2019 Rugpjūčio 24
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Minėjimo dalyviai išbandyti pažliugusia aikšte

Laisvės gynėjams pagarbą ginklu atidavė geriausia 2018-ųjų KASP kuopa ketvirtus metus iš eilės tapusi Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės Gargždų 302 lengvųjų pėstininkų kuopa.

Mylėkime savąją Lietuvą, nepaisydami besikeičiančių valdžios daugumų, mylėkime ją kaip laisvą Tėvynę, mylėkime taip drąsiai ir pasiaukojamai kaip prieš dvidešimt aštuonerius metus, kai sovietų desantininkai kėsinosi jėga atimti šalies Nepriklausomybę. Tokiomis mintimis žvarbų sekmadienio vakarą aikštėje prie Savivaldybės dalijosi gargždiškiai.

Pagarba už ryžtą

Po šv. Mišių Gargždų bažnyčioje Sausio 13-osios minėjime tylos minute pagerbti 14 Lietuvos laisvės gynėjų, paaukojusių savo gyvybes vardan nepriklausomos Lietuvos ateities. Jautriai prisiminti ir tie 702 gynėjai, kurie per kruvinojo sausio įvykius buvo sužeisti, prarado sveikatą. Pagarbą ginklu atidavė geriausia 2018-ųjų KASP kuopa ketvirtus metus iš eilės tapusi Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės Gargždų 302 lengvųjų pėstininkų kuopa.

Renginio vedėja, Gargždų kultūros centro renginių režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė akcentavo, kad ne dėl garbės ir padėkų žmonės aukojosi. Tačiau Sąjūdžio aktyvistams Žibutei Gincienei, Janinai Kerpaitei, Aldonai Vareikienei, Ignui Vaičeliūnui, Juliui Vyšniauskui, Kęstučiui Ivanauskui, Česlovui Tarvydui, Adelijai ir Stasiui Radžiams, Jonui Čiapui, Rimantui Žiobakui, Antanui Skyriui, Aleksandrui Skuodui, Jonui Šimėnui ir daugybei kitų tą vakarą nuoširdžiai padėkota už jų tvirtą apsisprendimą ir ryžtą pavojaus Tėvynei akivaizdoje.

A. Jokubaičio nuotr.: Sausio 13-osios minėjime kalbėdamas rajono meras V. Dačkauskas akcentavo, kad Laisvės gynėjų pasiaukojimo sampratą reikia perduoti ir jaunajai kartai.Sausio 13-osios minėjime kalbėjo rajono meras Vaclovas Dačkauskas, Seimo nario Broniaus Markausko padėjėjas Raimondas Daubaris, skambėjo Gargždų kultūros centro Šiuolaikinio dainavimo studijos vadovės Kornelijos Kiseliovos atliekama daina Lietuvai.

Nepaprašė ir nevalė

Savivaldybės aikštėje sekmadienį savotiškai išbandytas žmonių patriotiškumas: mat Sausio 13-osios minėjimo dalyviams, lynojant gerą pusvalandį teko stovėti sniegu pažliugusioje, nevalytoje aikštėje. Susirinkusieji vis tiek neskubėjo skirstytis, fotografavosi prie laisvės žibintų, mintimis dalijosi su bendražygiais.

Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė „Bangai“ sakė, kad ir juos, organizatorius, labai nuvylė, kai matė, kad aikštėje nenuvalytas pažliugęs sniegas. Gargždų seniūnas Saulius Bakšinskis šią savaitę atostogauja, tad kodėl Sausio 13-osios minėjimui nebuvo nuvalyta aikštė, „Bangai“ atsakė seniūno pavaduotojas Justinas Donauskas:

– Aikštę prie Savivaldybės esame valę, tačiau ją galime valyti tik vėlai vakare, kone naktį, kai nebelieka automobilių, tuomet per naktį aikštelė vėl prisninga, o nuvalyti jos nebegalime, nes anksti ryte ji vėl pristatoma automobilių. Sausio 13 dienos proga būtume tikrai nuvalę, prieš tai ji buvo lengvai apsnigusi, tačiau renginio organizatoriai neinformavo, kad to reikės, o orai ir vėl buvo nenuspėjami – sniegą pakeitė šlapdriba.

Vilija BUTKUVIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pasirinkimai

Šiandien „Bangoje“ pasakojame istoriją apie priekuliškio žandaro Emilio Josuttis šeimos likimą. Po daugiau nei septyniasdešimties metų savo buvusių namų Priekulėje…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar Rugsėjo 1- oji Jums yra naujos išlaidos?