Kviečiame tapti istorijos liudininkais

Istorijoje ne kartą įrašyta, kad laisvė veltui nedalijama, nesuteikiama kaip dovana. Dėl jos reikia kovoti ir nuolatos ginti. Kiek daug tikėjimo ir vilties skamba generolo Jono Žemaičio (1909 03 15 –1954 11 26) žodžiuose: „Aš vis tiek manau, kad kova, kurią aš vedžiau devynerius metus, duos rezultatų“. Šie žodžiai apie tai, kad laisvė pirmiausia gimsta žmogaus mintyse, o jų grandinėmis nesupančiosi. Nors rezultatų reikėjo laukti 37 metus, bet 1991 metų plakatas „Laisvės troškimo tankais nesutraiškysi!“ mums primena, kad keičiasi tik technologijos, o esmė visada lieka ta pati: „Laisvės veltui nebūna“.

Šiais metais minime 30 metų sukaktį, kai 1991 m. sausio 13 d. už laisvę kovota susitelkus, vieningai, bet sumokėta aukomis. Kviečiame prisijungti prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir sausio 13-osios rytą dešimčiai minučių uždegti languose žvakutę už laisvės gynėjus liudydami, kad mums iškovota laisvė – didžiausia vertybė.

Gargždų krašto muziejaus internetinėje svetainėje: www.gargzdumuziejus.lt dalijamės trijų Aukščiausiosios Tarybos gynėjų autentiškais prisiminimais ir kviečiame kiekvieną iš jūsų „keliauti laiku“ priimant sprendimus šią dieną. Kaip pasielgtumėte Jūs išgirdę pasakojamas situacijas? Kokie jausmai virtų Jūsų krūtinėje?

Be suplanuotos „kelionės laiku“, muziejininkai kviečia tapti istorijos liudininkais inicijuodami 5-erių metų tyrimus, kurių metu bus renkami pasakojimai, nuotraukos, įrašai apie rajono gyventojų iniciatyvas kovojant už Lietuvos nepriklausomybės atgavimą. Kviečiame esamus ir buvusius Klaipėdos rajono gyventojus dalytis istorijomis, kas tuo metu vyko rajone, fotografijomis ar kitų Sausio 13-ąją primenančių daiktų skaitmeniniais vaizdais. Kviečiame siųsti el. paštu istorikas@gargzdumuziejus.lt arba susisiekti tel. (8 46) 45 22 14.

Iš surinktos medžiagos, pasitelkdami jaunimo kūrybiškumą, planuojame parengti parodą, įprasminančią mūsų kelią į laisvę būsimoms 35-osioms Sausio 13-osios metinėms.

Gargždų krašto muziejaus informacija


Taip pat skaitykite:

Darom iki galo!

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Šimtadienio klūpsniai

Prieškovidinio laikotarpio mokyklose vasaris būdavo…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook