Konteineriai dygsta – gyventojai pyksta

Gargždiškius nemaloniai nustebino suplanuoti pusiau požeminiai konteineriai šalia vaikų žaidimų aikštelės.

Gargždų Vasario 16-osios gatvės 40-ojo daugiabučio namo gyventojai patyrė šoką, kai pamatė, kad šalia jų namo atsiras pusiau požeminiai konteineriai. „Mes – ne prieš naujoves, tačiau tai visiškai netinkama vieta, šalia įrengta vaikų žaidimų aikštelė, tad būtų pažeistos higienos normos. Esame paslaugos gavėjai, bet mūsų nuomonės, kur turėtų atsirasti pusiau požeminiai konteineriai, niekas neklausė“, – stebėjosi į „Bangos“ redakciją pagalbos kreipęsi daugiabučio namo gyventoja Daiva Lukauskienė ir daugiabučio namo pirmininkas Vytautas Černauskas.

Šalia – vaikų žaidimų aikštelė

Gargždiškiai piktinosi, kad dar prieš didžiąsias metų šventes buvo atvažiavusi technika jų kieman ir ruošė vietą pusiau požeminiams konteineriams: „Pastatytų kone po langais. Jie būtų skirti naudotis mūsų daugiabučio gyventojams, tačiau, žinoma, vežtų visi, o uostytume tik mes. Teritorija dabar gražiai sutvarkyta, įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Vasarą pilna vaikų. Iki jos atstumas nuo konteinerių turi būti 10 metrų, kažin ar tiek išeitų, tad būtų pažeistos higienos normos. Atvykusiems darbininkams sakėme stabdyti darbus, o jie vis tiek vykdė savas užduotis. Rodos, trūks plyš norėjo tuos konteinerius pastatyti.“

Gyventojai akcentavo, kad jie įpratę šiukšles nešti prie 6-osios katilinės Liepų gatvėje, tad jiems jokia bėda paeiti 100 m. „Ten galėtų atsirasti ir pusiau požeminiai konteineriai. Tačiau mūsų nuomonės niekas neklausia, daro kaip sumanę“, – piktinosi V. Černauskas ir D. Lukauskienė. Anot jų, toks darbas vykdomas buldozerio principu, kai daroma, kad būtų padaryta, o į gyventojų poreikius neatsižvelgiama. Pašnekovai atkreipė dėmesį, kad vadovaujantis 1999 m. detaliuoju planu šalia numatyta įrengti ir automobilių stovėjimo aikštelę, tad, jei būtų pastatyti pusiau požeminiai atliekų konteineriai, automobilių statymo vietų skaičius sumažėtų.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė V. Račkauskienė informavo, kad bendra ES finansuojamo projekto vertė apie 1 500 000 Eur. Projekte numatytas ne tik pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimas, bet ir kompostavimo priemonių individualioms namų valdoms įsigijimas, dviejų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių įrengimas. Iš viso 40 komplektų

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Račkauskienė „Bangą“ informavo, kad yra įgyvendinamas ES finansuojamas projektas „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Klaipėdos rajone“. Pagal projektą šiemet numatyta įsigyti pusiau požeminius konteinerius ir jų aikšteles įrengti 30 rajono vietų: 18 Gargžduose, 10 Priekulėje, 1 Agluonėnuose, 1 Doviluose.

„Vienoje aikštelėje yra pastatomi 5 pusiau požeminiai konteineriai: 2 mišrioms buitinėms atliekoms, 1 stiklui, 1 plastikui ir 1 kartonui. Per 2017 m. įrengta 10 tokio pobūdžio aikštelių Gargžduose. Jų vietas parinko VšĮ „Gargždų švara“, derindama su atitinkamų seniūnijų seniūnais. Jie apvažiavo teritorijas, derino su gyventojais, kur būtų patogiau, kur yra poreikis ir pan.“, – tvirtino V. Račkauskienė.

Anot jos, Klaipėdos rajono savivaldybė sulaukė Vasario 16-osios gatvės 40-ojo namo gyventojų nusiskundimo dėl planuojamos pusiau požeminių konteinerių vietos. „Kalbėjome su jais, buvo ir pasitarimas pas Administracijos direktorių Sigitą Karbauską. Jei gyventojai išties sutinka nešti šiukšles toliau, pusiau požeminiai konteineriai tikrai nebus rengiami prie jų namo. Tačiau jiems reikėtų parašyti gyventojų atsisakymą (50+1 proc. gyventojų parašų) arba atsiųsti visuomeninio susirinkimo protokolą“, – aiškino Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė.

Pageidavimą patenkins

Likus pusiau požeminių konteinerių komplektui, šis bus skirtas Dariaus ir Girėno gatvei, kur daug gyvenamųjų namų, tad ir poreikis didelis. „Visas jau įrengtas pusiau požeminių konteinerių vietas galima pamatyti VšĮ „Gargždų švara“ tinklalapyje, jos pažymėtos žemėlapyje“, – sakė V. Račkauskienė.

Vasario 16-osios g. 40-ojo namo gyventojai taip pat neliks nuskriausti. Pusiau požeminiai konteineriai bus įrengti prie šeštosios katilinės, kaip jie ir norėjo. Ši vieta buvo numatyta ir pagal projektą. Tačiau norėta, kad gyventojams šiukšles nešti būtų arčiau, tad buvo suprojektuota konteinerių aikštelė ir prie pat 40-ojo daugiabučio. Atsižvelgiant į gyventojų prašymą (kai bus gautas raštiškas atsisakymas), pastaroji turėtų būti išbraukta iš planų.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO ir E. BADALOVOS nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ach, ta nostalgija!

Šis birželis toks nuostabus, kaip mūsų vaikystėje (siaubas,…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar leisite vaikus į vasaros stovyklas?