Kultūra

Gargždų kultūros centras sieks išlaikyti aukščiausią lygį


Renginių gausa 2012-aisiais metais rajono gyventojus lepinęs Gargždų kultūros centras neketina nuleisti kartelės ir šiemet. Juolab kad įstaigai suteikta aukščiausia kategorija, tai įpareigoja išlaikyti ir puoselėti jau pasiektą lygį. Apie praėjusių metų kultūrinį gyvenimą ir ateities planus kalbamės su Gargždų kultūros centro direktore Birute Oželiene ir projektų vadove Šarūne Petruškevičiene.


Per 120 renginių


– Kaip vertinate praėjusius metus?


– Jie buvo išties sėkmingi. Gargždų kultūros centre bei Jakų, Kvietinių, Dauparų kultūros skyriuose vyko per 120 įvairaus žanro renginių (25 minėtuose skyriuose, per 90 – Gargždų kultūros centre).


Kaip ir kasmet organizavome didžiuosius festivalius: Gargždų muzikos festivalį ir Gargždų dainuojamosios poezijos festivalį „Skambant gitarai“. Abiejų festivalių metu vyko 21 renginys, iš viso apsilankė per 4 000 žiūrovų. Rengėme VII vaikų ir jaunimo kultūros, sporto ir meno festivalį „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“. Didžiulio susidomėjimo sulaukė ir respublikinis buvusių politinių kalinių ir tremtinių chorų festivalis „Atminties aidai“. Jame dalyvavo net 7 chorai iš visos Lietuvos. Smagu, jog rudenį naujai suskambėjo armonikierių varžytuvės, kurios išsiplėtė į 3 vakarus trukusį liaudiškos muzikos festivalį-varžytuves „Armoniką tik paėmiau“.


Džiaugiamės sėkminga mėgėjų meno kolektyvų veikla. Kolektyvai nuolat pasipildo naujais nariais, aktyviai koncertuoja ir garsina rajoną visoje Lietuvoje. Vaikų šokių studijos „Trepsiukas“ dvi grupės bei šokių ir dainų ansamblio „Minija“ jaunimo grupė dalyvavo Moksleivių dainų šventėje Vilniuje. „Trepsiukas“ 2012 m. gavo didžiausią įvertinimą – respublikiniame vaikų ir jaunimo šokių kolektyvų konkurse „Aguonėlė 2012“ užėmė II vietą, o šokių ir dainų ansamblio „Minija“ senjorai respublikiniame šokių kolektyvų konkurse „Iš aplinkui“ laimėjo II vietą. Pagyrimų verta ir jaunimo teatro studija „Kėdės“, ji sėkmingai dalyvauja įvairiuose renginiuose. Smagu, kad Gargždų kultūros centre yra įkurtas ir naujas jaunatviškas, energingas kolektyvas – šiuolaikinio dainavimo studija, kuriai vadovauja Edita Bodrovaitė-Rukienė.


Dar viena sėkmingai plėtoti pradėta Kultūros centro veikla – edukaciniai užsiėmimai. Praėjusiais metais jų buvo 12, o šiais planuojame surengti 15–20 užsiėmimų visai šeimai.


Daugės parodų


– Kokie 2013-ųjų metų užmojai?


– Kokybiškais ir įvairiapusiais renginiais, mėgėjų meno kolektyvų veikla tenkinti įvairaus amžiaus gyventojų grupių kultūrinius poreikius. Ypač stipriname parodų organizavimą ir kuriame tarpinstitucinio bendradarbiavimo tinklą. Būtina daugiau dėmesio skirti vizualinio meno sklaidai Gargžduose, mat iki šiol per metus buvo eksponuojamos vos 2–3 profesionalių autorių parodos. Atlikta poreikių apklausa parodė, kad gyventojai nori Gargžduose matyti daugiau ir įvairesnių parodų. Tad jau sudėliojome 2013-ųjų metų parodų grafiką. Užmezgėme bendradarbiavimą su Užsienio reikalų ministerija, kurios dėka sausio, vasario mėnesiais gargždiškiai galės pamatyti profesionalių fotografų Vilmos Samulionytės fotografijos darbų parodą „Dykumoje“ bei Tomo Griškevičiaus fotografijos darbų parodą „Lotynų Amerikos žmonės ir gyvenimai“. Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios bus eksponuojama Sąjūdžio 25-mečiui paminėti skirta fotomenininko Romualdo Požerskio fotografijos darbų paroda. Tai – prasidėjusio bendradarbiavimo su Lietuvos fotomenininkų sąjunga rezultatas. Verta paminėti, jog Gargžduose darbus pristatys ir Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos dailės skyriaus dėstytojai. Tradiciškai eksponuosime ir Gargždų fotoklubo, pastarojo vadovo Virgilijaus Skuodo, Gargždų socialinių paslaugų centro auklėtinių darbų parodas.


2013-aisiais minėsime Gargždų miesto jubiliejinį 760-ąjį gimtadienį, tad šiai sukakčiai bus skirti visi mūsų didieji festivaliai bei kiti renginiai, o kulminacija – gegužės 23 – birželio 2 dienomis vyksianti gimtadienio šventė.


– Prieš Naujuosius įvyko 3 meno kolektyvus apjungiančio spektaklio „Kelionė su kliūtimis“ premjera. Ar tai reiškia, kad orientuojatės į jungtinių mėgėjų meno kolektyvų teatralizuotų programų kūrimą?


– Spektaklis sulaukė puikių įvertinimų, todėl manome, kad tokios veiklos plėtojimas turėtų pakelti kokybės lygį ir padėtų atkurti mėgėjų teatrinės veiklos Gargžduose tradicijas. Tad 2013-aisiais planuojame pristatyti ir naujo spektaklio premjerą. Be to, orientuojamės į teatralizuotų programų parengimą ir atskiroms progoms. Pavyzdžiui, šv. Valentino dienai ruošiama jaunimo teatro studijos „Kėdės“ ir šiuolaikinio dainavimo studijos jaunimo grupės bendra teatralizuota programa. Teatralizuotą programą „Merė Popins“ vasario mėnesį pristatys ir šokių studijos „Trepsiukas“ šokėjai su jaunimo teatro studija „Kėdės“.


Tęsiami ir kuriami projektai


– Ką galėtumėte papasakoti apie projektinę veiklą?


– Kultūros ministerijai, Klaipėdos rajono savivaldybei esame pateikę 12 projektų. Dabar laukiame atsakymų dėl finansavimo. Planuojame organizuoti tradicinius festivalius: Gargždų muzikos festivalį, dainuojamosios poezijos festivalį „Skambant gitarai“, liaudiškos muzikos festivalį – varžytuves „Armoniką tik paėmiau“, respublikinį tautinių šokių festivalį „Tek saulele, tek“. Pateiktas naujas projektas „Susitikimai“, kurio metu numatyti susitikimai su iškiliomis kultūros, meno pasaulio asmenybėmis.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių