Kryžiažodžiai užvaldė endriejaviškę

Endriejaviškė, buvusi bibliotekininkė Zita Mačiulienė kryžiažodžių sprendimu susidomėjo daugiau nei prieš porą dešimtmečių. Paskutiniaisiais metais ji dalyvauja respublikiniuose kryžiažodžių sprendimo turnyruose. Neseniai užėmusi III vietą jaučiasi pakylėta.

Ragina burtis

Z. Mačiulienė daugiau nei prieš porą dešimtmečių įniko spręsti kryžiažodžius. „Tapau priklausoma“, – nusijuokė senjorė, turinti įvairios veiklos. Fiziškai pavargusi endriejaviškė sėdasi prie kryžiažodžių. „Kartais ir užmiegu su pieštuku rankoje“, – prisipažino pašnekovė.

Daug metų Zita sprendė savo malonumui ir tik kelerius metus dalyvauja „Oho“ kryžiažodžių redakcijos rengiamuose kryžiažodžių sprendimo turnyruose. Ją nustebino susibūrusi kryžiažodžių sprendėjų iš visos Lietuvos bendruomenė. Turnyrai vyksta įvairiuose miestuose, bet Z. Mačiulienė atvyksta tik į Klaipėdą ir Kretingą. Toliau nuvažiuoti riboja finansinės galimybės. „Iš kitų savivaldybių atvyksta būrys žmonių, o aš viena atstovauju Klaipėdos rajonui, – pasakojo Zita. – Sugundžiau spręsti kryžiažodžius dvi savo kaimynes, netgi važiavome kartu į turnyrą. Žinau, kad Endriejave yra daugiau šios intelektualios pramogos mėgėjų. Ir Gargžduose galėtų burtis kryžiažodžius sprendžiantys žmonės.“

Sukti galvą sveika

Didelę patirtį turinti endriejaviškė sakė, jog spręsti kryžiažodžius gali visi, turintys intelektualinį potencialą. Pradėti galima nuo paprastesnių, mažiau sudėtingų. Tai gali būti panoraminio ar išbraukymo tipo kryžiažodžiai su prierašu „Lengva“. Sprendžiant kryžiažodžius reikia žinių iš įvairių mokslo sričių, reikia logikos.

Pastarajame turnyre, iš kurio Z. Mačiulienė atsivežė taurę, reikėjo per pusantros valandos išspręsti 15 kryžiažodžių – klasikinių, sudoku ir kitų galvosūkių. „Tik vieno neišsprendžiau. Dvi pretendentės buvo į pirmąją vietą – nugalėtoja tapo greičiausiai išsprendusi“, – pasakojo pašnekovė.

Ji labai džiaugėsi savo laimėjimu – pirmą kartą tapo prizininkė. Trečiosios vietos laimėtoja parsivežė taurę, Seimo narės Irenos Šiaulienės padėkos raštą, dovaną – fotoalbumą apie Tauragės rajoną.

Ankstesniuose turnyruose iš 30–40 dalyvių endriejaviškė būdavo pirmame dešimtuke. „Dabar jaučiuosi stipriau, – ištarė senjorė. – Tikiuosi, kad ir mūsų rajono Savivaldybė parems kryžiažodžių sprendėjus. Žadėjo finansuoti kelionę į birželio mėnesį Kaune vyksiantį „Oho“ 20-mečio renginį.“

Z. Mačiulienė tvirtino, jog sukti galvą sveika. Galvosūkių sprendimas lavina atmintį, išjudina smegenis. „Įdomiausia, jog kartais atmintyje atgyja retai vartojamas žodis. Bet svarbiausia susikoncentravęs spręsti pabėgi nuo sunkių minčių“, – dalijosi patirtimi senjorė.

Virginija LAPIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ne kepti karveliai

Nors ir šykščiai nušvitus saulutei iš atminties išplaukia Kristijono Donelaičio „Metų“ eilutės iš „Pavasario linksmybių“: „Juk ne vis reik vargt,…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas