvams už bendrystę.

Praskaidrino karantiną

Paklausti, kaip sekėsi, tiek mamos, tiek vaikai teigė, kad buvo smagu susiburti, atsitraukti nuo kasdienio bėgimo, pabūti kartu, susiplanuoti, kokį čia pyragą iškepus, ir rasti laiko pagalvoti apie tuos, kuriems reikia labiau. Auklėtojos tikisi, kad ši socialinė akcija ne tik padėjo šeimoms jaukiai ir prasmingai leisti laiką, bet ir sustiprino šeimų tarpusavio santykius, pasitikėjimą savimi ir savo šeima“, – dėstė S. Piaulokienė. Anot jos, ne vieną pyragu nešiną šeštoką ryte į progimnaziją atlydėjo mama, mezgėsi smagūs pokalbiai. Tiesa, įžengti buvo galima tik į mokyklos fojė, bet tai nė kiek nedrumstė pakilios nuotaikos.

Klaipėdos rajono paramos šeimai centro vadovė J. Jasevičienė pasakojo, kad ketvirtadienį, kuomet buvo gauti gardėsiai, darbuotojos juos išnešė prižiūrimiems seneliams ir neįgaliesiems. Penktadienį – tiems, kurie gauna besibaigiančio galiojimo produktus iš vieno prekybos centro, kadangi tai daugiausia būna daržovės ir vaisiai, buvo pridėta papildomai „Minijos“ saldumynų. „Visi buvo labai patenkinti, dėkingi „Minijos“ šeštokams ir jų auklėtojoms, maloniai nustebinti. Karantino metu labai praskaidrino nuotaiką. Kartais gaunama besibaigiančio galiojimo ir duonos gaminių iš „Maisto banko“, tačiau šie pyragai visai kas kita. Buvo gražiai supakuoti, net su rašteliais, linkėjimais“, – džiaugėsi Paramos šeimai centro vadovė J. Jasevičienė.

Agnė ADOMAITĖ


Taip pat skaitykite:

UAB „Mida LT“ bendrovės gimtadienio proga pasirūpino buvusių darbuotojų sveikata
Tiesioginė Gargždų žaliaskarės įžiebimo transliacija – užkarda būriavimuisi
Koronavirusas talžo karantino skydą
Jaunimo parke – 20 medžių su skaitmenine informacija
Gaisras „Minijos“ soduose pamokė tvarkos
Gribžinių bendruomenei rūpi eismo saugumas
Apsispręskime: savo imunitetą kurti ar naikinti?
Galimos permainos Gargždų centre verslininkus sulaiko nuo investicijų pastatų remontui
Vija – gargždiškių šeimos puošmena
Bendrovė „Mida LT“ dovanoja poilsio akimirkas neįgaliųjų mamoms

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Tik eglių žibėjimas

Miestuose statomų kalėdinių eglių tema…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook