Laimės skrydžiui paruoš ramybė sieloje

„Kiekvienas iš mūsų visus atsakymus žinome, tiesiog reikia nurimti, kad juos išgirstume“, – įsitikinusi Neringa.

„Atraskit ramybę savo sieloje, visa kita susiras jus savaime“, – įsitikinusi holistinio koučingo sesijas, Reiki seansus, dailės terapijos užsiėmimus vedanti gargždiškė Neringa MALINAUSKIENĖ. Kažkada ji pati dirbo kontoroje, džiaugėsi gaunamu atlygiu ir įvertinimu, tačiau viduje nebuvo ramybės. Ją atrado tik išdrįsusi pažvelgti į sielos gelmes.

Pajuto brendanti prieš srovę

„Dirbau vienoje didelėje verslo bendrovėje kokybės kontrolės vadybininke. Važinėdavau į darbą Plungėje. Santykiai su kolegomis buvo geri, mano darbas taip pat buvo vertinamas. Iš išorės atrodė, kad viskas teka sėkmės vaga. Tačiau neapleido jausmas, kad eidama į darbą jaučiuosi lyg brisdama į upę prieš srovę. Aplinkybės pradėjo klostytis taip, kad mane vis kas nors tarsi „išmesdavo“ iš darbo. Tai apendicitas su visomis įmanomomis komplikacijomis, tai išvarža, tai prasidėjusios alergijos, nors anksčiau niekada neturėjau polinkio dažnai sirgti. Pagalvojau, jei taip iki pensijos, jos galiu ir nesulaukti, arba mane gali parklupdyti kažkokia liga, sukrėtimas“, – pasakoja Neringa.

Dirbdama šį darbą Neringa buvo išsiųsta į komandiruotę, kuri buvo skirta koučingo kompetencijoms ugdyti. „Klausydama lektoriaus supratau, kad aš noriu tą daryti, tai mano pašaukimas. Pajutau visa esybe. Pradžioje pradėjau keisti ne supantį pasaulį, gyvenimo aplinkybes, bet pačią save, savo mintis. Juk mintys plaukia nesustojamu srautu, tačiau nuo mūsų apsisprendimo priklauso, kur koncentruosime dėmesį“, – įsitikinusi Neringa.

Iš verslo – į koučingą

Dvi atžalas auginanti moteris apsisprendė, kad rugsėjį, kad ir kaip besusiklostytų aplinkybės, išeis iš darbo. „Žinoma, buvo baimės, nes gaunamos pajamos tenkino. Tad kirbėjo abejonė, ar išdrįsiu išeiti. Tačiau vieną dieną atėjo vadovė ir užsiminė, kad iš darbo išeina viena kolegė. O aš iškart pasakiau, kad taip pat išeinu. Pati nustebau“, – atvirai pasakoja pašnekovė. Pasak jos, viduje buvo visiškai ramu, ji tiesiog pasitikėjo visata, širdies vedimu ir žinojo, kad viskas bus gerai.

Vienus koučingo mokymus ji baigė dar dirbdama versle, o šiuo metu jau beveik baigė ir Lietuvos koučingo asociacijos kursą. „Pasirinkau holistinį koučingą, nes kiti koučeriai labai orientuoti į tikslų pasiekimą, nuolatinį spaudimą, kad tu turi būti laimingas, šypsotis ir pan. O holistinis koučingas apima visumą ir padeda, pavyzdžiui, rasti sveikatą ten, kur jos nėra. Tarkime, jei aš žinau, kad mirsiu, kaip man gyventi su ta mintimi, rasti laimę tame buvime. Tos pačios priklausomybės. Vietoj rūkymo vieni siūlo valgyti obuolius, kiti – klijuoti pleistrus. Tačiau kodėl neatsisukus į savo vidų? Bet kuri priklausomybė reiškia, jog nuo kažko bėgame. Kai individas atsigręžia į vidinį pasaulį, priima save tokį, koks yra, keičiasi jo vidinė energijos vibracija, nebelieka baimės, o tada keičiasi ir aplinka“, – aiškina Neringa.

Išjudina minčių klodus

Neringa šypsodamasi pastebi, kad koučingas jos gyvenime buvo visada, tik ji nežinojo, kas slepiasi po ta sąvoka. „Dirbdama verslo sektoriuje darbuotojams taip pat teikdavau koučingo paslaugas. Būdavo, jog net skrendant lėktuvu šalia manęs atsidūręs žmogus išsipasakoja iki pat sielos gelmių ir pats nesupranta, kodėl taip padarė. Dabar koučingo sesijas vedu tiek internetu, tiek telefonu, tiek savo kabinete Gargždų buvusio buitinio pastato trečiame aukšte. Žmogus ateina su jo supratimu labai opia problema, mano tikslas – padėti jam pamatyti begalę pasirinkimo variantų, atverti minčių klodus, išjudinti susiformavusius stereotipus, kuriuos įdiegė visuomenė, tėvai, kolegos“, – kalbėjo koučingo specialistė.

Anot jos, moterys dažniausiai į ją kreipiasi dėl santykių problemų. Vienos ateina po skyrybų, kitos dėl santykio su vaikais. Tačiau nestinga ir vyrų. „Kiekvienas iš mūsų visus atsakymus žinome, tiesiog reikia nurimti, kad juos išgirstume“, – įsitikinusi pašnekovė.

Sielą gydo brutali tiesa

Neringos įsitikinimu, tiesa yra visa ko pagrindas. „Žymiai geriau brutali tiesa nei saldus melas. Jei mes šypsomės, kam nenorime. Jei bendraujame su tuo, kas mums nepatinka, ir slepiame savo emocijas, jas užgniaužiame, visa tai niekur nedingsta, o kaupiasi mūsų kūne ir vėliau išsiveržia fiziniais negalavimais. Todėl privalome valyti savo dvasinę erdvę: būti atviri sau ir pasauliui. Jei jaučiame liūdesį, tai ir išjauskime, susitaikykime su juo. Kitu atveju, jei užgniaušime, jis niekur nedings“, – akcentavo koučingo specialistė Neringa. Anot jos, jei leidi sau gyventi taip, kaip nori, fizinis kūnas nurimsta, visos ligos atsitraukia, nes energija teka laisvai, nevaržomai.

Paklausta, kaip būti laimingam, atsakė: „Tiesiog būti ir pastebėti, kada nesu. Nurimti ir džiaugtis visatos dovanomis, kurios neaplenkia nė vieno iš mūsų. Bet kokią sunkią situaciją reikia priimti kaip pamoką, vedimą aukštesniojo „Aš“ linkme.“

Neringos internetinis puslapis www.gyventigyvenima.lt veiks nuo sausio mėnesio, tačiau profilis „Gyventi gyvenimą“ feisbuko tinkle jau funkcionuoja.

Agnė ADOMAITĖ

Asm. albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių