Man tekšt, tau šlepšt

Man tekšt, tau šlepšt

Kone kiekvieną rytą vienas komercinis kanalas rodo per 70 metų gyvuojantį amerikietišką filmuką „Tomas ir Džeris“. Jokių amžių ribojančių ženklų nėra, tačiau labai abejoju, ar jis skirtas mažamečiams vaikams. Pagrindiniai herojai nuolat kovoja tarpusavyje, vienas kitą sprogdina, nuodija, krato elektra ir pan. Ne veltui ši animacija ne kartą buvo pavadinta žiauriausia. Filmas veikia principu „tu man tekšt, aš tau šlepšt“. Beje, dažniausiai, kad ir kiek Tomas ir Džeris talžo vienas kitą, jie nemiršta. Ir išaiškink po to vaikui, kad daužymo, skaldymo pasekmės gali būti žymiai liūdnesnės?

Principas „tu man tekšt, aš tau šlepšt“ gajus ir tarp Klaipėdos rajono politikų. Tačiau šiuo atveju vietoj bombų apsisvaidoma kandžiais žodžiais. Šis „pingpongas“ žaidžiamas ne tik Tarybos posėdžių salėje, bet ir „Bangos“ laikraščio nuomonių puslapiuose. Pastaruosiuose dažnai šmėžuoja Tarybos nario Albino Klizo pavardė. Jis tarsi liaudies balsas, perteikiantis gatvėje, įvairiausiose įstaigose sutiktų gargždiškių ir rajono gyventojų kalbas, pagardintas kritikos prieskoniu. Politikas ne kartą laikraštyje vedė aštrius dialogus apie rajono aktualijas su politiniais oponentais. Trečiadienį A. Klizas „Bangos“ skaitytojų puslapyje peikė net savo bendrapartiečio finansų ministro Rimanto Šadžiaus siūlymą įvesti automobilių mokestį. Jei socialdemokratų vadai tai toleruoja, belieka tik paploti už nežabojamą nuomonių pliuralizmą.

Visai neseniai „Bangoje“ buvo išspausdintas ir Tarybos nario Algirdo Liaudanskio pliūpsnis kritikos dėl esą neveiklios Turizmo tarybos ir pan. Pastarosios pirmininkas Kęstutis Cirtautas, atsakydamas „įkando“ oponentui, retoriškai klausdamas, ar ne per dažnai kyšo „Trevenos“ (pastarajai vadovauja A. Liaudanskis) interesai. Po to sekė vėl A. Liaudanskio atsakas. Reikėtų pagerbti šiuos politikus už drąsą, aktyvią pilietinę poziciją, kad geba savo nuomonę pareikšti viešai. Nepasitenkina tik apkalbomis už akių. Nebijo pasvilinti vienas kito padus, kai daugelis tyli sukandę dantis, nes baiminasi atsidurti teisme už vis populiarėjantį garbės ir orumo įžeidimą. Tačiau, kita vertus, toks politikų susirašinėjimas gyventojams neretai primena ir pasaką be galo. Eiliniam skaitytojui sunku susigaudyti politikų batalijose. Tad žmogus tik pasitvirtina šaknis įleidusią viešąją nuomonę, kad politikai nuo seno tarpusavyje pešasi ir pešis kaip katė su pele. O nuo to vaikymosi ar bus žmogui geriau, visiškai neaišku.

Pavyzdį, kaip neįsivelti į žaidimą „tu man tekšt, aš tau šlepšt“ stengiasi rodyti LR prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kad ir kaip ją vanojo kritika Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, net teigė įžvelgianti autokratinės valstybės valdymo metodų, Prezidentė tylėjo. Tik vėliau pareiškė besilaikanti pozicijos nekomentuoti nei premjero, nei Seimo pirmininkės pasisakymų. Anot jos, tegul juos vertina žmonės. Sveikintinas požiūris. Jei kaskart reaguosi į kiekvieną tave apdergusįjį, pats nepastebėsi, kaip susitepsi. Šią savaitę nuskambėjusi Prezidentės itališkų batelių, kuriuos internetu esą nupirko patarėjas, istorija taip pat verta tik šypsnio, bet tikrai ne Prezidentės pasiaiškinimų. Neįžvelgiu čia jokio kriminalo. Kaip komanda susitarė, taip ir dirba, o mums, gyventojams, svarbus tik jų darbo rezultatas.

Kritikuokime, nebijokime reikšti savo nuomonės, bet pagrįstai, argumentuotai už vienokius ar kitokius poelgius – tai demokratijos pagrindas. O jei kyla noras tiesiog suteršti varžovo vardą (nebūtinai politiko, galbūt net darbo kolegos), nesigriebkime „juodinimo taktikos“. Pastaroji veda tik į vieną – „kiaulė tu, kiaulė aš, kiaulės mes visi kartu“. Tad verčiau nepraleiskite Užgavėnių ir jose išsirėkaukite, kiek širdis geidžia. Kitu atveju visi vėliau ar anksčiau bus apipilti nepagrįstos kritikos paplavomis. Kam besuteiksime Gargždų miesto bendruomenės renkamą „Tauriąją širdį“, kam beužkabinsime Gargždų miesto garbės piliečio regalijas?


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nekantriai laukiame

Jau pirmadienį šaukiamas naujai išrinktos Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Tikriausiai jau šį savaitgalį kruopščiai lyginami kostiumai, kostiumėliai, palaidinės – juk…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas