„Krante“ – sporto veiklos tarptautinis projektas

Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla įsitraukė į Erasmus+ Sport projektą „Block out Dropout“. Šio projekto iniciatoriai – Suomijos Kemi miestelio savivaldybė (koordinatorius Matti Molander). Projekto tikslas – skatinti mokinių įsitraukimą į sportinę veiklą, tinkamai motyvuoti ir sudominti sportu, kad būtų sumažinta rizika, jog ateityje mokinys nustos sportuoti.

Projekto partneriais tapo ne tik Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla (koordinatorius Giedrius Ratkus), bet ir Vengrijos Szekesfehervar miestelio Tovarosi Altalanos pagrindinė mokykla (koordinatorė Gabi Banhegyi), Gargždų futbolo klubas „Banga“ (koordinatorius Pavelas Kozlovas), Suomijos Kemi miestelio Hepola pagrindinė mokykla bei Syvakangas pagrindinė mokykla (koordinatorius Olli Kelha).

Vykdant projektą jau įvyko 2 vizitai: į Vengriją bei Suomiją. Pedagogų delegacijos projekto partnerių mokyklose stebėjo jose vykdomas sportines veik­las, susipažino su kūno kultūros pamokų specifika, projekto partneriai pristatė savo mokyklų išskirtinumus skatinant sportinę veiklą tarp mokinių. Vengrijoje pagal valstybės valdžios priimtus nutarimus mokyklose vyksta 5–6 kūno kultūros pamokos per savaitę. Tovarosi Altalanos pagrindinėje mokykloje šias pamokas veda specializuoti tam tikrų sporto šakų treneriai, didelis dėmesys skiriamas sporto psichologijos ugdymui. Suomijoje, kaip ir Lietuvoje, vyksta 2–3 kūno kultūros pamokos per savaitę, o projekto partnerių mokyklų Suomijoje išskirtinumas – kad jose įsteigtas asmeninio trenerio-kineziterapeuto etatas, kuris skirtas nemotyvuotiems sportuoti vaikams ar fizinės sveikatos problemų turintiems mokiniams.

Spalį Gargžduose įvyks trečiasis projekto partnerių delegacijų susitikimas, kurio metu Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pedagogai pristatys bendradarbiavimo galimybes su futbolo klubu „Gargždų banga“ skatinant mokinių judėjimo ir sporto raišką.

Giedrius RATKUS

Kūno kultūros mokytojas


Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas. Svarbu didinti gyventojų pasitikėjimą ir gerinti paslaugų teikimą
Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook