2020 Liepos 08
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Krištolinio balso savininkas iš Gargždų – televizijos projekto superfinale

„Lietuvos talentai. Supervaikai“ superfinalininkas Paulius iš Gargždų su mama Snieguole. Palaikykime talentingą kraštietį!

„Jis sutvertas dainuoti dangišką muziką“, – taip pedagogai kalba apie 12 m. gargždiškį Paulių RIMEIKĮ. Vokalo skambesiu, aukštomis natų viršūnėmis publiką pavergiantis Paulius dalyvauja TV3 televizijos projekte „Lietuvos talentai. Supervaikai“ ir jau šį sekmadienį varžysis dėl nugalėtojo titulo. Palaikykime talentingą kraštietį!

Nuo pirmų žingsnių

Klasika Paulių žavėjo nuo pirmų dienų. „Vos tik sūnus išmoko žengti pirmuosius žingsnius ir, jei tik išgirsdavo kitame kambaryje skambančią klasikinę muziką ar simfoninį orkestrą, dainuojantį operos solistą, iškart atbėgdavo. Stovėdavo ir žiūrėdavo netekęs žado. Su vyru stebėjomės jo tokiu elgesiu, džiaugėmės, kad auginame klasikos gerbėją“, – pasakoja Pauliaus mama Snieguolė. Ūgtelėjęs berniukas išsiskyrė muzikalumu, tad buvo vystomas įgimtas talentas.

Kadangi abu tėvai dirba Klaipėdoje, Paulius mokosi Klaipėdos Vydūno gimnazijoje ir lanko Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklą, populiariosios muzikos ir džiazo klasę. Prieš trejus metus Paulius pats savo jėgomis išmoko dainą „O Mio Babbino Caro“ ir nusiuntė vaizdo įrašą savo klasiokams, jie buvo labai nustebę, gyrė Paulių. „Kaimynė taip pat mums išdavė paslaptį. Buvo pavasario atostogos, ji grįždavo pietų, girdėdama besiskleidžiančią klasiką, manė, kad Paulius klausosi radijo, tačiau paaiškėjo, kad jis pats traukia sudėtingiausias melodijas“, – šypsodamasi prisiminė mama Snieguolė. Ji pati, pamačiusi Pauliaus darytą vaizdo įrašą su dainavimu, įvertino, kad tai labai rimta ir atsiklaususi Pauliaus nusiuntė mokytojai. Ši padrąsino Paulių ir toliau dainuoti.

Komisija nuščiuvo

Paulius prieš dvejus metus pasirodė scenoje per Gargždų miesto jubiliejų, kuomet vyko „Talentų šturmas“. Buvo įvairiausio amžiaus dalyvių, o Paulius užlipęs į sceną atrodė paprastas, kuklus berniukas, tačiau kai uždainavo, komisija nuščiuvo. Paulius laimėjo ir simpatijų, ir pagrindinį prizus. Vienas iš komisijos narių Linas Švirinas berniuką paragino dalyvauti operos divos Nomedos Kazlaus vasaros akademijos stovykloje Palangoje. Paulius pastarojoje dalyvavo jau du kartus, Nomeda jam iškart rekomendavo profesionalųjį lygmenį, argumentuodama, jog Paulius turi didžiulį potencialą.

Mama Snieguolė prisipažino, kad ir pati ketverius metus mokėsi muzikos mokykloje dainavimo specialybės, tačiau netikėtai žuvus mokytojai, ji nebenorėjo tęsti mokslų pas kitą. „Dėl to išties labai džiaugiuosi, kad sūnus pratęsia mano muzikinį kelią. Tikiuosi, kad jis eis iki galo“, – sakė pašnekovė. Krištolinio balso savininkas neslepia, kad išties ateityje norėtų būti operos solistas, vaidinti operose. Šiuo metu jam labiausiai imponuoja Nomedos Kazlaus ir Asmik Grigorian muzika.

Prie kamerų priprato

Šį sekmadienį Pauliaus laukia dar vienas iššūkis, jis dalyvaus TV3 televizijos projekto „Lietuvos talentai. Supervaikai“ superfinale. „Anksčiau žiūrėdavau Amerikos talentus, labai patikdavo, kai teisėjai paspausdavo auksinį mygtuką ir pabirdavo blizgučiai. Nusprendžiau nepraleisti tokio pobūdžio projekto Lietuvoje. Pats užpildžiau anketą ir buvau atrinktas kaip dalyvis. Po 4 filmavimų, atrankų, likome 10 superfinalininkų“, – aiškino Paulius.

Tai jau ne pirmas projektas, kuriame dalyvauja talentingas gargždiškis. Anksčiau jis išbandė savo jėgas LNK televizijos projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“, pateko tarp 6 geriausiųjų. „Jau pripratau prie filmavimų, užsiauginau storesnę odą. Tačiau, aišku, jaudulys visada išlieka“, – kalbėjo balsingasis gargždiškis. Paulius sako, jog kai padainuoja ant scenos ir žiūrovai ploja atsistoję, apima neapsakomas jausmas: „Tiesiog supranti, kad esi ten, kur tau skirta. Tai mano kelias.“ Jei laimėtų projektą ir gautų 10 000 Eur, Paulius juos investuotų į muziką. Jis svajoja apie savo studijėlę, kur galėtų muzikuoti niekieno netrukdomas, taip pat norėtų išleisti vaizdo klipą.

Didžiausia investicija... laikas

Mama Snieguolė, paklausta, ar daug tenka investuoti į talentingo berniuko ugdymą, atsakė: „Lėšų mažiau nei laiko. Juolab kad neįmanoma nupirkti nei balso, nei talento. Tad investicijos yra niekis, palyginti su laiku, kurį tenka skirti. Išvažiuojame iš Gargždų 7 val. ryte ir grįžtame 19 val. Kai kiemo vaikai jau būna padarę visus namų darbus ir žaidžia krepšinį, Paulius dar tik ruošiasi sėsti prie pamokų ruošos. Jo kitoks ritmas nei bendraamžių, jis ne visada gali išeiti pažaisti su draugais, ypač kai vėjuota, nes reikia saugoti balso stygas. Tačiau dėl svarbiausių tikslų tenka kažką paaukoti.“

Paulius atvirai sako, kad jau laukia TV projekto pabaigos, nes po to galės šiek tiek atsipalaiduoti, pažaisti krepšinį nepaisydamas oro. Vėliau tarptautinis konkursas bus liepą Juodkrantėje. Tad atsipūtimo periodas nebus ilgas. Paulius taip pat mėgsta tinklinį, mokykloje žaidžia tenisą, kartais atsipalaiduoja ir žaisdamas kompiuterinius žaidimus.

Anksčiau Paulius lankė ir Muzikinį teatrą, dalyvavo dviejų operų „Pajacai“ ir „Bohema“ pastatymuose. Yra sukūręs vaidmenį kamerinėje operoje „Į švyturį“, suvaidinęs jaunojo Džeimso vaidmenį. Dalyvauja ir labdaringuose renginiuose – Klaipėdos „Vilties“ bėgime, šventos Magdalenos bėgime, tuomet giedojo prie bažnyčios. Pauliaus balsas yra skambėjęs ir Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook