2020 Gegužės 29
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Mergaitės gelbėtojams – apdovanojimai, Endriejavo ugniagesiams – automobilis

Mergaitės gelbėtojams – apdovanojimai,  Endriejavo ugniagesiams – automobilis

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pirmaklasė K. Lenkšaitė, gelbėjusi bendraamžę, prisipažino bijanti aukščio, kai ją pakėlė E. Kazlaučiūnas, taip pat padėjęs gelbėti jos bendraklasę.

 

Artėjančių švenčių nuotaiką Endriejavo miestelyje vakar sustip­rino neeilinis rajono valdžios, seniūnijos, priešgaisrinių tarnybų vadovų, gargždiškių ir endriejaviškių moksleivių susibūrimas. Rajono Savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas padėkos raštus už ryžtą ir drąsą gelbėjant skęstančią mergaitę įteikė gargždiškiams Kotrynai Lenkšaitei ir Egidijui Kazlaučiūnui. Be to, endriejaviškių ugniagesių komandai iškilmingai perduoti naujesnio gaisrinio automobilio dokumentai ir raktai.

Prie naujo gaisrinio automobilio ugniagesiai su meru V. Dačkausku, Administracijos direktoriaus pavaduotoja L. Liutikiene, Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininku S. Virbausku, Gargždų PGT viršininku T. Taučiumi, Endriejavo parapijos klebonu S. Šlepavičiumi ir seniūne L. Šunokiene.   Endriejaviškiams bus saugiau

Vakar prie Endriejavo ugniagesių komandos būstinės susirinkus rajono valdžios, seniūnijos, priešgaisrinių tarnybų vadovams, moksleiviams, su įjungtomis sirenomis atskubėjo išskirtinai ryškios spalvos gaisrinis automobilis. Ne naujo, bet galingo gaisrinio automobilio „Mercedes Benz“ pagaliau sulaukė endriejaviškiai. Jį pašventinęs Endriejavo parapijos klebonas Stasys Šlepavičius linkėjo, kad šiuo būtų sėkmingai gelbėjami žmonės ir jų turtas.

Naujesnio, modernesnio, už rajono Savivaldybės lėšas pirkto automobilio raktus ir dokumentus meras V. Dačkauskas įteikė Endriejavo ugniagesių komandos vyriausiajam ugniagesiui Pranui Žemguliui. Jis patikino, kad dabar šių ugniagesių aptarnaujamoje teritorijoje bus saugiau gyventojams ir jų turtui.

Ugniagesių šventėje džiaugsmingai dalyvavo moksleiviai.Pasak Gargždų PGT viršininko Tomo Taučiaus, Endriejavas labiausiai nutolęs nuo kitų priešgaisrinių tarnybų, todėl atnaujinti techninę bazę itin svarbu. „Galima palyginti: dabar atsiveš trigubai daugiau vandens nei senuoju automobiliu“, – teigė T. Taučius.

Šiemet naujesnį gaisrinį automobilį jau gavo Priekulės ugniagesių komanda. Netrukus sulauks ir Plikių. Kitos dirba sovietine technika. Rajono Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas padėkojo rajono valdžiai, kad skiria lėšų ugniagesių darbo sąlygoms gerinti. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Edgaras Kuturys pridūrė, jog priešgaisrinė sauga – rūpestis žmonių gerove.

Endriejavo seniūnijos seniūnė Laimutė Šunokienė džiaugėsi, kad pagaliau endriejaviškiai sulaukė geresnio gaisrinio automobilio. Ji padėkojo S. Virbauskui už rūpestį ugniagesių darbo sąlygomis, techninės bazės atnaujinimu.

„Padariau tai, ką privalėjau“

T. Taučius, susirinkusiesiems priminęs gruodžio pradžios įvykį, kai prie Minijos vaikštinėjant dviem „Kranto“ pagrindinės mokyklos pirmokėlėms, šešiametė netyčia įkrito į upę ir ją gelbėti puolė metais vyresnė draugė, retoriškai paklausė: „Ar kiekvienas šoktų į ledinį vandenį gelbėti skęstančiojo?“ Greita Kotrynos Lenkšaitės orientacija ir drąsa nulėmė laimingą šios istorijos baigtį. Ir tai, kad per atsitiktinumą netoliese buvo gargždiškis Egidijus Kazlaučiūnas. Tuo metu jis dirbo senajame miesto parke. Už poros šimtų metrų išvydęs bėgančią išsirengusią, sutrikusią mergaitę, jis suvokė, kad gruodžio pradžia – ne laikas žaisti, pramogauti prie upės, kad įvyko kažkas rimta. Jis pasileido bėgti. Brovėsi per krūmokšnius, iki kraujo susidraskydamas rankas, kol pasiekė upę. Už dviejų trijų metrų nuo kranto vandenyje pamatė mergaitę. Šokęs į upę, išnešė ją į krantą ir šlapias išėjo namo kitame miesto gale, Pušų gatvėje.

„Padariau tai, ką privalėjau – nesijaučiu kažkuo nusipelnęs. Man didžiausia dovana, kad abi mergaitės gyvos ir sveikos, eina į mokyklą“, – „Bangos“ korespondentei kalbėjo E. Kazlaučiūnas ir pridūrė, kad jo gyvenime per 50 metų buvę visko. „Prie kompiuterio nesėdėjau“, – ištarė apdovanotas gelbėtojas.

V. Dačkauskas įteikė padėkas K. Lenkšaitei ir E. Kazlaučiūnui – už drąsą ir ryžtą. Jie sulaukė ir dovanėlių.

Virginija LAPIENĖ

Taip pat skaitykite:

Etnografinio stiliaus sodyba – dalelė Lapių kaimo istorijos
Švarindami daugiabučio laiptines, iššvarino ir sąskaitą
Garbioji gargždiškė amžiams grįžo į tėviškę
Ūkininkas iš Vainotiškės: gyvename vilkų irštvoje
„Magy žaislai“ Gargžduose: kokybė nenuvils, kaina pradžiugins
Ekonominio sunkmečio užkratui – tvirtas ES atsakas

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Žydėjimo terapija

Gal ateityje tapsime kitokie, kitaip…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook