Laisvės drugelis Jurgio Šaulio gimnazijoje

Laisvės drugelis Jurgio Šaulio gimnazijoje

Kaip ir kasmet mūsų mokyklos bendruomenė paminėjo Sausio 13-ąją. Gimnazijoje iš daugiau nei tūkstančio žvakučių buvo išdėliota Trispalvė, skambėjo patriotiška muzika, Lietuvos himnas.

Šių skaudžių mūsų šaliai 1991-ųjų sausio įvykių dalyviai nepabūgo stoti prieš tankus. Jų vieninteliai ginklai buvo tikėjimas, malda ir lietuviška daina. Jie kartu gynė ne tik svarbiausius pastatus, bet ir kiekvieno Lietuvos piliečio norą, svajonę, kad jo šalis būtų nepriklausoma ir laisva. Dauguma iš jų buvo jauni, kupini jėgų ir noro gyventi. Mūsų mokyklos bendruomenei Laisvės gynėjų diena labai svarbi ir mes jaučiame pareigą ją paminėti patriotiškai bei vieningai.

Minėdami šią dieną, mes paklausėme savo mokyklos mažųjų mokinių, kaip jie supranta žodį Laisvė. Trečiokė Skaistė mano, kad laisvė – tai turėti savo šalį. Ketvirtos klasės mokinė Gabrielė galvoja, kad laisvė tarsi drugelis, kuris skrenda, kur nori ir yra laisvas. O ketvirtokas Aldas mano, jog laisvė – tai galėjimas kalbėti savo gimtąja kalba ir džiaugtis gyvenimu.

Pagerbdami šią svarbią datą mes ne tik džiaugiamės, jog mūsų šalis laisva, bet širdyje dėkojame tiems, kurie šią laisvę iškovojo.

Evelina ARNAŠIŪTĖ

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos prezidentūra

Mariaus KAKTOS nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Išbandymas net sniegu

Vakar ryte alpo širdis išvydus žiemos stebuklą. Toks neapsakomas grožis, siųstas iš Dangaus, yra mums ženklas, kad nustotume bambėti dėl…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar laukiate pavasario?