2020 Gegužės 29
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Komandos paieškos

Prieš gerą pusmetį Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje teko vesti pamoką apie toleranciją žiniasklaidoje, politikų įvaizdžio kūrimo visuomenės informavimo priemonėse niuansus. Abiturientų klasėje atsirado vos vienas kitas, kuris gebėjo įvardyti, kas yra Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius. Nors buvo dvyliktokų ir iš Lapių, tačiau jiems tikriausiai Sigitas Karbauskas ir liks visą gyvenimą kaimynu, o ne Administracijos direktoriumi.

Tad labai sveikinu Klaipėdos rajono savivaldybės iniciatyvą šiemet kaip niekad aktyviai švęsti Vietos savivaldos dieną. Spalio 10-ąją gyventojai kviečiami ateiti į Savivaldybės administraciją, biudžetines įstaigas, pabendrauti, susipažinti. Visą savaitę mokyklose lankysis ir pilietiškumo pamokas ves Savivaldybės tarybos nariai ir Administracijos vadovai. Galbūt susidūrę akis į akį rajono moksleiviai įsimins vietos valdžios personalijas. Pastarosios ne tokios jau ir nereikšmingos, mat visa rajono infrastruktūros plėtotė, švietimo, kultūros, socialinių įstaigų veikla – didžiąja dalimi priklauso ir nuo jų.

Vis dėlto vietos savivalda toli gražu neapsiriboja vietos politikais. Jie priima sprendimus, tačiau pastaruosius vykdo Klaipėdos rajono savivaldybės administracija. Šiuo metu yra 308 administracijos darbuotojai. Didžioji dalis iš Klaipėdos rajono. Būtent jų atsidavimas savo darbui, nuoširdus pareigų vykdymas tolygus vėjui, pučiančiam rajono laivo bures sėkmės link. Administracijos direktorius S. Karbauskas ne kartą minėjo, jog vienas iš pagrindinių jo siekių, kad šis gausus kolektyvas dirbtų kaip viena komanda. Tačiau tradicinės vasaros palydėtuvės Karklėje (kuomet iš 350 kviestinių svečių Administracijos darbuotojų dalyvavo tik 120) parodė, kad ta komanda vis dar nėra iki galo vieninga. Žinoma, dalis darbuotojų šventėje galbūt negalėjo dalyvauti dėl asmeninių priežasčių, tačiau kur likusieji?

Peršasi prielaida, kad darbuotojams stinga motyvacijos burtis į vieną komandą. Buvo per mažai noro laisvalaikį leisti su valdžia ir kitais kolegomis, nors vasaros palydėtuvių vakarėlyje buvo pasirūpinta ir turininga programa. Vadinasi, dauguma dirba dėl... atlyginimo ir gerų socialinių garantijų. Dalies Administracijos darbuotojų darbas nėra tolygus pomėgiui, dėl to ir tas vėjas, pučiantis rajono laivo bures, ne visada toks stiprus, kokio tikisi gyventojai. Kartais ir projektai buksuoja, ir atsakymų į paklausimus rajono žmonėms tenka palaukti ilgiau nei numato įstatymas. Tačiau neketinu valdininkų būriui klijuoti žeminančių etikečių, esą jie veltėdžiai, nieko nedirbantys, tik kavą geriantys. Būtų netiesa. Yra puikių skyrių, kurie profesionaliai atlieka savo darbą ir kelia rajono Savivaldybės įvaizdžio kartelę aukštyn.

Komandiniam darbui reikia pribręsti. Tik pilietiškai mąstanti asmenybė gali šį procesą įlinguoti. Vertingas tas karjeros valstybės tarnautojas, kuris nesikrato asmeninės atsakomybės, nesuka galvos, kam peradresuoti raštus ir kur dar nukreipti interesantus, nesislepia už platesnių pečių, bet pats operatyviai sprendžia kylančius iššūkius.

Tačiau kaip tikėtis atsidavimo iš Administracijos darbuotojų, jei patys politikai – Klaipėdos rajono savivaldybės taryba – nėra vieninga komanda. Oi, klystu. Vis dėlto yra dvi komandos: valdančiosios daugumos ir opozicijos. Kartais kovojant dėl savosios komandos sprendimo ir siekiant sumenkinti kitos pasiūlymus, svarstymas baigiasi netaktiškais komentarais, net asmeninių gyvenimų narpliojimu. Užuot dirbusios išvien dėl rajono gyventojų gerovės, tos dvi komandos kiekviename Tarybos posėdyje konkuruoja, meistriškai žongliruoja ne tik žodžiais, bet ir būtais bei nebūtais faktais. Dažniausiai kalba vis tie patys vietos politikai. Tačiau aš labai džiaugiuosi ir iškart suklūstu, kai norą pasisakyti išreiškia mažiau aktyvūs Tarybos nariai. Virpantis balso tembras, drebančiomis rankomis maigomas tušinukas išduoda jų jaudulį. Gražu, kai dėl noro apginti visuomeninį interesą (bent jau taip deklaruojama) įveikiamos asmeninės baimės, šiuo atveju išlaikomas viešojo kalbėjimo egzaminas.

Ar klestėjimo pusėn nuplauks Klaipėdos rajono savivaldybės laivas, didele dalimi lems ir eiliniai gyventojai, kovo 3 d. atėję į savivaldybių tarybų rinkimus. Žvalgytuvės, už ką balsuoti, jau vyksta. Rinkimės.

Agnė Adomaitė

Taip pat skaitykite:

Etnografinio stiliaus sodyba – dalelė Lapių kaimo istorijos
Švarindami daugiabučio laiptines, iššvarino ir sąskaitą
Garbioji gargždiškė amžiams grįžo į tėviškę
Ūkininkas iš Vainotiškės: gyvename vilkų irštvoje
„Magy žaislai“ Gargžduose: kokybė nenuvils, kaina pradžiugins
Ekonominio sunkmečio užkratui – tvirtas ES atsakas

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Žydėjimo terapija

Gal ateityje tapsime kitokie, kitaip…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook