Laisvės varpų simbolis – Gargždų jaunuomenei

Laisvės varpų simbolis – Gargždų jaunuomenei

Trijų gargždiškių laisvės gynėjų – Virgilijaus Skuodo, Rimanto Lukošiaus ir Viktoro Kuros, apdovanotų Sausio 13-osios atminimo medaliais, iniciatyva vakar visose Gargždų mokyklose suskambo simboliniai „Laisvės varpai“. Jie primins jauniems žmonėms erškėčiuotą Lietuvos kelią į laisvę, kurią 1991-ųjų sausio 13-ąją vieninga tauta sugebėjo apginti.

„1989 metų rugpjūčio 23-iąją Baltijos kelias parodė – mes esame, 1990-ųjų kovo 11-oji paskelbė – Lietuvos valstybė yra, 1991-ųjų sausio 13-oji patvirtino – mes būsime“, – degant „Vaivorykštės“ gimnazijos languose atminimo žvakelėms, sakė mokiniai. Gimnazijos direktorė Irena Pintverytė, ragindama gerbti ir saugoti prieš 27-erius metus žuvusių laisvės gynėjų atminimą, priminė, kad tarp laisvės gynėjų buvo ir mūsų rajono žmonių. Trys gargždiškiai draugai – Virgilijus Skuodas, Rimantas Lukošius ir Viktoras Kura, kai trapiai Lietuvos laisvei iškilo pavojus, nedvejodami prisiekė ją ginti. „Gargždų mokykloms dovanojame po „Laisvės varpą“, kuris primins, kad laisvės veltui nebūna, kad už ją reikia kovoti, ginti savo tautą, papročius, kalbą, – kalbėjo V. Skuodas, linkėdamas, kad jaunajai kartai netektų patirti tokių išbandymų, kokie teko jų kartai. – Bet jei tokia diena ateitų, tegul jums nepritrūksta ryžto ir valios ginti Tėvynę, o šis varpas tegul primena mūsų kelią į laisvę.“

Prieš 27-erius metus žuvusiųjų laisvės gynėjų atminimui uždegti deglai, skambant dainai „Laisvė“, palydėti varpo dūžiais, gimnazistų buvo nunešti į Gargždų parką prie kryžiaus Tautos skausmui atminti.

„Jaunimas nėra abejingas, praeitis jaunimui svarbi“, – sakė V. Skuodas, pripažindamas, kad Sausio 13-osios įvykiai, kasmet išgyvenami tarsi viskas vyktų šiandien, jų dalyviams yra ypač jautri tema, todėl viešai kalbėti esą nelengva. Trijų gargždiškių laisvės gynėjų iniciatyva padovanoti miesto mokykloms po „Laisvės varpą“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, skatins jaunus žmones saugoti istorinę atmintį, susimąstyti apie laisvės kainą ir vertę.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Išbandymas net sniegu

Vakar ryte alpo širdis išvydus žiemos stebuklą. Toks neapsakomas grožis, siųstas iš Dangaus, yra mums ženklas, kad nustotume bambėti dėl…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar laukiate pavasario?