2020 Liepos 14
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Kol nufilmavo, uždarė mokyklą Drevernoje

Kino teatruose netrukus pasirodys vaidybinio filmo „Sistema“ premjera. Jis buvo filmuojamas senojoje Drevernos mokykloje. Masinėse scenose vaidino, epizodinius vaidmenis kūrė Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto mėgėjų teatro aktoriai.

Režisierių Arūno Eimulio ir Tomo Jašinsko vaidybinis filmas „Sistema“ – apie mūsų švietimo sistemos ydas. Jame bandoma aiškintis, ko norėtume iš švietimo sistemos, ko trūksta vaikams.

Vieną iš pagrindinių vaidmenų – direktoriaus pavaduotoją Stefaniją sukūrė žinoma aktorė Regina Arbačiauskaitė. Tai ryškus personažas – pedagogė, besilaikanti sovietmečio pedagoginių doktrinų.

Įdomu tai, kad buvo filmuojama senojoje Drevernos mokykloje. Filme kalbama, kaip uždaromos šalyje mokyklos, kur nebelieka vaikų – tik mokytojai. Filmuojama buvo kelerius metus, kol mokyklą uždarė, ir net ją uždarius dar filmavo. Šiemet Drevernoje nebeliko net pradinukų – tik vaikų darželis.

Masinėse scenose filmavosi, epizodinius vaidmenis kūrė Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto mėgėjų teatro aktoriai Ernesta Bakšienė, Vilija Eitutavičienė, Kazimieras Žilinskas, Bronius Pleskūnas, Nijolė Viršilienė, Loreta Dvaržeckienė ir kiti. „Gera patirtis aktoriams mėgėjams filmuotis kino aikštelėje, be to, galimybė pamatyti vaidybinio filmo kūrimo užkulisius“, – kalbėjo Priekulės Ernsto Vicherto mėgėjų teatro režisierius Donatas Savickis.

Prieš mėnesį jie dalyvavo Klaipėdoje vykusioje vaidybinio filmo „Sistema“ peržiūroje.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook