Kraujo donorai reikalingi nuolat

Eismo įvykiai keliuose, neplaninės operacijos, įvairūs nelaimingi atsitikimai – įvykiai, kurių negali nuspėti iš anksto, tačiau jie pareikalauja daugiau nei įprastai kraujo atsargų ir, pavyzdžiui, gripo epidemijos atveju, išretina nuolatinių donorų gretas.

„Kraujo poreikis ligoninėse nuolat kinta ir jį sunku prognozuoti. Vieną dieną gali žaibiškai išaugti vienos kraujo grupės poreikis, kitą dieną – jau kitos, todėl visada turime į priekį numatyti situaciją ir sutelktai dirbti, kad galėtume greitai reaguoti ir aprūpinti gydymo įstaigas reikiamos grupės krauju. Tai padaryti būtų labai sudėtinga be geranoriškų žmonių pagalbos, įsitraukimo, kurie visuomet atsiliepia į mūsų darbuotojų prašymus ir ryžtasi tapti kraujo donorais arba tai daro reguliariai“, – sako laikinoji Nacionalinio kraujo centro (NKC) vadovė Ignė Klangauskienė.

Jos teigimu, šiuo metu smarkiai išaugęs pirmos neigiamos O (I)Rh-, antros teigiamos A (II)Rh+, trečios teigiamos B (III)Rh+ ir neigiamos B (III)Rh- bei ketvirtos neigiamos AB (IV)Rh- kraujo grupių poreikis.

NKC primena, kad kraujo donorais gali būti 18–65 metų žmonės. Nusprendus atlikti donorystės procedūrą, reikėtų būti pailsėjus, išgėrus vandens arba arbatos, su savimi turėti asmens dokumentą. Po ligos kraujo galima duoti, jei simptomai išnyko daugiau nei prieš 2 savaites ir donoras jaučiasi gerai.

Norintieji paaukoti kraujo gali tai padaryti NKC padaliniuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, taip pat viešųjų akcijų metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių