Mažieji rembrantai paniro į „Vasaros sapną“

Autorės nuotr.: mažųjų dailininkų būrys kasmet vis gausesnis. Norinčiuosius piešti Nomeda sunkiai talpina į užsiėmimus.

Niekas net sapnuot nesapnavo, kad Gargždų kultūros centro vaikų dailės studijos ir „Nomedos“ dailės klubo parodoje „Vasaros sapnas“ vaikų kūrybiškumas išsilies ne ant drobės, bet ant... pagalvių! Miesto gimtadienio išvakarėse demonstruoti minkštutėliai patalai su išpiešta princese ant drakono ar rožinis paršelis tarsi kvietė lankytojus ne tik saldžiai sapnuoti, bet ir neapleisti savo troškimų, juos realizuoti ir prisidėti prie Gargždų klestėjimo.

Darbai papuoš namus

Į praėjusį penktadienį vykusį mažųjų rembrantų parodos atidarymą atėję tėvai, artimieji, gargždiškiai ir miesto svečiai turėjo kur paganyti akis. Virtuoziškai teptukais išpuoštos pagalvės, vasaros žibintai bei gausybė linksmų paveikslėlių prikaustė apsilankiusiųjų dėmesį. Parodos atidarymo juostą tradiciškai perkirpo Nomedos Jokubaitienės dukra Liepa, kuri taip pat gabi menui. „Pagal profesiją esu dizainerė, mėgstanti namus dekoruoti gražiais, vientisais papuošimais, todėl ir vaikus paskatinau ne tik tapyti paveikslus, bet meno kūriniais paversti ir pagalves bei žibintus. Mano studiją lanko dviejų tipų vaikai, tiek vieni, tiek kiti – savaip kūrybingi. „Tepliukai“ taškosi dažais laisvai, jie dekoravo pagalves, o „krapštukai“ – labiau grafikai, viską darantys kruopščiai, preciziškai. Jie kūrė miniatiūras“, – šypsodamasi subrandintą parodos idėją pristatė N. Jokubaitienė.

Anot jos, pagalvės buvo kuriamos apie porą mėnesių, o miniatiūros galutinį vaizdą įgavo vos po poros pamokų. Ji atvirai sakė, kad sunkiausia – paruošti jaunąjį menininką. Mažieji turi pateikti daug eskizų, išreikšti keletą idėjų, taip skatinama dailininkų fantazija. N. Jokubaitienė dėkojo vaikams už kantrybę bei nepraleido progos pasidžiauti ir savo jauniausia ugdytine, vos dvejų metų Ela, kurios kūriniai taip pat eksponuojami parodoje. Nesuspėjusieji išvysti „Vasaros sapno“ atidarymo ją dar gali pamatyti Gargždų kultūros centro fojė.

Išlaisvina kūrybiškumą

Parodos atidarymo vedėja Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė pastebėjo, jog „Vasaros sapnas“ – tai greitai išsipildysianti svajonė mėgautis laisve saulėtoje gamtoje, žydinčioje pievoje poilsiaujant, taip pat leidžiant vakarus prie žibintų, o pagalvės – galimybė miegoti iki vidurdienio, nes jau netrukus nereikės anksti keltis į mokyklą. Todėl neatsitiktinai mokinių darbuose labai daug gamtos, gyvūnijos ir šmaikštaus požiūrio į mūsų realybę, kurią pernelyg dažnai stengiamasi įsprausti į rėmus. Kūrybinguosius dailininkus, jų vadovę N. Jokubaitienę pasveikino ir laikinai Gargždų kultūros centro direktorės pareigas einanti Asta Vaičiulienė, Gargždų muzikos mokyklos choreografė Giedrė Malūnavičienė, kurios ugdytinės parodos svečius pradžiugino šokiu.

Tėvai atžalų dailės užsiėmimus pas Nomedą vadina neįkainojama dovana. „Šiuolaikiniame pasaulyje vaikams lygiai taip pat, kaip ir suaugusiesiems brukamas standartizuotas mąstymas. Privalai gerai mokytis visus dalykus, privalai susitvarkyti savo kambarį, privalai mandagiai elgtis ir pan. Esą tik tokiu būdu būsi sėkmingas, laimingas. Tačiau į standartizuotus rėmus įspraustas vaikas sunkiai išskleis savo kūrybiškumą ir pritaps visuomenėje. Nomeda geba išlaisvinti vaikų vidinius poreikius. Juk teptuku galima nupiešti ir riaumojantį drakoną, ir jaukumu alsuojantį katiną. Dailės studija lavina ne tik meninius gabumus, bet padeda suvokti save – kaip harmoningą visatos dalį“, – įsitikinusi Aurėjos Sodeikytės mama Raimonda.

Agnė ADOMAITĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pamirštas gimtadienis

Tik įsivaizduokite: intensyviai ruošiatės gimtadienio šventei, susitvarkote kambarius,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas